Zemūdens tehniskie darbi, niršana hidroelektrostacijas ēkas apsekošana Daugavā

Zemūdens tehniskie darbi Latvijā, ūdenslīdēji veic niršanu hidroelektrostacijas ēkas apsekošanas darbos. Attēlā redzams , kā SIA “Dronelab” ūdenslīdēji apseko hidroelektrostacijas, sūkņu ēkas stāvokli līdz 15 metru dziļumam Daugavas upē. Redzamais attālums zem ūdens ir 0.1-0.5 metri, ūdens temperatūra 5C. Filmēšana ar augstas rezolūcijas kameru, divas LED gaismas palīdz iegūt nepieciešamos datus.

Darbu vadītājs – “Dronelab” SIA, tālrunis tel. 220-77-202, e-pasts: mail@dronelab.lv

Padarītie darbi  – HES, hidroelektrostacijas ēkas zemūdens daļas apsekošana.

Svarīgākie punkti zemūdens tehnisko darbu veikšanā

Visaptveroša drošības protokola izstrāde: Pirms jebkādas zemūdens tehniskās niršanas operācijas hidroelektrostacijā komerciālajiem nirējiem jāizstrādā drošības protokols, kurā ņemti vērā unikālie riski un izaicinājumi, kas saistīti ar vidi.

Rūpīga riska novērtējuma veikšana: Pirms niršanas komerciālajiem nirējiem ir jānovērtē vieta iespējamiem apdraudējumiem, piemēram, spēcīgai straumei, sliktai redzamībai un gruvešiem.

Pareizas apmācības un sertifikācijas nodrošināšana: Komerciālajiem nirējiem ir jāiziet plaša apmācība un sertifikācija komerciālās niršanas tehnikas un drošības protokolu jomā, tostarp izmantojot specializētu aprīkojumu.

Speciāla aprīkojuma izmantošana: Komerciālajiem ūdenslīdējiem ir jāizmanto specializēts aprīkojums, piemēram, ķiveres ar iebūvētām sakaru sistēmām, lai nodrošinātu skaidru saziņu ar savu komandu virs ūdens.

Pēc dekompresijas procedūrām: Komerciālajiem ūdenslīdējiem jāievēro stingras dekompresijas procedūras, lai novērstu dekompresijas slimību, kas var būt nopietns un potenciāli dzīvībai bīstams stāvoklis.

Ūdens kvalitātes uzraudzība: komerciālajiem nirējiem jāuzrauga ūdens kvalitāte hidroelektrostacijā, lai nodrošinātu, ka tā ir droša niršanai.

Saglabājiet modrību par iespējamiem apdraudējumiem: Komerciālajiem ūdenslīdējiem vajadzētu būt modriem par iespējamiem apdraudējumiem, piemēram, negaidītām ūdens spiediena izmaiņām, un jābūt gataviem ātri reaģēt.

Darbs komandās: Komerciālajiem ūdenslīdējiem jāstrādā komandās, lai nodrošinātu, ka vienmēr ir kāds, kas vajadzības gadījumā sniedz palīdzību.

Pareiza apgaismojuma izmantošana: Komerciālajiem ūdenslīdējiem ir jāizmanto atbilstošs apgaismojums, lai nodrošinātu, ka viņi var skaidri redzēt zem ūdens un izvairīties no iespējamiem apdraudējumiem.

Sekojiet ārkārtas procedūrām: Komerciālajiem ūdenslīdējiem ir jāzina ārkārtas procedūras un jābūt gataviem ātri reaģēt avārijas gadījumā.

Darbu vadītājs – “Dronelab” SIA, tālrunis tel. 220-77-202, e-pasts: mail@dronelab.lv