Aicinam pieteikties Latvijas zemūdens sporta veterānus

Saglabāsim Latvijas zemūdens sporta vēsturi! Aicinām pieteikties Latvijas zemūdens sporta veterānus, vai arī tos cilvēkus, kas zin zemūdens sportistus. Latvijā ir samērā bagāta pieredze zemūdens sporta jomā – mūsu priekšteči trenējās zemūdens orientēšanāszemūdens šaušanā un zemūdens ātrpeldēšanā. Mēs vēlamies šo sporta veterānu pieredzi saglabāt, izveidojot atmiņu stāstu sēriju un arī filmu par šiem cilvēkiem – Latvijas zemūdens sporta veterāniem.

Latvijas zemudens sports

Mums interesē lietas , kas saistīts ar Latvijas zemūdens niršanas vēsturi – atmiņas stāstu veidā, senas fotogrāfijas, seni dokumenti, diplomi, apbalvojumi un jebkas, kas saistīts ar zemūdens sportu Latvijā.

Daivings komanda jau ir sazinājusies ar vairākiem Latvijas zemūdens sporta veterāniem un tuvākajā laikā mēs tos apciemosim un par šo apciemojumu pastāstīsim mūsu lasītājiem.

Zemūdens sporta pirmsākumi Latvijā

  • Valentīns Pāvuls  – Ūdenslīdēju biedrības Dzelmes dibinātājs, organizēja pirmās zemūdens sacensības Latvijā un Baltijā.

Jaundibinātā Latvijas ūdenslīdēju biedrība «Dzelme» (1933-1938)  1933.gada 9. jūlijā pukst 16:00 sarīkoja Bulduros, aiz pontonu tilta pirmās, ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs, ūdenslīdēju sacīkstes.

Kā minēja presē, šādas sacensības līdz šim tika sarīkojuši vienīgi ekscentriskie amerikāņi. Sacīkstēm tomēr liela praktiska nozīme. Sacīkstēs piedalījās, 10 Latvijas pazīstamākie ūdenslīdēji.

Ūdenslīdēju sacensību programmā ietilpa

  1. Ātruma sacensība, pārvarot 40 m distanci ūdenslīdēja tērpā zem ūdens un velkoties uz priekšu ar virves palīdzību;
  2. Sacensības speciālu uzdevumu veikšanā upes dibenā;
  3. Slīcēju glābšana.

Sacīkstes noslēgs ar dažādiem demonstrējumiem, no ūdenslīdēju praktiskās darbības.

Lūdzu informējiet mūs par sev zināmiem zemūdens sportistiem Latvijā – uz tālruni 220-77-202 (Valters) vai uz kontaktformu .