Niršanas aprīkojuma serviss Latvijā

Zemūdens niršana ir aizraujoša darbība, kas ļauj cilvēkiem izpētīt zemūdens pasaules brīnumus. Tomēr, lai nodrošinātu drošu un patīkamu niršanas pieredzi, ir ļoti svarīgi pareizi uzturēt niršanas aprīkojumu. Latvijā arvien vairāk niršanas entuziastu un profesionāļu atzīst labi uzturēta niršanas aprīkojuma nozīmi, palielinot pieprasījumu pēc uzticamiem un prasmīgiem niršanas aprīkojuma pakalpojumu sniedzējiem, uzzini vairāk par niršanas ekipējuma apkopi, šajā lapā.

Niršanas aprīkojuma pakalpojumu veidi

Niršanas inventāra serviss ietver plašu uzdevumu klāstu, sākot no pamata apkopes līdz sarežģītiem remontdarbiem. Daži no izplatītākajiem piedāvātajiem pakalpojumiem ietver:

 • Regulatora apkope: Regulatori ir nirēju elpošanas aparāti, un to pareiza darbība ir vissvarīgākā drošībai. Regulāra apkope ietver tīrīšanu, eļļošanu un testēšanu, lai nodrošinātu uzticamu gaisa plūsmu zem spiediena.
 • Peldspējas kompensatora (BC) pakalpojums: BC, kas pazīstamas arī kā peldspējas kontroles ierīces, palīdz nirējiem uzturēt neitrālu peldspēju zem ūdens. Regulāra apkope ietver piepūšanas šļūteņu, vārstu un siksnu pārbaudi, lai nodrošinātu to nevainojamu darbību.
 • Niršanas datoru pakalpojums: Niršanas datori ir būtiski rīki, lai uzraudzītu niršanas parametrus, piemēram, dziļumu, laiku un gāzes patēriņu. Apkope parasti ietver akumulatora nomaiņu, spiediena pārbaudi un kalibrēšanu.
 • Masku, pleznu un snorkelēšanas apkopes pakalpojums: regulāra masku, pleznu un snorkelu tīrīšana un pārbaude ir būtiska, lai saglabātu to funkcionalitāti un novērstu bojājumus.

Niršanas aprīkojuma serviss Latvijā

Ekspertu atzinums par niršanas aprīkojuma servisu

Pieredzējušais niršanas instruktors un PADI instruktors Valters Preimanis dalās savās atziņās par daivinga aprīkojuma servisa nozīmi

 • Regulāra apkope ir būtiska aprīkojuma drošībai un ilgmūžībai: Tāpat kā regulāra automašīnu apkope, arī niršanas aprīkojuma savlaicīga apkope palīdz novērst darbības traucējumus un nodrošina tā saglabāšanu optimālā stāvoklī, samazinot negadījumu risku un pagarinot aprīkojuma kalpošanas laiku.
 • Meklējiet profesionālu servisu pie kvalificētiem tehniķiem: Pieredzējušiem niršanas aprīkojuma tehniķiem ir zināšanas un pieredze, lai veiktu sarežģītus remontdarbus un nodrošinātu jūsu aprīkojuma atbilstību drošības standartiem.
 • Ievērojiet ražotāja norādījumus: Apskatiet sava niršanas aprīkojuma instrukcijas, lai iegūtu īpašus apkopes norādījumus un grafikus, lai nodrošinātu pareizu kopšanu un ilgmūžību.

Kādus jautājumus uzdod biežāk par niršanas aprīkojuma servisu Latvijā?

Kādi ir biežākie iemesli niršanas aprīkojuma nodošanai servisā?

 1. Biežākie iemesli niršanas aprīkojuma nodošanai ekspluatācijā ir sekojošie:

 • Pārbaude un apkope pirms sezonas: pirms jaunas niršanas sezonas uzsākšanas ir ļoti svarīgi rūpīgi pārbaudīt un apkopt aprīkojumu, lai pārliecinātos, ka tas ir drošs un gatavs lietošanai.
 • Bojājumi vai nepareiza darbība: Ja jūsu aprīkojums niršanas laikā tiek bojāts vai uzrāda nepareizas darbības pazīmes, ieteicams nekavējoties veikt remontu, lai novērstu turpmākus bojājumus vai iespējamos apdraudējumus.
 • Regulāra apkope: pat tad, ja jūsu aprīkojums šķiet labā darba kārtībā, regulāra apkope ir būtiska, lai novērstu nodilumu un nodrošinātu tā ilgtermiņa uzticamību.

2. Cik bieži ir jāveic niršanas aprīkojuma apkope?

Apkopes biežums ir atkarīgs no aprīkojuma veida un lietošanas veida. Regulatoriem un BC parasti ir nepieciešama ikgadēja apkope, savukārt maskām, spurām un caurulēm var būt nepieciešama tikai neregulāra pārbaude un tīrīšana.

3. Kādas ir niršanas aprīkojuma apkalpošanas izmaksas Latvijā?

Niršanas aprīkojuma pakalpojuma izmaksas atšķiras atkarībā no aprīkojuma veida, nepieciešamā darba apjoma un pakalpojumu sniedzēja atrašanās vietas. Vispārējā aplēse par visaptverošu regulatora, BC un niršanas datora servisu būtu aptuveni 50 EUR līdz 150 EUR.

