Daivings rudenī un ziemā Latvijas ūdeņos

Divemaster Liene Muzikante nodarbojās ar zemledus niršanu, foto Valters Preimanis

Niršanas sezona Latvijā

Tiek pieņemts ka Latvijas ūdeņos zemūdens niršanas sezona ilgst no Maija līdz Septembra mēnesim un ilgst 5 mēnešus, ar informāciju iepazīstina zemūdens niršanas kluba Daivings, nirēju treneris Valters Preimanis. Zemūdens niršanas sportisti – entuziasti bieži ar Oktobra mēnesi noslēdz aktīvo daivinga sezonu, jo uzskata ka zemūdens niršanas temperatūra to neļauj. Tālāk es pastāstīšu, kā var nirt aukstā laikā zem 10 grādiem, un kas ir nepieciešams lai to paveiktu kvalitatīvi visa gada garumā.

Ziemas priekšrocības niršanā

Ziemas niršanai ir arī lielas priekšrocības, jo augu daļiņas, kuras ir ūdenī nogrimst uz ūdenstilpnes pamata. Un tā Latvijas ezeros no 2 metru redzamības vasarā, mēs ziemā iegūstam 3-5 reizes labāku, 6-10 metru redzamību.

Ir iespējams nirt ar akvalangu rudenī un ziemā Latvijas ūdeņos un pagarināt sezonu vismaz līdz 8-10 mēnešiem gadā. Pagarināt zemūdens niršanas sezonu uz visu gadu ir iespējams, ja niršanas sportu apgūstam vasarā, uzkrājam pieredzi, norūdām savu ķermeni un apgūstam jaunas prasmes, lai lietotu niršanai aukstā ūdenī piemērotu apģērbu, sauso tērpu DrySuit.  

Zemūdens niršanas ekipējums rudenim un ziemai

Ziemas niršanas ekipējums attiecas uz aukstākiem ūdeņiem par 15°C grādiem, jo siltākā laikā noder 5mm vai 7mm neoprēna hidrotērps. Ziemas niršanas tērpam “DrySuit” klāt noder 5-8mm neoprēna cepure un 5-7mm neoprēna cimdi. Mūsu daivinga klubā ir arī pieejami sausie cimdi, kuros nirēja rokas paliek sausumā un nesaskarās ar ūdeni.

Lai tērptos ūdensdrošā ūdenslīdēja apģērbā, “DrySuit” ir vajadzīgas zināšanas, kuras var iegūt praksē kursos, apgūstot nepieciešamo niršanas sausam tērpam Dry Suit Diver apmācības kursā. Cilvēkiem, kuriem ir aukstuma jūtīga seja noderēs Full Face Mask Diver apmācības kurss.  Ūdenslīdējiem, kurie jāpieveic lieli gabalus zem ūdens noderēs Diver Propulsion Vehicle kurss.

Rūdīšanās, lai nirtu rudenī un ziemā

Uzzini vai rūdīšanas ir nepieciešama, lai daiveris komfortabli varētu nirt rudenī un ziemā. Ūdenslīdēja darbošanās ilgums ūdenī ir atkarīgs no piemērota apģērba un iepriekšējas sagatavotības darbam zemā temperatūrā. Vairāk par ūdenslīdēja motivācijas tehniku, aukstuma peldēm un rūdīšanas soļiem vairāk lasiet šajos rakstos –

Vidējā ūdens temperatūra Latvijā pa mēnešiem

Janvārī 4°C, Februārī 2°C, Martā 3°C, Aprīlī 6°C, Maijā 12°C, Jūnijā 17°C, Jūlijā 19°C, Augustā 20°C, Septembrī 17°C, Oktobrī 12°C, Novembrī 8°C, Decembrī 5°C

Par “Dry Suit Diver” nirēja kursu

Ko iemācās “Sausā tērpa” niršanas nodarbību laikā atklātā ūdenī:

  • Kā pareizi kopt, uzglabāt, sagatavot un pārbaudīt sauso tērpu “DrySuit”
  • Uzzināsiet kā pareizi lietot “DrySuit” ieplūdes un izplūdes vārstus
  • Reaģēt uz dažādām imitētām avārijas situācijām, kad “DrySuit” tērpa kājās ir ieplūdis gaiss.

Par “Full Face Mask Diver” apmācības kursu

Niršana ar pilnu sejas masku ļauj nirējam elpot ar degunu un muti, kā arī nodrošina siltumu un komfortu vēsākā ūdenī. Pilnās sejas maska tiek aprīkota ar sakaru rīkiem, kas ir noderīgi dažādu veidu niršanai, kur nepieciešama komunikācija ar nirēju.

Vairāku pilnas sejas maskas niršanas nodarbību laikā atklātā ūdenī, Jūs apgūsiet:

  • Kā pareizi sagatavot un pārbaudīt savu pilnās sejas masku niršanai.
  • Veikt pilnās sejas maskas pielāgojumus un kā pareizi iztīrīt ūdeni no maskas.
  • Reaģēt uz dažādām imitētām avārijas situācijām, kad nav gaisa padeves.

Patstāvīga niršanas prakse daivinga klubā DAIVINGS

Piedāvājam prakses vietas daiveriem un topošajiem daivinga Divemaster (GO-PRO – no iesācēja līdz PADI Divemaster). Organizējam daivinga ceļojumus, sekojiet mums >>>!

Sagatavojam, apmācam un sertificējam ūdenslīdējus gan DrySuit diver, gan Full Face Mask Diver kursos. Piedāvājam 30 dažādas specializācijas ūdenslīdēju apmācībā un starptautisko PADI zemūdens niršanas sertifikātu izsniegšanu.

Niršanas Dry Suit Diver apmācības kursu latviešu, krievu un angļu valodā apmācam Rīgā un visā Latvijā  (nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, tālr./WhatsApp 220-77-202)

Iesakām šos niršanas kursus


Pieteikties ūdenslīdēju apmācībai, izmantojot kontaktformu vai zvanot pa lapā norādīto tālruni.