Populārākās daivinga vietas Latvijā

PADI Wreck Diver Baltic Sea RIB laiva
  • Niršana ezeros ir ļoti populāra Latvijā, Dolomīta karjers Sloka, Laukezers un Latvijas dziļākais ezers Drīdzis, kura dziļums ir 65 metri, tajos māca jaunos nirējus.
  • Sadaļā Niršanas vietas uzziniet daudzas niršanas vietas Latvijā, kuras varat apmeklēt, piesakoties apmācībā ar DAIVINGS, aktīvāko niršanas klubu Latvijā.
  • Populārākās niršanas vietas gan Latvijas iekšējos ūdeņos, gan arī Baltijas jūrā. Ir daudzas skaistas niršanas vietas, kuras apmeklējamas, kā daļa no niršanas apmācības kursa.

Daivinga vietas Latvijā

Dolomīta karjera ūdenskrātuve Slokā

(karte) Dolomīta karjera karjera ūdenskrātuve, kas ir izveidojusies bijušajā dolomīta karjera ieguves vietā. Tās platība 14 ha, vidējais dziļums 5 m, maksimālais – 9 m. Karjerā ir sagatavotas ūdenslīdēju platformas, bezmaksas auto novietne, ieeja no peldētavas. Atrodas Melderu ielas rajonā. Vairāk par “Dolomīta karjera ūdenskrātuvi” lasiet šajā lapā

 
Niršana Dolomīta karjera ūdenskrātuvē
Niršana Dolomīta karjera ūdenskrātuvē
Dubkalnu karjera ūdenskrātuve

Dubkalnu ūdenskrātuve atrodas dabas parka “Ogres Zilie kalni” teritorijā, (karte) Ir ūdenslīdēju platforma, pret kāpnēm. Ūdenskrātuves vidējais dziļums ir 2,5 metri, bet kopējā platība – 12,7 hektāri.

Dubkalnu karjera ūdenskrātuve
Dubkalnu karjera ūdenskrātuve
Sauriešu karjers

Šobrīd Sauriešu karjera vietā ir izveidojušies četri lieli ezeri ar kopējo platību 35 hektāri. Pie Ziemeļu ezera ir izveidojies privātmāju ciems (karte) Piebraukšana no Tec2 puses.

Sauriešu karjers
Sauriešu karjers
Latvijas skaistākais ezers Laukezers

Niršanas kluba organizēta ieniršana skaistākajā Latvijas ezerā, Laukezerā. Ezers atrodas Jēkabpils rajonā, Kūku pagasts administratīvajā teritorijā. Vairāk par Laukezeru, lasiet šeit

Labākās niršanas vietas Latvijā
Labākās niršanas vietas Latvijā
Latvijas dziļākais ezers Drīdzis

Latvijas dziļākais ezers Drīdzis atrodas Latvijas austrumu daļā –Latgalē, netālu no Krāslavas, Sauleskalna pakājē. Tas izveidojās ledus laikmetā, pārvietojoties lieliem ledus kalniem. Ezera maksimālais dziļums -65 metri. Ezers atrodas Latvijas austrumu daļā –Latgalē, netālu no Krāslavas, Sauleskalna pakājē. Tas izveidojās ledus laikmetā, pārvietojoties lieliem ledus kalniem. Ezera maksimālais dziļums -65 metri. Vidējais ezera dziļums ir 15 metri. Ezerā ir daudzas (9) salas, lielākā no tām ir Bernāta sala. Drīdzi un Sīvers ezeru savieno neliela upīte ar nosaukumu Dubna. Ezera gultne ir noklāta ar smiltīm un dūņām. Redzamība zem ūdens ir no 2 līdz 10 metriem, atkarībā no gadalaika un laika apstākļiem. 

Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis.
Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis.

Niršana uz nogrimušiem kuģiem

Zemāk minētas populārākās niršanas vietas Baltijas jūras Kurzemes piekrastē un Rīgas jūras līcī.

  • Pāvilostas rajonā

Pāvilostas rajonā atrodas divi nogrimuši kuģi, dziļumos 12 un 18 metri, ir nogrimuši pagājuša gadsimtā, kuģu vraki, kurus var apskatīt nirējam drošā dziļumā ar Open Water Diver sertifikātu. Braucienus organizē daivinga kluba DAIVINGS instruktori.

  • Kolkas rajonā

Kolkas rajonā rajonā atrodas daudzi nogrimuši kuģi, dziļumos 20, 30 un 40 metri, kuģi ir nogrimuši gan pagājuša gadsimtā, gan 16. gadsimtā, burinieki un jaunāku laiku kuģu vraki, kurus var apskatīt nirējam drošā dziļumā ar Open Water Diver sertifikātu. Braucienus organizē daivinga klubs DAIVINGS.

  • Liepājas rajonā

Liepājas rajonā rajonā atrodas daudzi nogrimuši kuģi, tie ir nogrimuši gan pagājuša gadsimtā, gan sākot ar 18. gadsimtu, unikāli kuģu vraki, kurus var apskatīt nirējam drošā dziļumā ar Open Water Diver sertifikātu. Braucienus organizē daivinga klubs DAIVINGS.

  • Ventspils rajonā

Ventspils rajonā rajonā atrodas daudzi nogrimuši kuģi, tie ir nogrimuši gan pagājuša gadsimtā, gan sākot ar 18. gadsimtu, unikāli kuģu vraki, kurus var apskatīt nirējam drošā dziļumā ar Open Water Diver sertifikātu. Braucienus organizē daivinga klubs DAIVINGS.

  • Rīgas jūras līcī

Rīgas jūras līcī atrodas daudzi nogrimuši kuģi, kā arī lidmašīnas, vraki ir nogrimuši gan pagājuša gadsimtā, gan sākot ar 16. gadsimtu, tie ir unikāli kuģu vraki, kurus var apskatīt nirējam drošā dziļumā ar Open Water Diver sertifikātu. Braucienus organizē daivinga klubs DAIVINGS.

Kontaktējies ar DAIVINGS, daivinga klubu Latvijā, par ieniršanu, PADI niršanas instruktora vadībā, populārajās niršanas vietās Latvijā.

Populārākās niršanas vietas Latvijā

Sadaļā Niršanas vietas uzziniet niršanas vietas.