Veselīgs dzīvesveids

Niršana zem ūdens, ja valkājat kontaktlēcas vai brilles

Daivings ar brillēm vai kontaktlēcām

Vai jūs varat nirt ar akvalangu, jeb daivot, ja valkājat kontaktus vai brilles? Protams! Mums ir pieejamas, divas populārākās iespējas nirējiem, lai iegūtu ar labu redzi zem ūdens:

  1. Iegādājieties akvalangu masku ar optiskajām lēcām.
  2. Nirstot ar akvalangu, valkājiet vienreizējās lietošanas mīkstās kontaktlēcas.

Tālāk mēs detalizētāk izskaidrosim abas iepriekš minētās iespējas, taču jums vajadzētu zināt: ūdens uzlabo jūsu redzi. Refrakcijas dēļ objekti zem ūdens šķiet par 33% lielāki un 25% tuvāki. Ja (tāpat kā vairāki nirēju kluba “Daivings” nirēji) esat nedaudz tuvredzīgs, tad iespējams, ka niršanas laikā jums nav vajadzīgas koriģējošās lēcas.

Latvijas nirēju kluba “Daivings” niršanas instruktors palīdzēs jums izlemt, vai niršanas laikā jālieto kontaktlēcas vai recepšu maska. Niršanas testa laikā pārbaudiet, vai varat nolasīt gaisa un dziļuma mērītājus bez brillēm. Ja skaitļus neredzat, nirstot ar akvalangu, jums būs jāvalkā kontaktlēcas vai jāiegulda recepšu maska. Varbūt izvēlēties arī nirēju datoru un manometru ar lielākiem cipariem.

Zemūdens niršana ar akvalangu ar kontaktlēcām

Saskaņā ar mūsu kolēģi no Divers Alert Network (DAN) teikto: “Nirējiem, vajadzētu lūgt saviem oftalmologiem vai optometristiem izrakstīt “mīkstās” kontaktlēcas. Ir konstatēts, ka “cietās” lēcas vai cietas gāzi caurlaidīgas lēcas dažkārt izraisa acu sāpju simptomus un redzes miglošanos niršanas laikā un pēc tam. Šie simptomi rodas gāzes burbuļu veidošanās rezultātā starp radzeni un kontaktlēcu.

Kontaktlēcas ir palīdz redzēt pat tad, kad maska ​​ir izslēgta. Tās arī maksā lētāk nekā niršanas maskas iegāde, tomēr nolietojās krietni ātrāk.

Mīkstās un cietās kontaktlēcas salīdzinājums un niršana ar akvalangu

  • Cietās kontaktlēcas neļauj gāzēm iekļūt, kas var izraisīt neskaidru redzi.
  • Ūdenslīdēji ziņo, ka cietās kontaktlēcas padara viņu acis sausas.
  • Mīkstās kontaktlēcas ir lielākas un, visticamāk, paliks acīs, ja maska ​​applūst (lai gan reti, tas var notikt).

Kā iegādāties optisko briļū masku niršanai ar akvalangu

  • Pirmais un vissvarīgākais solis ir iegādāties niršanas masku, kas ir pareizi piemērota. Applūstoša maska ​​padarīs Jūs traku katrā ieniršanā.

Nirēju kluba “Daivings” darbinieks var palīdzēt izvēlēties pareizo masku, kas ir piemērota ar optiskajām lēcām un ir labi piemērota nirējam. Instruktors var arī palīdzēt jums iegūt pareizās lēcas. Lielākā daļa ražotāju izmanto slīpētās vai laminētas lēcas, bet dažiem nirējiem ir augsta indeksa stikla lēcas. Jūsu recepte noteiks jums nepieciešamās koriģējošās lēcas veidu un stiprumu, populārākās ir -2, -3, -4.

Šeit ir sniegta papildu informācija par optiskajām daivinga jeb akvalangu maskām, ko sniedz DAN eksperti: “Vairākām kvalitatīvām niršanas maskām var būt uzstādītas optiskās recepšu lēcas, taču ne katra niršanas maska ​​ir ideāli piemērota katrai receptei. Koriģējošās lēcas biezums ir faktors, kas nosaka receptes stiprumu, lēcas virsmas laukumu un decentrāciju (neoptiskā izteiksmē, kur nirēja zīlīte atrodas objektīvā pret lēcas ģeometrisko centru). Augsta plusa sfēriskās lēcas ir izliektas un sniedzas virzienā uz nirēja acs centru, tāpēc nirējiem, kuriem nepieciešama augsta plusa korekcija, vajadzētu virzīties uz maskām ar pietiekamu tilpumu, lai nodrošinātu, ka lēcas nesaskaras ar seju.

Daivings ar brillēm vai kontaktlēcām
Daivings ar brillēm vai kontaktlēcām

Neatkarīgi no tā, kuru iespēju izvēlaties, optisko masku vai kontaktlēcas

Ja jūsu redze ir nopietni traucēta, kad nenēsājat kontaktus vai brilles, vienmēr pastāstiet par to savam instruktoram, niršanas kolēģim un/vai niršanas gidam. Tādā veidā, ja jūs pazaudējat savu optisko daivinga masku vai jūsu kontaktlēcas izkrīt niršanas laikā, viņi var sniegt palīdzību. Pirmā daiva laikā, pirms ieniršanas, izlemiet par signālu “Es neredzu” un plānojiet, kā strādāsit kopā, lai atgrieztos virs ūdens, laivā utt.

Uzzini vairāk par šiem nirēju apmācības kursiem:

Ja meklējat padomu vai palīdzību, sazinaties un apmeklējiet nirēju klubu “Daivings” vai zvaniet instruktoram t.220-77-202, lai atrastu īsto palīdzību un nodarbotos ar niršanu ar akvalangu.