Daivings un zemūdens niršana

Mērījumi ar sānskata sonāru

Sānskata sonārs
Sonāru mērīšanas pakalpojumi
Sonāru mērīšanas pakalpojumi

Nodarbojamies ar sānskatu sonāru mērīšanas darbiem, saldūns un sālsūdens ūdenstiplnēs līdz 100metru dziļumam. Varam izveidot ūdenstilpnes dziļumu karti, veikt zemūdens meklēšanu, kā arī atklāt nogrimušus objektus. Sazinaties ar mums, lai uzzinātu vairāk par sānskata sonāra mērīšanas darbiem.

 

Kā darbojas sānskata sonārs

Tālāk sekos video instrukcija par sānskata sonāra darbības principiem, kas tiek rādīti uz Humminbird sānskata sonāru iekārtām, tomēr sonāru darbības principi ir attiecināmi arī citām un profesionālām jūras un dziļūdens sonāru iekārtām.

Sānskata sonārs
Sānskata sonārs

Sānskata sonāra uzbūve

Sānskata sonārs sastāv no zemūdens antenas, kura izskatās kā raķete ar piesietu kabeli, un kura tiek iegremdēta ūdenī un tiek vilkta aiz kutera vai kuģa. Sonārs tiek iegremdēts līdz pat 1/3 no dziļuma zem ķīļa, lai iegūtu precīzāku un skaidrāku attēlu.

Dati no zemūdens antenas aiziet vai nu uz datu apstrādes iekārtu, kura uzreiz ekrāna parāda zemūdens informāciju vai arī uz datoru, kur speciālā programmā tiek modelēta zemūdens karte, paralēli jūras satelīta kartei.

Ievācot sonāru datus, mērniecības ūdens transports iet lēni – 1-3km stundā. Sānskata sonāru rādījumus un precizitāti ietekmē straume, arī dzenskrūves radītā straume, citu iekārtu radītie elektromagnētiskie traucējumi un citi apstākļi.

Sānskata sonāra darbības principi

Uzzini vairāk par sānskata sonāra mērījumiem