Pētījums: Zemūdens niršana palīdz atbrīvoties no stresa

Zemūdens niršana palīdz atbrīvotes no stresa

2017. gadā Francijas psihiskās veselības institūciju veiktais pētījums atklāja, ka atpūtas niršana varētu būt efektīvāka stresa mazināšanā un garīgās labklājības uzlabošanā nekā citi sporta veidi.

Atpūtas sporta nodarbības uzlabo garastāvokli tiem nirējiem, kuri ziņo par atvaļinājuma laikā veikto fizisko aktivitāšu priekšrocībām. Atpūtas niršanas ieguvumi veselībai, šķiet, ir lielāki nekā citu sporta veidu prakse, samazinot stresu un uzlabojot labsajūtu.

Zemūdens niršana palīdz atbrīvotes no stresa
Zemūdens niršana palīdz atbrīvotes no stresa

Arī Dānijas karavīri sporta un atpūtas niršanas skolā atgūstas no ilgās misijās uzkrātā stresa.

Pētījumi, kas veikti niršanas centros Dānijā, pierādījuši, ka ūdens palīdz karavīriem tikt galā ar posttraumatisko stresu, kas iegūts, ilgstoši atrodoties militārajās operācijās karstajos punktos.

Niršanas skola, kas atrodas Dānijas pilsētā Odensē, ir viena no tām, kas palīdz atgūties starptautiskajās misijās – Afganistānā, Irākā un citur bijušiem karavīriem.

Pētījumi apliecina, ka, atrodoties zem ūdens, karavīri efektīvi atbrīvojas no stresa, dusmām, uzbudinājuma un bezcerības izjūtas.

Niršanas skolas apmeklētāji stāsta, ka pēc šādām nodarbībām būtiski uzlabojies arī viņu naktsmiers, jo atrašanās zem ūdens labā nozīmē uz brīdi nošķir no ārpasaules un atpūtina domas un prātu.

Zemūdens nirēju treneris Valters Preimanis saka par zemūdens niršanas sportu – “Ir pierādīts ka, niršana ūdenī ļoti nomierina cilvēku, tas ir labākais antidepresants un ļoti meditatīvs sporta veids, uzskatu, ka zemūdens niršana ir viena no ideālākajām aktivitātēm, ko varat veikt COVID-19 pandēmijas laikā un pēc tās (nemaz nerunājot par garīgās veselības ieguvumiem)“.

PADI niršanas instruktors

Zemūdens niršanas kluba DAIVINGS apmācību vada, starptautiskās profesionālo nirēju instruktoru asociācijas PADI, zemūdens niršanas treneris, tehniskās niršanas un brīvās niršanas instruktors Valters Preimanis ar profesionāliem palīgiem.  – Tel./WhatsApp 220-77-202