Veselīgs dzīvesveids

Aukstuma peldes iesācējiem

Aukstuma peldes iesācējiem

Niršanas instruktors Valters Preimanis, kura darbs ir niršanas apmācība, ziemā un aukstajā laika rūda savu ķermeni ar aukstuma peldēm, kā arī ieved aukstuma pasaulē niršanas kluba sportistus, kuri grib norūdīt savu ķermeni. Bieži uzdotie jautājumi par aukstuma peldēm.

Ko vajag zināt pirms aukstuma peldēm?

Uzsākot un vēlāk praktizējot aukstuma peldes noteikti atrodat draugus un līdzīgi domājošos, tas palīdzēs veicināt šo procesu un kopā rūdīties ir daudz interesantāk.  Lai iedvesmotu cilvēkus uz aukstuma peldēm, kas dažiem liekas kā jauna pasaule instruktors Valters Preimanis ir sagatavojis šos rakstus:

Aukstuma peldes iesācējiem
Aukstuma peldes iesācējiem

Iesācēju jautājumi un atbildes par aukstuma peldēm

 • Cik regulāri nodarbojaties ar ziemas peldi? Instruktors:Ziemā aukstuma peldēs eju ir vienu reizi nedēļā, es ieklausos savā ķermenī.
 • Kad tu pēdējoreiz peldējies? Instruktors: Es peldos bieži, daru to Pinķu ūdenskrātuvē un jūrā pie Lielupes ietekas jūrā, parasti paskatos laika prognozi, lai nav stiprs vējš, ideāli ja spīd saule.
 • Varu pievienoties? Gribu saprast vismaz pāris reizes kas ka pareizi jādara? Instruktors: Jā , Tu vari pievienoties ziemas periodā, raksti Facebook ziņu un sarunāsim laiku.
 • Gribēju vēl pavaicāt vai ķermenis nevar atdzist pa daudz sākuma? Instruktors: Pirmajās nodarbībās nevajadzētu pārsniegt ūdenī 1-2.minūtes, par 30 sekundes iesācējam ir labi. Ķermenis pakāpeniski pierod un komfortablais laiks palielinās.
 • Es neesmu īpaši rūdījies, aukstuma dusas īsti nepatīk, domāju labāk ūdenstilpnē. Instruktors: Ja cilvēks ir morāli sagatavojies un apņēmies, tad iespējams āra ūdenstilpnes apstākļi tam būs piemērotāki.
 • Kad notiek aukstuma peldes? Instruktors: Aukstuma peldes notiek, kad ir ledus. Ja ledus beigsies tad mēs peldamies, lai norūdītos vasarā, gaidām pirmos drebuļus un tad nākam ārā.
 • Tu nodarbojies ar niršanu ari? Instruktors: Jā, es mācu niršanu, vairāk par dažādiem kursiem var apskatīt šai lapā niršanas kursi, prasti cilvēki sāk ar niršanas kursu, Atvērto ūdeņu nirējs.
 • Tev ir niršanas ekipējums? Instruktors: Jā, es mācu niršanu, mums ir pieejams niršanas ekipējums visiem izmēriem niršanas apmācībai.
 • Ko jāņem līdz uz aukstuma peldi? Instruktors: Uz visām ūdens nodarbībām ņem cepuri, ko velkam pēc ūdens, gumijas čības, peldbikses un dvieli. Aukstuma peldes beigsies aprīļa mēnesī, vai kad ūdens būs virs +5 grādi. Tad sākās niršanas apmācības, kas notiek brīvdienās un var arī darba dienās.

Kā pieteikties uz aukstuma peldēm?

 • Kā var pieteikties? Instruktors: Paskaties savas dzīvesvietas tuvumā, Latvijā ir daudz ziemas peldētāju grupas, kurās vari atrast domubiedrus, piemēram Roņi-jeb ziemas peldētāji, kurās cilvēki rūdās un dalās ar savu pieredzi.
 • Ja esi Babītē, un vēlies ziemas peldes ar instruktoru, sazināties ar mani var var, rakstot uz Facebook ziņu Valteram Preimanim.