Kā ultraskaņas zemūdens cauruļu un sienu biezuma mērītājs palīdz ūdenslīdējiem

Cygnus DIVE Underwater Gauge

Niršana ūdens dzīlēs ir ļoti atbildīgs un var būt bīstams pasākums, īpaši, pārbaudot vēsturisku zemūdens konstrukciju sienas un caurules, apliecina “Dronelab” SIA, zemūdens darbu vadītājs. Ūdenslīdējiem ir jābūt nodrošinātiem, aprīkotiem ar pareizajiem instrumentiem, lai nodrošinātu viņu drošību un pārbaudes precizitāti.

Pieteikt zemūdens ultrskaņas mērīšanas darbus, “Dronelab” SIA, darbu vadītājs, tel.220-77-202

Komerciālo ūdenslīdēju industrijas standarts ir Cygnus

Cygnus zemūdens nirēja rokā lietojamais biezuma mērītājs ir oriģinālais nirēja zemūdens daudzkārtējās atbalss ultraskaņas biezuma mērītājs. Tas tika izstrādāts lietošanai nirējiem, kas veica zemūdens apkopi un apsekojamus pirms 3 gadu desmitiem, un šodien tas joprojām ir nozares standarts.

Cygnus DIVE Underwater Gauge
Cygnus DIVE Underwater Gauge

Cygnus DIVE Underwater Gauge strādā ar ultraskaņu

Izturīgs, plaukstas locītavā stiprināms ultraskaņas zemūdens biezuma mērītājs, kas nodrošina nenovērtējamu brīvo roku, veicot ultraskaņas biezuma mērīšanu (UTM) zem ūdens. Cygnus DIVE piedāvā arī lielu, spilgtu displeju ar tiešo skanēšanu, kas ir viegli redzams gan nirējam, gan viņa kamerai – pat vissliktākajā redzamībā.

Cygnus DIVE Underwater Gauge
Cygnus DIVE Underwater Gauge

Ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāji ir viens no šādiem instrumentiem, kas ir izrādījies neaizstājams dažādām zemūdens cauruļu un sienu pārbaudēm. Tālāk mēs izpētīsim, kā ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāji palīdz, “Dronelab” SIA, profesionāliem tehniskajiem ūdenslīdējiem pārbaudīt caurules un sienas un pa ceļam pasmieties.

Ūdenslīdējiem palīdz ultraskaņās tehnoloģijas

Ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāji darbojas, izstarojot augstas frekvences skaņas viļņus caur zemūdens konstrukciju sienām vai caurulēm. Skaņas viļņi atgriežas atpakaļ uz mērierīci un pēc tam tiek izmantoti sienas vai caurules biezuma mērīšanai. Šī informācija ir būtiska ūdenslīdējiem, kas pārbauda zemūdens konstrukcijas, jo tā var identificēt visas zonas, kurās var rasties korozijas vai cita veida bojājumu risks.

Viens no ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāja priekšrocībām ir tas, ka tas ļauj ūdenslīdējiem pārbaudīt zemūdens konstrukcijas, tās nesabojājot. Atšķirībā no citiem pārbaudes veidiem, piemēram, griešanas vai urbšanas, ultraskaņas pārbaude ir nesagraujoša. Tas nozīmē, ka ūdenslīdēji var ātri un precīzi noteikt iespējamās problēmas, neradot kaitējumu struktūrai vai apkārtējai videi.

Vēl viena ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāju izmantošanas priekšrocība ir to pārnesamība. Šie mērinstrumenti ir mazi un viegli, tāpēc tos ir viegli nēsāt līdzi zem ūdens. Ūdenslīdēji var ātri pārvietoties no viena apgabala uz otru un pēc vajadzības veikt rādījumus. Turklāt daži mērinstrumenti ir paredzēti darbam vāja apgaismojuma apstākļos, kas var būt noderīgi, pārbaudot struktūras, kas nav labi apgaismotas.

Lai gan ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāji ir neticami noderīgi, to efektīvai lietošanai ir nepieciešamas zināmas prasmes. Ūdenslīdēji ir jāapmāca pareizi darboties ar mērinstrumentu un precīzi interpretēt rādījumus. Viņiem jāņem vērā arī tādi faktori kā ūdens temperatūra, spiediens un sāļums, kas var ietekmēt rādījumu precizitāti. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi, lai ūdenslīdēji saņemtu atbilstošu apmācību un sertifikātu pirms ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāju izmantošanas.

Industrijas standarts nirējiem, zemūdens apsekošanā biezuma mērījumos

Visbeidzot, ultraskaņas zemūdens biezuma mērītāji ir būtisks instruments dažādu zemūdens cauruļu un sienu pārbaudei. Tie nodrošina precīzus, nesagraujošus zemūdens konstrukciju biezuma mērījumus, ļaujot nirējiem ātri noteikt iespējamās problēmas. Lai gan to efektīvai lietošanai ir nepieciešama apmācība un prasmes, to pārnesamība un nesagraujošā daba padara tos par nenovērtējamu priekšrocību jebkura ūdenslīdēja rīku komplektam.

Atsauces:

SIA Cygnus Instruments “Ultraskaņas biezuma mērītāji niršanai un zemūdens pārbaudei”.
Olympus Corporation “Ultraskaņas biezuma mērītāji nesagraujošai pārbaudei”.
Starptautiskais niršanas institūts “Zemūdens inspekcija: kas jums jāzina”.

Piezīmes par zemūdens ultraskaņas mērītāju

Kāpēc ultraskaņas zemūdens biezuma mērītājs ir vajadzīgs nirējam? Ja nopietni, šie mērinstrumenti paši nenirs, un uzticami strādās, ja būs niršanas profesionālu rokās un ir noderīgi ūdenslīdējiem, kas pārbauda zemūdens struktūras. Pateiksim paldies uzticamajiem ultraskaņas zemūdens biezuma mērītājiem, kas palīdz ūdenslīdējiem uzturēt mūsu zemūdens būves drošas un veselas.