Daivings un zemūdens niršana

Cik dziļi var nirt ar akvalangu?

Atklātā ūdens nirējs, niršanas klubs

Daudzi jaunie atvērtā ūdens nirēji, jaunie ūdenslīdēji jautā, cik dziļi ir atļauts ienirt, kā Atklātā ūdens nirējam, salīdzinājumā ar Paplašināto atklātā ūdens nirēju. Kā apstiprina niršanas kluba “Daivings” instruktors Valters Preimanis, “Tas ir dziļums, kādā dziļumā Jūs apturēs un nepieļaus nirt dziļāk zemūdens niršanas instruktors un niršanas gids.”

Atklātā ūdens nirējs, niršanas klubs
Atklātā ūdens nirējs, niršanas klubs

Niršana dziļumā

Par niršanu dziļumā ir svarīgs brīdinājums: Jums vienmēr ir jānirst savas apmācības un pieredzes robežās. Atvērtā ūdens ūdenslīdēji ir apmācīti nirt līdz maksimālajam dziļumam 18 metri.

Jautājums? Vai atvērtā ūdens ūdenslīdēji var ienirt dziļāk par 18 metriem?

Atbilde: Atklāti sakot, jā. Tomēr Jūsu pieredze to neļauj darīt droši (lai gan dažās niršanas vietās ir noteikti dziļuma ierobežojumi, un, iespējams, ir noteikumi, kas ūdenslīdējus attur no šo robežu pārsniegšanas). Bet apsveriet šo: Vai jūs cīnītos ar melnu jostu vai izaicinātu profesionālu pokera spēlētāju uz lielu likmju spēli? Domājam, ka noteikti ceram, ka nē.

Ūdenslīdēji no 12 gadu vecuma, kuri vēlas izpētīt virs 18 m, var reģistrēties PADI Advanced Open Water Diver kursā un paaugstināt savas prasmes. Instruktors paskaidros, kā ir nirt dziļāk par 18 m  – līdz maksimālajam dziļumam 40 metri. Lai iegūtu papildu pieredzi un apmācību, reģistrējieties PADI Deep Diver kursā. Četru niršanu laikā, kopā ar PADI instruktoru jūs iegūsiet pārliecību, uzzināsiet, kā pārvaldīt gaisa patēriņu un izjst dziļās niršanas fizisko efektu.

Niršanas maksimālais dziļums

Jautājums? Kāpēc atpūtas niršanas maksimums ir 40 metri ?

Pilns izskaidrojums ir saistīts ar fiziku un fizioloģiju, un uzkrāto slāpekli, taču īsa atbilde ir: 40 metri ir visdziļākais, ko varat ienirt, neveicot dekompresijas pieturas, atgriežoties uz ūdens virsmas. Šo dziļuma robežu bieži dēvē par “dekompresijas robežu”, “NDL” vai “bez apstāšanās robežu”. Tas ir arī dziļums, kurā lielākā daļa ūdenslīdēju sāk izjust gāzes narkozes (jeb slāpekļa narkozes) sekas.

PADI tehniskā niršana – iet tālāk dziļumā

Ja vēlaties ienirt dziļāk par 40 metriem, reģistrējieties tehniskās niršanas kursā. PADI instruktors var jums iemācīt:

  • Dekompresijas procedūras
  • Kā izmantot specializētus gāzes maisījumus
  • Vraka iekļūšana, alas un alu niršana
  • Kā izmantot niršanā rebrīzeru, dubulto balonu vai sānu montētos balonus, lai pagarinātu laiku zem ūdens

Pieteikties apmācībām nirt uz Telefonu/WhatsApp 22077202.