Ecology of the Baltic Sea

World Whale Day and how divers can support whales

World Whale Day 2023

Pasaules vaļu diena tiek atzīmēta katru gadu februāra trešajā svētdienā, un šogad tā notiek 19. februārī. 🥳🤿 Pasaules vaļu diena ir ikgadēji svētki, un tie ir veltīti izpratnes veicināšanai par vaļiem un to aizsardzību. Šī diena piedāvā iespēju uzzināt par vaļiem, un izaicinājumiem, ar kuriem tie saskaras dažādu cilvēku darbību dēļ. Nirēji visa pasaule var spēlēt būtisku lomu vaļu atbalstīšanā un to saglabāšanā.

Pasaules vaļu diena
Pasaules vaļu diena

Šeit ir daži veidi, kā nirēji var palīdzēt aizsargāt šīs majestātiskās radības:

  • Esiet atbildīgs un cieņpilns: nirstot vaļu tuvumā, ir svarīgi būt atbildīgam un cienīgam. Vienmēr ievērojiet drošu distanci un netuvojieties vaļiem pārāk tuvu vai netraucējiet to dabisko uzvedību.
  • Izglītojiet citus: kā nirēji jūs varat izglītot citus par vaļu un to dzīvesvietas aizsardzības nozīmi. Jūs varat dalīties savā pieredzē ar citiem un palīdzēt viņiem saprast nepieciešamību saglabāt šīs radības.
  • Atbalstiet vaļu aizsardzības organizācijas: varat atbalstīt vaļu aizsardzības organizācijas, ziedojot, veicot brīvprātīgo darbu vai piedaloties to informēšanas kampaņās.
  • Izvairieties no plastmasas izmantošanas: plastmasas piesārņojums ir nozīmīgs drauds vaļu un citu jūras radību veselībai. Kā nirēji jūs varat samazināt plastmasas lietošanu un mudināt citus darīt to pašu.
  • Ziņojiet par nelikumīgām darbībām: ja esat aculiecinieks jebkādām nelikumīgām darbībām, kas var kaitēt vaļiem vai citiem dzīvniekiem, nekavējoties ziņojiet par tām iestādēm.

Noslēgumā jāsaka, ka nirējiem var būt būtiska loma vaļu un to dzīvesvietas aizsardzībā. Būdami atbildīgi un cieņpilni, izglītojot citus, atbalstot dabas aizsardzības organizācijas, izvairoties no plastmasas izmantošanas un ziņojot par nelikumīgām darbībām, mēs varam palīdzēt saglabāt šīs majestātiskās radības nākamajām paaudzēm. 🥳🤿

Valters Preimanis
Underwater diving club Diving

How to apply for diving training in Latvia?

🤿😀 If you are looking for advice on diving or advice on the sport of diving with or without balloons, choose a reputable and experienced instructor, call a PADI diving instructor (PADI diving instructor Valters Preimanis) t. 220-77-202 (WhatsApp 220-77-202).

Related articles