Zemūdens šaušanas sports

Zemūdens šaušanas sports ir viens no Latvijas zemūdens sporta veidiem. Zemūdens šaušanā, sportisti ir ekipējušies maskā ar elpošanas caurulīti, pleznās un aizsargtērpos,  apbruņojušies ar atsperu, gumijas vai pneimatiskajām harpūnu šautenēm un piedalās sporta zemūdens šaušanas disciplīnās.

Zemudens sausana

Zemūdens šaušana

Sporta zemūdens šaušanu var klasificēt kā trīscīņu, kur katrs no trīs vingrojumiem ir atšķirīgs, taču cieši saistīts viens ar otru.

  1. Pirmais vingrinājums – šaušana uz precizitāti, kas sastāv no trīs piegājieniem par deviņiem šāvieniem zem ūdens katrā piegājienā. Katrā piegājienā (sērijā) notiek bez pārtraukuma, ar aizturētu elpošanu, ar vienu un to pašu ieroci, ar obligātu uzpeldēšanu virs ūdens starp šāvieniem. Deviņi šāvieni jāveic 10 minūšu laikā bez distances peldēšanas,
  2. Otrais vingrinājums – zemūdens biatlons – bez pārtraukuma veic deviņus šāvienus pa fiksētiem mērķiem, veicot niršanas peldēšanu turp un atpakaļ. Distance starp starta līniju un finišu 10 metri. Vingrojuma veikšanai ir 7 minūtes. Ja pārkāpj laika limitu, dalībnieks tiek atsaukts no vingrinājuma un rezultāts anulēts
  3. Trešais vingrinājums – stafete, kur komandā ir 3 dalībnieki. Katrs veic bez pārtraukuma 3 šāvienus, veicot niršanas peldēšanu turp un atpakaļ. Distance starp starta līniju un finišu 10 metri. Viens no sportistiem šauj 3 reizes pa centrālo centru, otrs par augšējo centru, trešais pa apakšējo centru.

Pēc CMAS zemūdens šaušanas sportu sauc par Spearfishing.

Aicinām pieteikties Latvijas zemūdens sporta veterānus, vai arī cilvēkus, kas zin šos cilvēkus. Latvijā ir samērā bagāta pieredze zemūdens sporta jomā – mūsu priekšteči trenējās zemūdens orientēšanā, zemūdens šaušanā un zemūdens ātrpeldēšanā. Mēs vēlamies šo pieredzi saglabāt, izveidojot atmiņu stāstu sēriju un arī filmu par šiem cilvēkiem – zemūdens sportistiem.

Lūdzu informējiet mūs par sev zināmiem zemūdens sportistiem Latvijā – uz tālruni 22077202 (Valters) vai uz kontaktformu .