Niršanas aprīkojuma servisa nozīme

Niršanas aprīkojuma savlaicīgām apkalpēm ir izšķiroša nozīme, lai nodrošinātu drošību, uzticamību un niršanas pieredzi. Latvijā pieaug pieredzējušu un prasmīgu niršanas aprīkojuma pakalpojumu sniedzēju pieejamība, apmierinot visu līmeņu nirēju pieaugošo pieprasījumu. Piešķirot prioritāti regulārai apkopei un izvēloties kvalificētus pakalpojumu sniedzējus, ūdenslīdēji var nodrošināt, ka viņu aprīkojums paliek vislabākajā stāvoklī, palielinot zemūdens izpētes aizraušanos un drošību.

Kādas ir visvairāk sastaptās kļūmes niršanas aprīkojumā?

Niršanas aprīkojums ir izstrādāts tā, lai izturētu zemūdens izpētes stingrību, taču tas nav pasargāts no neveiksmēm. Lai gan pareiza apkope un kopšana var ievērojami samazināt darbības traucējumu risku, daži komponenti ir vairāk pakļauti problēmām nekā citi. Tālāk ir sniegts visbiežāk sastopamo niršanas aprīkojuma kļūmju sadalījums:

Niršanas regulatora apkope
Niršanas regulatori

1. Regulatori: Regulatori ir niršanas aprīkojuma sirds, kas ir atbildīgi par saspiesta gaisa novadīšanu no tvertnes uz nirēja muti. Tie ir sarežģīti mehānismi, kas var radīt dažādas problēmas, tostarp:

 • Brīva plūsma: tas notiek, kad no regulatora otrā posma izplūst gaiss, izraisot nekontrolētu gāzes plūsmu. To var izraisīt nodiluši O veida gredzeni, netīrumi vai iekšējie darbības traucējumi.
 • Vārstu aizsalšana: aukstā ūdenī vārsti regulatora pirmajā posmā var sasalt, ierobežojot vai bloķējot gaisa plūsmu. Tas ir biežāk sastopams gados vecākiem regulatoriem vai tiem, kas nav pareizi uzturēti.
Peldspējas kompensātori (BC)
Peldspējas kompensātori (BC)

2. Peldspējas kompensātori (BC): BC ir būtiski neitrālas peldspējas uzturēšanai, kas ir būtisks faktors ērtai un drošai niršanai. Biežākās BC kļūmes ir šādas:

 • Šļūtenes bojājumi un noplūdes: piepūšanas un iztukšošanas šļūtenēs var rasties noplūdes nodiluma, vecuma vai bojājumu dēļ. Šīs noplūdes var izraisīt nekontrolētas peldspējas izmaiņas un iespējamās pacelšanās vai nolaišanās problēmas.
 • Vārsta darbības traucējumi: vārsti, kas kontrolē gaisa izlaišanu un piepūšanu, var nedarboties pareizi, radot grūtības regulēt peldspēju.
Niršanas dators, kompass, zemūdens navigācija
Niršanas datori

3. Niršanas datori: Niršanas datori ir sarežģīti instrumenti, kas uzrauga niršanas parametrus, piemēram, dziļumu, laiku un gāzes patēriņu. Biežas niršanas datora kļūmes ir šādas:

 • Problēmas ar akumulatoru: akumulatori var priekšlaicīgi izlādēties vai sabojāties, padarot datoru nelietojamu.
 • Sensoru darbības traucējumi: sensori, kas mēra dziļumu, spiedienu vai citus parametrus, var darboties nepareizi, izraisot neprecīzus rādījumus.
Maska, trubiņa un pleznas
Maska, trubiņa un pleznas

4. Maskas, pleznas un trubiņas: lai gan šie komponenti ir mazāk sarežģīti nekā regulatori un BC, ar tiem joprojām var rasties problēmas.

 • Maskas noplūde: masku blīvējumos var rasties noplūdes nodiluma, plīsuma vai nepareizas piegulšanas dēļ, ļaujot ūdenim iekļūt maskā un apdraudēt redzamību.
 • Pleznas lūzums: pleznas var salūzt, ja tiek sadursme ar akmeņiem, koraļļiem vai citiem zemūdens šķēršļiem.
Niršanas baloni
Niršanas baloni

5. Niršanas baloni: tērauda (alumīnija) balons ir galvenais elpošanas rezervuāra avots nirējiem. Lai gan tie parasti ir uzticami, tiem var rasties noplūdes vai plaisas korozijas, bojājumu vai nepareizas apstrādes dēļ. Tiem ir jāveic apkopes ik gadu.

Regulāra apkope un pārbaude, ko veic kvalificēti niršanas aprīkojuma tehniķi, ir būtiska, lai novērstu aprīkojuma kļūmes un nodrošinātu niršanas darbību drošību.

Kā pieteikties niršanas regulatora apkopei, niršanas regulatora servisam?

 • Uzziniet sava niršanas regulatora vai niršanas BCD vestes ražotāja nosaukumu un modeli
 • Apkopei pieņemam Cressi, Apeks un Aqualung regulatorus un citus modeļus. Uzziniet, cik ātri ir pieejamas oriģinālās servisa remonta daļas. Zvaniet speciālistam pa zemāk norādīto tālruņa numuru.
 • Niršanas regulatora apkope – “Dronelab” SIA, tālr. 220-77-202, e-pasts: serviss (at) dronelab.lv