Daivings dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis

Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis.

Drīdzis ir pats dziļākais ezers Latvijā un Baltijā

Ezers atrodas Latvijas austrumu daļā –Latgalē, netālu no Krāslavas, Sauleskalna pakājē. Tas izveidojās ledus laikmetā, pārvietojoties lieliem ledus kalniem. Ezera maksimālais dziļums -65 metri. Vidējais ezera dziļums ir 15 metri. Ezerā ir daudzas (9) salas, lielākā no tām ir Bernāta sala. Drīdzi un Sīvers ezeru savieno neliela upīte ar nosaukumu Dubna. Ezera gultne ir noklāta ar smiltīm un dūņām. Redzamība zem ūdens ir no 2 līdz 10 metriem, atkarībā no gadalaika un laika apstākļiem.

Par daivingu dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis

Ezera krastā ir ērta stāvvieta, ieeja ūdenī iespējama no krasta, no piestātnes vai laivas. Niršana ezerā ir piemērots gan iesācējiem (Ar Open Water Diver kvalifikāciju), gan profesionāliem nirējiem (Advanced Open Water Diver, Deep Diver, Tec Diver), tās dažādo iespējamo dziļumu dēļ. Ezerā ir iespējams apgūt Dry Suit, Underwater Navigation, Diver Propulsion Vehicle zināšanas un iegūt ūdenslīdēja sertifikātu.

Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis.
Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis.

Kā atrast Drīdža niršanas vietas

Drīdža ezerā ir izveidoti dažādas daivinga vietas, piemēram pirmo daivu plānot uz 15 metriem, kur atrodas aptuveni 15 metru garš tunelis, vairogs ar caurumiem – treniņiem, un nogrimis objekts – automašīna, kuru ir iemīļojuši asaru bars.

Otro reizi var iegremdēties uz 6 metriem un apskatīt seno laiku koka ratus. Iesācēju apmācībai 3 metru dziļumā ir izveidota platforma. Ezerā dzīvo līdakas, saldūdens renģe, rauda, asaris, līnis, plaudis un lieli vēži. Ik gadu Drīdzī notiek sacensības zemūdens medībās. Ziemas sezonā zemledus niršanu var apvienot ar kalnu slēpošanu Sauleskalnā.

Vai var nodarboties ar tehnisko daivingu ezerā Drīdzis

Nirstot no krasta var viegli iegremdēties līdz 42 metru dziļuma, lai nokļūtu dziļāk, līdz 65 metriem – ir nepieciešams izmantot laivu. Ezers Drīdzis ir labi piemērots atpūtas daivingam un ir laba vieta, kur nodarboties ar daivingu Latvijā.

Pieteikties daivingam un ūdenslīdēju apmācībai Drīdža ezerā var izmantojot kontaktu formu, šeit.

Pieteikties niršanai 22077202 WhatsApp

  1. Uzziniet vairāk par populārajām niršanas vietām Latvijā, šeit
  2. Iemācies nirt kopā niršanas klubu “Daivings”, šeit