Zemūdens orientēšanās

Zemūdens orientēšanās sportists

Zemūdens orientēšanās ir viens no Latvijas zemūdens sporta veidiem.  Aicinām pieteikties Latvijas zemūdens sportistus un zemūdens sporta niršanas veterānus, sakarā ar vēsturisko atmiņu uzkrāšanu! Zvaniet 22077202 (Valters) vai sūtiet ziņu izmantojot kontaktformu.

Zemūdens orientēšanās
Zemūdens orientēšanās ir zemūdens sports

Kas ir Zemūdens orientēšanās?

Zemūdens orientēšanās ir sporta sacensību veids, kurā tiek apvienoti zemūdens niršanas un orientēšanās elementi. elementi. Zemūdens orientēšanās prasa no zemūdens nirēja tehnisku izpratni, koordināciju un citas prasmes prasmes.

Zemūdens orientēšanās sports ir populārs Vācijās austrumu niršanas klubos. Starptautiski ar sportu nodarbojas sports Ēģiptē , Tunisijā , Kolumbija, Kazahstāna , Austrumeiropa, kā arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Horvātija, Serbija, Igaunijā un Austrijā izmantot niršanas klubus.

Zemūdens orientēšanās sportists
Zemūdens orientēšanās sportists

Zemūdens orientēšanās ir zemūdens sporta veids, kur sportisti sacenšas zem ūdens izmantojot monopleznu vai pleznas, speciāli pielāgotu akvalangu un navigācijas ierīces (kompasu un attāluma mērītāju), lai paveiktu noteiktu maršrutu ar augstu precizitāti īsākā laikā. (Angliski – underwater navigation)

Zemūdens orientēšanās sacensību veidi

  1. M kurss (zonas) – sauc par M pēc maršruta formas. Distances garums ir 590 metri. Maksimālais laiks 00:15:20. Maršutā ir boja, 3 zonas un finiša līnija. Zonas jāapiet no ārējās malas.
  2. Orientieri – ietver starta boju un 5 orientierus, kur pēdējais no tiem ir finišs. Sasniedzot orientieri sportistam tas ir jāfiksē (iegremdējot vai rotējot). Kopējais maršruta garums 650 metri. Pēc noteikumiem starp orientieriem attālums ir 100—150—100—100—200 metri.
  3. Zvaigzne – ietver starta boju un 5 orientierus, kur katrs ir jāfiksē un 5 zonas, kuras jāapiet no ārējās malas Kopējais maršruta garums 620 metri.

Es mīlu Zemūdens orientēšanos

underwater navigation