Kāda ir atšķirība starp PADI Open Water Diver un Advanced Open Water?

Niršanas apģērbs

Iespējams, ka esat dzirdējis, ka niršanas instruktors piemin PADI Advanced Open Water (Paplašinātais atvērto ūdeņu nirējs) ūdenslīdēju kursu, stāsta Valters Preimanis, niršanas kluba “DAIVINGS” instruktors. Iespējams, esat pat domājis par iemācīšanos nirt un iestāšanos niršanas kursā. Bet vai jūs joprojām domājat, kā AOWD kurss atšķiras no PADI Open Water Diver (OWD) kursa un kādas jaunas lietas jūs uzzināsiet un pieredzēsiet? Tālāk es izskaidrošu ar ko atšķirās šie nirēju kursi.

Ko nirējam nozīmē sekojošie burtu salikumi – PADI, OWD, AOWD?

  • PADI – (Professional Association of Diving Instructors), latviski “Daivinga Instruktoru Profesionālā Asociācija”.
  • OWD – (Open Water Diver), latviski “Atvērto ūdeņu nirējs
  • AOWD – (Advanced Open Water Diver), latviski “Paplašinātais atvērto ūdeņu nirējs
Niršana Dolomīta karjera ūdenskrātuvē
Open Water Diver kursa apmācība

PADI Open Water Diver, Atvērto ūdeņu nirēja kurss: iemācaties nirt

Kas notiek kursā, Atvērto ūdeņu nirējs?

Jūs apgūstat niršanai nepieciešamās pamatprasmes. Kursa laikā jūs lasāt, skatāties videoklipus, piedalāties aptaujās un demonstrējat zemūdens peldēšanas pamatprasmju apguvi.

Niršanas kursam ir sekojošas daļas:

Atvērto ūdeņu nirēja  kurss sastāv no 3 galvenajām daļām: zināšanu attīstīšana, ierobežotas ūdens niršanas vai/un atklātā ūdens niršana. Varat vai nu pabeigt savu zināšanu attīstību tiešsaistē, vai arī kopā ar Instruktoru (galddatorā, mobilajā ierīcē vai planšetdatorā), vai klasē.

Kāpēc izvēlēties Atvērto ūdeņu nirēja kursu?

Zemūdens pasaulē nirējs piedzīvo dažas no dzīves neticamākajām pieredzēm. Mēs esam uzskaitījuši daudzus iemeslus, lai kļūtu par zemūdens nirēju, taču būtībā Atvērto ūdeņu nirēja kurss ļaus jums kļūt par sertificētu nirēju, kas saprot ko dara.

Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis.
Niršana dziļākajā Latvijas ezerā Drīdzis

Advanced Open Diver, Paplašinātais atvērto ūdeņu nirēja kurss: dodieties niršanas piedzīvojumos

Kas notiek kursā, Paplašinātais atvērto ūdeņu nirējs?

“Paplašinātais atvērto ūdeņu nirēja kurss” ir turpinājums niršanas kursam “Atvērto ūdeņu nirējs”, kursā apmāca jaunas prasmes un zināšanas, lai nirtu līdz 30 metru dziļumam.

Paplašinātais atvērto ūdeņu nirēja kurss sastāv no pieciem dažādiem niršanas piedzīvojumiem. Piedzīvojumu niršana koncentrējas uz noteiktu darbību vai iemaņām zemūdens sfērā – tā ir pirmā niršana īpašā ūdenslīdēja kursā. Ir daudzas un dažādas niršanas iespējas, no kurām izvēlēties savu kursu, jautājiet vairāk PADI instruktoram Valteram Preimanim.

Kamēr jūs veicat Paplašinātais atvērto ūdeņu nirēja kursu, jūs pavadīs profesionāls niršanas instruktors. Viņs ir gatavs atbildēt uz jautājumiem un palīdzēt precizēt tehniku ​​un apgūt jaunas prasmes.

Niršanas kursi, Paplašinātais atvērto ūdeņu nirējs ir ļoti atšķirīgi no tām apmācībām, kas atrodas jūsu Atklātā ūdeņu nirēja kursā. Piedzīvojumu niršana ir līdzīgas parastai niršanai, izņemot to, ka jūs koncentrējaties uz noteiktu niršanas specialitāti. Kursa dziļo piedzīvojumu niršana ietver niršanu dziļāk, starp 18-30 metriem. Zemūdens navigācijas piedzīvojumu niršanas laikā niršanas laikā jūs praktizējat navigācijas prasmes zem ūdens.

Kā pieteikties apmācībai atvērto ūdeņu nirējs?

Sazinieties ar niršanas klubu “DAIVINGS“ instruktoru, te. 220-77-202, lai reģistrētos kādai no iepriekš minētajām Atvērto ūdeņu nirēja niršanas programmām. Lai iegūtu vairāk informācijas par zemūdens niršanas apmācības iespējām, sazinieties ar PADI instruktoru Valteru Preimani.