Veselīgs dzīvesveids

10 padomi ērtai ausu spiediena izlīdzināšanai

auss uzbūve
Vidusauss spiediena izlīdzināšana ir vajadzīga zemūdens nirēja prasme, kas ļauj izlīdzināt spiedienu deguna blakus dobumos un vidusauss telpās ar ārējo apkārtējā spiedienu. Šeit ir apkopoti 10 padomi, kā viegli izlīdzināt spiedienu ausīs:
1. Klausieties “klik”
Pirms  saģērbšanās niršanas tērpā vai iekāpšanas laivā pārliecinieties, ka norijot, jūs dzirdat “klik” vai “pop” abās ausīs. Skaņa nozīmē, ka abu ausu Eistāhija kanāli (eng.Eustachian tube) ir atvērti.
2. Sāciet laicīgi
Vairākas stundas pirms niršanas sāciet maigi izlīdzināt ausis ik pēc dažām minūtēm. “Tam ir liela vērtība, un tiek uzskatīts, ka tas palīdz samazināt bloķēšanas iespējas nolaišanās sākumā” saka Dr Ernest S. Campbell.  “Ir novērots, ka košļāšana un košļājamā gumija starp niršanas reizēm palīdz,”
3. Izlīdziniet ausis pirms ieiešanas ūdenī
“Pirmsspiediena palielināšana” palīdz iegremdējoties pirmajos metros, kad ūdenslīdējs nodarbojas ar BCD gaisa izlaišanu un maskas izpūšanu. Tas var arī “iekustina” ausu Eistāhija kanālus, tāpēc tas ir nedaudz lielāks. Šeit sniegtais padoms var noderēt daudziem, bet iespējams ne visiem.
Gaiss mēdz pacelties augšup pa ausu Eistāhija kanālu, un šķidrumam līdzīgas gļotas mēdz aizplūst uz leju. Pētījumi liecina, ka Valsalva tehnikai (eng,Valsalva maneuver; ausu spiediena izlīdzināšanai ar deguna aizspiešanu) ir nepieciešams par 50% vairāk spēka, kad esat galvu uz leju nekā uz augšu.
5. Skaties uz augšu, izstiepjot kaklu
Paplašinot kaklu, atveras arī ausu kanāli.
6. Izmantojiet nolaišanās virvi jeb tauvu
Pieturoties pie enkura vai pietauvošanās virves, varat precīzāk kontrolēt savu nolaišanās ātrumu. Bez virves jūsu nolaišanās ātrums, iespējams, paātrināsies daudz vairāk, nekā jūs to sapratīsiet. Nolaišanās virve arī palīdz ātri apturēt nolaišanos, ja jūtat lielu spiedienu, pirms ir iespējama ausu baro trauma.
Bieži izlīdziniet, cenšoties saglabāt nelielu pozitīvu spiedienu vidējās ausīs.
8. Pārtrauciet iegremdēšanos, ja sāp
Nemēģiniet pārciest sāpes ausīs. Jūsu Eistāhija kanāli, iespējams, ir bloķēti ar spiediena starpību. Ja ausis sāk sāpēt, pacelieties vienu metru un mēģiniet atkal izlīdzināt.
9. Izvairieties no tabakas un alkohola
Gan tabakas dūmi, gan alkohols kairina jūsu gļotādas, veicinot vairāk gļotu, kas var aizsprostot jūsu ausu kanālus.
10. Iztīriet maskā esošo ūdeni
Ūdens, kas skalojas niršanas maskā, degunā var kairināt gļotādu, kas pēc tam rada vairāk gļotas degunā, kas traucē un ir jāiztīra.
auss uzbūve

Prakse padara perfektu:

Ūdenslīdējiem, kuriem ir grūtības izlīdzināt spiedienu ausīs, var būt noderīgi apgūt vairākus paņēmienus, kā piemēram – trenēt rīšanas refleksu. Daudziem ir grūti sākumā, sākot praktizēt ausu spiediena izlīdzināšanu, process notiek vieglāk. Ausu izlīdzināšana ir akvalangista prasme, kuru varat praktizēt jebkur. Mēģiniet praktizēt spoguļa priekšā, lai jūs varētu skatīties rīkles muskuļus. Lai apskatītu ausīm izlīdzināšanai izmantoto metožu sarakstu, skatāties sadaļā Kā izlīdzināt ausis.

Jums nav pieredzes, tad sākam ūdenslīdēja apmācības ar Open Water Diver kursu, kas ir pamats un zināšanu bāze visiem nākamajiem kursiem. Piedāvājam 30 dažādas specializācijas ūdenslīdēju apmācībā un starptautisko PADI zemūdens niršanas sertifikātu izsniegšanu.