Daivings Pinku ezera

Daivings Pinku ezerā, 23. septembrī. Pinku (Pinķu pēc viet.) ezera ieniršanas plānošanā ir jāņem vērā, ka ezers ir aizsargājams dabas parks, un ir īpaši aizsargājama dabas teritorija Kuldīgas novada Ēdoles pagastā. Pinku ezera vidējais dziļums ir 5.0 metri, bet maksimālais dziļums – 20.0 metri, kuru mēs arī sasniedzām savā ekspedīcijā. Pinku ezerā mīt dažādas zivis, kā plaudis, akmeņgrauzis, asaris, karūsa, līdaka, līnis, rauda, kā arī rudulis, zutis.

Pateicoties aktīvā ūdenslīdēja Uģa iniciatīvai tika nolemts aplūkot Pinku ezeru, izpētīt niršanas apstākļus un atrast dziļāko vietu, kas atrodas 20.0 metru dziļumā. Uģis sazvanīja viesu māju, kurai blakus ir izteka uz Kauliņu un saņēma atļauju novietot automašīnas viesu nama teritorijā.

Mūsu daivinga grupas biedri ir aktīvi ūdenslīdēji, un sanāca laba kompānija, kura gribēja ienirt Pinku ezera dzīlēs.

Par daivingu un ūdens temperatūru Latvijas ezerā Pinku

Ezera krastā ir ērta piebraukšana, ieeja ūdenī iespējama no krasta. Niršana ezerā ir piemērots gan iesācējiem (Ar Open Water Diver kvalifikāciju), gan austāku līmeņu ūdenslīdējiem (Advanced Open Water DiverDeep DiverTec Diver). Ezera daivingā ūdenslīdējiem noderēja zināšanas, ko dod Dry Suit, Night Diver, Underwater Navigation ūdenslīdēju sertifikātu mācītais. 

Ezers ir dzidrs, redzamība ūdenī ir no 2-3 metriem. Izpētijām, ka 20 metru dziļumā ar zemūdens lukturi var saskatīt ~3 metru attālumā. Dziļāk par 8.0 metriem ieniršana Pinku ezerā iespējama tikai ar zemūdens lukturi, jo dienas gaisma pazūd ejot lielākā dziļumā.

Jāņem vērā, ka Septembra mēnesī ezera dzīlēs ir zema temperatūra, 10.0 metru dziļumā ir 14 grādi, 20.0 metru dziļumā ir tikai 5 grādu temperatūra, kaut ezera augšpusē ūdens bija sasilis 18 grādiem.

Pinku ezera daivinga vieta

Mūsu plāns bija izpētīt dziļāko ezera vietu, kā arī izpētīt objektus, kas atrodas zem ūdens virzienos pa labi un pa kreisi no ieiešanas vietas ezerā. Ezera gultne piesakaroties ir viegli paceļama un dūņaina, tapēc viegli pazaudēt redzamību.

Nirstot no krasta var viegli iegremdēties līdz 20 metru dziļumam, dziļākā vieta ir sasniedzama 20 minūšu laikā ejot no krasta. Ezers ir labi piemērots atpūtas daivingam un ir laba vieta, kur nodarboties ar atpūtas daivingu Latvijā.

uzsākt daivot un pieteikties ūdenslīdēju apmācībai var izmantojot kontaktu formu, šeit.