Aukstuma peldes priekšrocības, kāpēc to vajag darīt

Aukstuma peldes ieguvumi

Aukstam ūdenim ir daudzas priekšrocības veselības uzlabošanā. Šī aktivitāte kļūst arvien populārāka, jo rūdīšanās sniedz labumu gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai. Laikā, kad termometra stabiņš nokrīt zem 14 grādi ūdenī, sākas īstas laiks rūdīties ārā. Galvenais ir visu darīt pakāpeniski, pakāpeniski pieradināt ķermeni un noskaņoties uz mērķi pirms aukstuma peldes.

Der atcerēties, ka aukstuma peldes vajag pārtraukt, ja parādās hipotermija – viegla drebēšana, ķermeņa drebēšana un trīcēšana ir pirmā pazīme, ka tas zaudē siltumu. Aukstuma peldes var praktizēt gan dušā, gan vannā vai arī tuvākajā peldētavā ūdenskrātuvē. Ir peldētavas, kurās ziemā āliņģis neaizsalst, jo vietējie aukstuma peldētāji un peldētājas tajā iet katru dienu.

Aukstuma peldes stiprina gribasspēku
Auksta duša ir labs vingrinājums gribasspēka attīstīšanai, jo bez gribas spēka dzīvē nekas nenotiek. Gribasspēks ir līdzīgs muskuļiem – lai tas kļūtu spēcīgāks, tas ir regulāri jātrenē. Iesākumā pietiks ar pusminūti vai minūti aukstuma peldes dienā. Pirms iziešanas no savas siltās dušas, ieslēdz aukstu ūdeni un pastāvi zem tā cik vari vai vienu minūti. Jā, tas sākumā ir patīkami, bet tur arī ir tas pamats. Labums būs tāds, ka no dušas tu izkāpsi možā stāvoklī, asu uzmanību un koncentrējies. Padarot to par ieradumu, tu stiprināsi savu gribasspēku visās dzīves jomās.

Aukstuma peldes attīsta pacietību
Ir jāprot pārvarēt diskomfortu. Sākot ar mazumiņu, tu sevi pieradini nereaģēt uz nepatīkamām fiziskajām sajūtām. Ar laiku tu šo spēju pārnes arī uz citām dzīves jomām. Ja kas tevi sakaitinās, tu mācēsi sevi kontrolēt. Kā tas viss ir saistīts ar aukstu dušu? Pavisam vienkārši- auksta duša paaugstina spēju izturēt diskomfortu, un tas palīdz pazemināt kopējo dzīves stresa līmeni. Stiprinot gribasspēku, tu attīsti savu pacietību. Kad tu kļūsti pacietīgāks, tu iemācies pieņemt pārmaiņas, kuras notiek tavā dzīvē. Tāda situācijas pieņemšana ir tieši saistīta ar pateicību. Ja mēs neiemācīsimies pieņemt slikto, mēs nespēsim novērtēt labo.

Koncentrēšanās uz elpu aukstuma peldē
Ne velti daudzi aukstuma peldes praktizētāji praktizē apzinātās elpošanas vingrinājumus –  pranayama. Kad mēs koncentrējamies uz savu elpošanu, mēs koncentrējamies uz šo konkrēto brīdi. Aukstuma pelde pastiprina šo efektu. Kamēr mēs atrodamies aukstā ūdenī, mēs elpojam ātrāk un biežāk, bet mūsu uzmanība vienkārši nespēj pārslēgties uz nākotni vai pagātni. Mēs pievēršam uzmanību uz šo konkrēto brīdi. Sanāk, ka katra aukstuma pelde ir kā īsa meditācija un iespēja uz īsu brīdi aizmirst par problēmām un trauksmēm, kas mums ir līdzās ikdienā.

Aukstuma pelde māca būt mierīgākam

Ja regulāri iesi aukstā dušā, jau pēc uzreiz tu pamanīsi pārmaiņas savā noskaņojumā: tu kļūsi mierīgāks, enerģiskāks un disciplinētāks. Auksta duša vienmēr tev atgādinās to, ka tu ne ar ko neesi sliktāks par citiem, mēs visi esam vienādi. Lai arī cik stiprs cilvēks šķistu, aukstuma pelde „noliek vietā” visus.

Vairāk rakstu šai tēmā, aukstuma peldes