Zemūdens ātrpeldēšana

Zemūdens ātrpeldēšana ir viens no Latvijas zemūdens sporta veidiem.  Latvijā zemūdens ātrpeldēšana ir peldēšana zem ūdens delfīna stilā. Treniņos sportisti paveica aptuveni 2km distances.

Zemūdens ātrpeldēšana

Zemūdens ātrpeldēšana ir sporta disciplīna, kuras mērķis ir pēc iespējas īsākā laikā veikt dažādu distanču peldēšanu. Noteikumi paredz, ka sportists veic kustības zem ūdens, ko viņš veic pielietojot savu fizisko spēku un pleznās.

Kā zemūdens sporta disciplīna ietver sevī sekojošas programmas:
•  Peldēšana ar pleznām pa ūdens virsmu ar elpošanu caur gaisa caurulīti vai bez tās.
•  Peldēšana ar pleznām zem ūdens virsmas ar akvalangu (zemūdens peldēšana).
•  Peldēšana ar pleznām zem ūdens virsmas ar brīvu elpas aizturi (zemūdens niršana).
•  Stafete – sacensības, kurās komandu dalībnieki pēc kārtas mainoties nopeld atsevišķus distances etapus. •  Maratona peldēšana – peldēšana ar pleznām uz garām distancēm.

Aicinām pieteikties Latvijas zemūdens sporta veterānus, vai arī tos cilvēkus, kas zin šos cilvēkus. Latvijā ir samērā bagāta pieredze zemūdens sporta jomā – mūsu priekšteči trenējās zemūdens orientēšanāzemūdens šaušanā un zemūdens ātrpeldēšanā. Mēs vēlamies šo pieredzi saglabāt, izveidojot atmiņu stāstu sēriju un arī filmu par šiem cilvēkiem – zemūdens sportistiem.

Lūdzu informējiet mūs par sev zināmiem zemūdens sporta veterāniem Latvijā – uz tālruni 220-77-202 (Valters) vai uz kontaktformu .