Veselīgs dzīvesveids

Zemūdens niršana nirējiem liek justies labi

Zemūdens niršana nirējiem liek justies labi

Dažreiz mums visiem vienkārši ir nepieciešams to izdarīt pirmoreiz, pamēģināt pirmo niršanas nodarbību ar instruktoru, tālākais jau notiek pats par sevi, stāsta starptautiskās nirēju asociācijas PADI, instruktors Valters Preimanis, kurš pasniedz vairāk kā 40 nirēju specializācijas nirējiem Latvijā. Ir vairākas lietas, kuras nodrošina, ka niršana ar akvalangu ir teicams veids kā pavadīt laiku, būt kopā ar līdzīgi domājošiem un arī palīdz cilvēkam justies lieliski.

Zemūdens niršana nirējiem liek justies labi
Zemūdens niršana nirējiem liek justies labi

Miers un relaksācija

Atrodoties zem ūdens, mēs pamanam, ka zemūdens pasaulei ir brīnišķīgi nomierinoša ietekme uz prātu. Daudziem nirējiem jūra ir īsts galamērķis, lai izvairītos no ikdienas steigas un burzmas. Tā ir nomierinoša vieta, kur tālruņi, internets un sadzīves rūpes liekas miljons kilometru attālumā, jo jūsu prāts koncentrējas uz jūras dzīvi, koraļļiem un krāsām. Ja vēlaties pacelt savu iekšējo mieru uz nākamo līmeni, nākamajā niršanas reizē izmēģiniet zemūdens meditāciju.

Savienošanās ar zemūdens pasauli

Niršana ar akvalangu ir drošs veids, kā izpētīt kopīgas intereses un nodibināt sakarus ar apkārtējiem, sākot jaunu draugu atrašanas un daloties ar niršanas stāstiem ar citiem viesiem, līdz pārsteidzot nirējus ar saviem aizraujošajiem stāstiem no zemūdens pasaules.

Gandarījums par jauniem apmācītiem nirējiem

Tie, kas ir pabeiguši Rescue Diver kursu var pieteikties palīga darbā niršanas centrā. Izveidojot savu karjeru zemūdens niršanas sportā un sasniedzot Divemaster līmeni, ir neticami patīkami mācīt citus cilvēkus nirt. Studenta sejas izteiksme, kad viņš pirmo reizi nolaižas, pamana savu pirmo bruņurupuci vai beidzot pievērš uzmanību peldspējas kontrolei, ir nenovērtējama. Visi PADI profesionāļi zina labas pašsajūtas faktoru, kas rodas, palīdzot kādam pārvarēt bailes vai virzīt viņu uz karjeras ceļu. Kļūšana par PADI instruktoru var sniegt palīdzību nirējiem, kuri vēlas atgriezties sporta veidā, par kuru viņi aizraujas.

Mērķis ir tīra planēta, attīram ūdenskrātuves

Ja apvienosiet savas niršanas prasmes ar augstāku mērķi (piemēram, nogrimušo akritumu vākšana vai piedaloties ūdenskrātuvju attīrīšanā), jūs zināsiet, ka palīdzat aizsargāt šo ūdenskrātuvi nākamajām paaudzēm. Tā ir ne tikai lieliska lieta, ko darīt planētai Zeme, bet arī neapšaubāmi liks jums justies lieliski.

PADI sieviešu niršanas diena
PADI sieviešu niršanas diena

Dziedināšana ķermenim un prātam atrodoties zem ūdens

Niršana ar akvalangu nav tikai veids, kā atpūsties pēc saspringtas nedēļas – tā var veicināt labklājību daudz dziļākā līmenī – gan fiziski, gan garīgi. Nirēju pasaules vicinātājs Diver Gerijs Grīns pārvarēja pēctraumatiskā stresa traucējumus pēc zemūdens pasaules atklāšanas. P.T. Hiršfīlda, kurai pirms trim gadiem tika diagnosticēts neārstējams vēzis, stāsta par to, kā niršana ar akvalangu liek viņai justies dzīvai: “Niršana ar akvalangu man deva stimulu izveseļoties — ideja par iespēju nokļūt zem ūdens motivēja nepadoties, gulēt stūrī un vaidēt, kā es varētu.

Jaunas nirēju prasmes attīsta cilvēku

Katru reizi, kad mēs saģērbjamies un lecam ūdenī, mēs mācāmies — un ne tikai tad, kad pabeidzam savus PADI kursus. Katra minūte, kas pavadīta zem viļņiem, ir iespēja atklāt jaunu jūras dzīvi, izpētīt jaunus vrakus, uzlabot mūsu fotografēšanas prasmes vai pat smelties iedvesmu un padomu no sava drauga. Mācoties, mēs izstiepjam un bagātinām savu prātu — un tas ir ātrs veids, kā justies kā pasaules virsotnē.

Ja savā dzīvē meklējat labu pašsajūtas faktoru, sazaninaties un apmeklējiet niršanas centru “Daivings” vai zvaniet instruktoram t.220-77-202, lai nodarbotos ar niršanu ar akvalangu.

Atvērto ūdeņu nirējs
Atvērto ūdeņu nirēju kursi niršanas klubā “DAIVINGS”

Izlasi par šiem zemūdens niršanas ieguvumiem: