Vairāki padomi, kā nirējam samazināt gaisa patēriņu nirstot

Ikviens nirējs parasti vēlas, lai gaiss pietiek ilgam laikam un niršana norit pēc iespējas ilgāk. Galu galā zemūdens pasaule ir pārsteidzoša, un jo vairāk laika mēs varam pavadīt zem ūdens, jo labāk. Bet katrs nirēja ķermenis un pieredze ir atšķirīga, un tāpēc katrs cilvēks patērē gaisu ar atšķirīgu ātrumu.

Nirēji dodas dzelmē

Tomēr ir dažas lietas, ko nirējs varat darīt, lai uzlabotu gaisa patēriņu pēc Open Water Diver kursa beigšanas. Uzziniet, kā to paveikt, lai uzzinātu nirēja instruktora padomus.

Padomi, kā nirējam samazināt gaisa patēriņu nirstot

 • Vai vēlaties, lai jūsu saspiestā gaisa, 200BAR, balons pietiktu ilgāk? Pirmais padoms, ko sniedz PADI nirēju instruktors Valtera Preimanis ir, vajag vairāk nirt, turpiniet praktizēt niršanu un panākumi būs. Jo vairāk jūs nirsiet, jo labāk jūtaties zem ūdens, un tas arī samazina, uzlabo gaisa patēriņu.
 • Samaziniet ātrumu. Ja esat saspringts un veicat ātras kustības zem ūdens, tas jums palielinās gaisa patēriņu. Ļaujiet ķermenim atslābt un piemēroties ūdens videi un iet līdzi plūsmai. Kustiniet savas pleznas tikai tad, kad tas ir nepieciešams. To darot, jūs atradīsities ilgāk zem ūdens.
 • Ja gribat atpūsties zem ūdens, meklējiet piemērotu vietu, kur varat pieturēties vai pārtraukt kustību un vienkārši izbaudīt apkārtējo jūras biotopu skaistumu. Kad jūs vilinās dziļjūras krāšņums, jūs sāksit justies relaksēti, samazinot gaisa patēriņu.
 • Elpojam mierīgi un dziļi. Nirstot, sliktākais, ko varat darīt, ir ātri, īsi, sekli elpot. Padomājiet par jogu un elpojiet lēni un dziļi gan ieelpojot, gan izelpojot. Praktizējiet to mājās, lai pierastu pie šāda veida dziļas elpošanas. Atcerieties, ko iemācījāties pie sava instruktora kursos, zemūdens nirēju klubā: “Nekad neaizturiet elpu un nemēģiniet samazināt savu gaisa patēriņu ar elpas aizturi!”
 • Neitrāla peldspēja ir ļoti svarīga. Mācīšanās būt neitrāli peldošam ir prasme, kas prasa daudz prakses, taču tas atmaksāsies ar teicamu gaisa patēriņu. Ideālā gadījumā jūs uzturaties drošības apstāšanās pieturā, 6 metru dziļumā, ar aptuveni 50 bar gaisa balonā un bez gaisa BC. Ja jums ir grūtības noturēties vēlamajā dziļumā, jo tas nav pareizi nosvērts — ielaižot gaisu un izlaižot no BC — tas acīmredzami nesaglabā gaisu.
 • Apsveriet iespēju reģistrēties, PADI Peak Performance Buoyancy,  specializētajā neitrālas peldspējas kursā, zemūdens nirēju klubā “Daivings”.
 • Ekipējumam ir iespējamas noplūdes, sekojiet līdzi tam un informejiet savu pārinieku, ja viņam ir noplūde. Vienkāršs veids, kā apturēt gaisa patēriņu ir apskatīties aprīkojumu: samaziniet gaisa noplūdes. Pārbaudiet o-gredzenus, spiediena rādītāja pieslēgumu, BC piepūšanas šļūteni un citus savienojuma punktus. Izmantojiet rezerves regulātoru gadījumam, ja niršanas laikā atrodat kaut ko bojātu.
 • Nirēja pozīcija ūdenī. Peldēšanas laikā efektīvākais veids kā samazināt pretestību ir saglabāt horizontālu stāvokli. Tas ļauj samazināt gaisa patēriņu. Jo vertikālāks esat, jo vairāk gaisa jūs neizbēgami patērēsit. Ja jums ir grūtības noturēties horizontāli, noregulējiet svaru, tvertnes un BC pozīciju.
 • Ja uztraucaties, ka jūsu niršana būs īsa, atcerieties pacelties un nirt seklāk, lai taupītu gaisu. Jūs vienmēr varat pārvietoties dažus metrus uz augšu, lai izmantotu mazāk gaisa.
 • Tas varētu šķist loģiski, taču niršanas laikā veltiet laiku, lai relaksētoes un atpūstos, un izbaudītu niršanas pieredzi. Ejiet līdzi straumei, kā saka, un izvairieties no lieka satraukuma.
 • Neļaujiet nirēja piederumam, kā lukturim vai rezerves regulatoram,  nokarāties no aprīkojuma. Priekšmeti kas nokarājās no nirēja, radīs ievērojamum ūdens pretestību, prasīs vairāk spēka un enerģijas lai pārvietotos un palielinās gaisa patēriņu.

Kur Latvijā var nodarboties ar niršanu?

🤿😀 Ja meklējat palīdzību, zvaniet PADI nirēju instruktoram Valteram Preimanim t. 220-77-202, lai atrastu padomu un sākt nodarbotos ar niršanu ar akvalangu.