Daivings un zemūdens niršana

Daivings rudenī un ziemā Latvijas ūdeņos

Tiek pieņemts ka Latvijas ūdeņos zemūdens niršanas sezona ilgst no Maija līdz Septembra mēnesim un ilgst 5 mēnešus. Zemūdens niršanas sportisti – entuziasti bieži ar Oktobra mēnesi noslēdz aktīvo daivinga sezonu, jo uzskata ka zemūdens niršanas temperatūra to neļauj. Tālāk es pastāstīšu, kā var nirt aukstā laikā zem 10 grādiem, un kas ir nepieciešams lai to paveiktu kvalitatīvi visa gada garumā.

Ziemas niršanai ir arī lielas priekšrocības, jo augu daļiņas, kuras ir ūdenī nogrimst uz ūdenstilpnes pamata. Un tā Latvijas ezeros no 2 metru redzamības vasarā, mēs ziemā iegūstam 3-5 reizes labāku, 6-10 metru redzamību.

Ir iespējams daivot rudenī un ziemā Latvijas ūdeņos un pagarināt sezonu vismaz līdz 8-10 mēnešiem gadā. Pagarināt zemūdens niršanas sezonu ir iespējams, ja niršanas sportam gatavojamies laicīgi, norūdam savu ķermeni un apgūstam jaunas prasmes, lai lietotu piemērotu ziemas apģērbu.  

Zemūdens niršanas ekipējums rudenim un ziemai

Ziemas niršanas ekipējums attiecas uz aukstākiem ūdeņiem par 15°C grādiem, jo siltākā laikā noder 5mm vai 7mm neoprēna hidrotērps. Ziemas niršanas tērpam “DrySuit” klāt noder 5-8mm neoprēna cepure un 5-7mm neoprēna cimdi. Mūsu daivinga klubā ir arī pieejami sausie cimdi, kuros nirēja rokas paliek sausumā un nesaskarās ar ūdeni. Lai tērptos ūdensdrošā ūdenslīdēja apģērbā, “DrySuit” ir vajadzīgas zināšanas, kuras var iegūt praksē kursos, apgūstot nepieciešamo niršanas sausam tērpam Dry Suit Diver apmācības kursā. Cilvēkiem, kuriem ir aukstuma jūtīga seja noderēs Full Face Mask Diver apmācības kurss

Rūdīšanās lai nirtu rudenī un ziemā

Uzzini vai rūdīšanas ir nepieciešama, lai daiveris komfortabli varētu nirt rudenī un ziemā. Ūdenslīdēja darbošanās ilgums ūdenī ir atkarīgs no piemērota apģērba un iepriekšējas sagatavotības darbam zemā temperatūrā. Vairāk par ūdenslīdēja motivācijas tehniku, aukstuma peldēm un rūdīšanas soļiem vairāk lasiet šajos rakstos –

Vidējā ūdens temperatūra Latvijā pa mēnešiem

Janvārī 4°C, Februārī 2°C, Martā 3°C, Aprīlī 6°C, Maijā 12°C, Jūnijā 17°C, Jūlijā 19°C, Augustā 20°C, Septembrī 17°C, Oktobrī 12°C, Novembrī 8°C, Decembrī 5°C

Par “Dry Suit diver nirēja kursu

Vairāku niršanas nodarbību laikā atklātā ūdenī Jūs apgūsiet:

  • Kā pareizi kopt, uzglabāt, sagatavot un pārbaudīt “DrySuit”
  • Uzzināsiet kā pareizi lietot “DrySuit” ieplūdes un izplūdes vārstus
  • Reaģēt uz dažādām imitētām avārijas situācijām, kad “DrySuit” tērpa kājās ir ieplūdis gaiss.

Saistītie daivinga apmācības kursi, kurus vada PADI MSDT daivinga treneris:

Sagatavojam, apmācam un sertificējam ūdenslīdējus gan DrySuit diver, gan Full Face Mask Diver kursos. Piedāvājam 30 dažādas specializācijas ūdenslīdēju apmācībā un starptautisko PADI zemūdens niršanas sertifikātu izsniegšanu.

Prakses vietas daivinga profesionāļiem Divemaster (GO-PRO – no iesācēja līdz PADI Divemaster). Organizējam daivinga ceļojumus, sekojiet mums >>>!

Dry Suit Diver apmācības kursu latviešu, krievu un angļu valodā apmācam Rīgā un visā Latvijā  (nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, tālr./WhatsApp 220-77-202)