Veselīgs dzīvesveids

Vai drīkst urinēt niršanas hidrotērpā!? Mīti un maldīgi priekšstati par čurāšanu neoprēna hidrotērpā

Relaksējoša niršana

Ko tu izdarīji savā neoprēna hidrotērpā?!

Kad daba sauc niršanas laikā, rodas dilemma. Kad vēlaties urinēt, rīkojieties šādi:

 1. Pārtrauciet savu interesanto tikšanos ar zemūdens pasauli un dodieties atpakaļ uz laivu (velkot sev līdzi savu draugu), kurš izmisīgi mīdīsies un steigsies novilkt savu hidrotērpu mazā kabīnē.
 2. Pačurā savā hidrotērpā. Viegls, tūlītējs atvieglojums un nav sabojāta niršana.

Ūdenslīdēju vidū ir pazīstams teiciens: ir tie, kas urinē hidrotērpā, un ir tādi, kas par to melo. Mēs neesam 100% pārliecināti, vai tā ir taisnība, taču ir daudz mītu un maldīgu priekšstatu, ko mēs varam noskaidrot par urīnpūšļa iztukšošanu zem ūdens.

 1. Vai var urinēt hidrotērpā, nepiesaistot haizivis?
 2. Un kā no hidrotērpa dabūt ārā urīna smaku pēc tam, kad tas ir uzvilkts?
 3. Lasiet tālāk, lai uzzinātu dažas patiesības un padomus.
Nirējs ieraugot pirmo reizi haizivi nereti saka - gandrīz bikses piečurāju! :)
Nirējs ieraugot pirmo reizi haizivi nereti saka – gandrīz bikses piečurāju! 🙂

Mazāk šķidruma dzeršana pirms niršanas novērš nepieciešamību urinēt?

Nekad nav laba ideja nirt nedzērušam šķidrumu jeb dehidrētam. Dehidratācija ne tikai palielina dekompresijas slimības iespējamību, bet arī cilvēka ķermenis, iegremdējot vēsā ūdenī, dabiski tiecas veidot urīnu.

Ir fizioloģisks efekts, ko sauc par iegremdēšanas diurēzi. Kad jūs ienirstat ūdenī, kas ir aukstāks par apkārtējā gaisa temperatūru, notiek vazokonstrikcija (asinsvadu sašaurināšanās). Papildu asinis tiek nosūtītas uz centrālajiem orgāniem, ko jūsu ķermenis interpretē kā šķidruma pārslodzi. Ķermenis dod signālu nierēm, lai tās ražotu urīnu, un smadzenes paziņo, ka ir laiks iztukšot galveno vēnu.

Vienkārši izsakoties: silts gaiss + auksts ūdens = rodas sajūta, ka ir nepieciešams urinēt.

Tāpēc tā vietā, lai mēģinātu nomākt slāpes, koncentrējieties uz to, lai samazinātu aukstumu niršanas laikā. Valkājiet pareizo niršanas tērpu un apsveriet iespēju pievienot cimdus, kapuci vai neoprēna vesti. Nedzeriet kafiju vai espresso — kofeīns ir diurētiķis, tāpēc dzērieni, kā piemēram, tēja un kafija, radīs vēlmi urinēt vēl vairāk.

Esi ūdenslīdējs, kurš lieto pietiekoši šķidruma

Vienmēr iztukšo urīnpūsli pirms niršanas, dari to vienmēr, lai tas paliek pa ieradumu! 

Šeit ir vēl viens iemesls, lai pārliecinātos, ka dzerat pietiekami daudz ūdens. Kad ķermenis ir dehidrēts, urīnam ir spēcīgāka smarža un krāsa. Tāpēc izdariet sev (un visiem pārējiem uz laivas) labu un palieciet hidratēti!

Ciesties un saturēt, ir riskanti ūdenslīdēja veselībai

Cīņa ar vēlmi urinēt un aizturēšana var izraisīt urīnceļu vai urīnpūšļa infekciju, īpaši sievietēm. Šo ārkārtīgi sāpīgo stāvokli nevēlaties risināt niršanas braucienā – it īpaši vietā, kur problēmas mazināšanai nepieciešamās antibiotikas var nebūt pieejamas. Tāpēc laidiet vaļā.

Urīns var sabojāt jūsu hidrotērpu, ja netiek pietiekoši kopts

Normālos apstākļos urīns nesabojās blīves un neatlīmēs modernā hidrotērpa šuves. Ūdenslīdējiem, kuri izmanto hidrotērpu ar izolētu oderi, pēc tam, kad tas ir sasmērēts, īpaši rūpīgi jānomazgā uzvalks ar piemērotu tīrīšanas līdzekli (mēs ceram, ka jūs to darīsiet neatkarīgi no tā). Lai gan urīns nesabojā hidrotērpu, netīrs, nemazgāts hidrotērps smird un var izraisīt ādas stāvokli, kas līdzīgs autiņbiksīšu izsitumiem (nemaz nerunājot par hidrotērpu raugu).

Kā kopt savu hidrotērpu , ja ir sanācis urinēt tajā?

Šeit ir trīs padomi, kā saglabāt neoprēnu svaigu un smaržīgu:

 1. Pēc katras niršanas rūpīgi izskalojiet to svaigā, siltā ūdenī
 2. Laiku pa laikam (vai ja tas ir smakojošs) labi nomazgājiet to ar hidrotērpu tīrīšanas līdzekli un mīkstu sūkli (nekad neizmantojiet veļas mašīnu!)
 3. Pēc lietošanas neiebāziet to maisiņā; pareizi pakariet to gaisā, izžāvējiet un uzglabājiet
 4. Viens niršanas profesionālis ieteica ūdenim pievienot – Mutes antibakteriālo skalojamo līdzekli
 5. Viens niršanas profesionālis no Kipras salas ieteica ūdenim pievienot veļas mīkstinātāju, tas piedodot hidrotērpa elastību un arī patīkamu aromātu.

Vai urinēšana palīdz uzturēt siltumu?

Urinēšanas atbalstītāji bieži apraksta, kā urinēšana var padarīt aukstu niršanu daudz siltāku. Diemžēl rezultāts ir īslaicīgs un neproduktīvs.

Silts urīns liek jūsu ķermenim domāt, ka tas vairs neatrodas aukstā vidē. Tātad, kad jūsu neoprēna tērpā ieplūst auksts ūdens, jūsu ķermenis nav sagatavots. Tagad jums ir sliktāk nekā iepriekš, un jūsu ķermenim ir jātērē papildu enerģija, lai uzsildītu auksto ūdeni. Ja netiek ievadīts svaigs jūras ūdens vai nu tāpēc, ka jūsu neoprēnam ir lieliski blīvējuma mandžētes vai jūs neesat “izskalojies”, tas nozīmē, ka jūs mērcējaties savā urīnā. Tas ir pretīgi. Ir daudz labāki veidi, kā saglabāt siltumu niršanas laikā.

Vai Haizivis piesaista urīna smarža?

Vai urinēšana hidrotērpā piesaista haizivis?

Nē. Šo mītu ir atspēkojuši vairāki zinātnieki, kuri apgalvo, ka ir pareizi urinēt okeānā. Tātad, dodieties uz priekšu un atbrīvojiet sevi ar pilnu sirdsmieru.

Urinēšana hidrotērpā, pareizais veids ir skalot uzreiz

Tagad, kad esam aptvēruši dažus mītus un nepareizus priekšstatus, parunāsim par urinēšanas etiķeti.

Vienmēr skalojiet hidrotērpu kārtīgi!

Negaidiet, kamēr ejat pa pludmali vai laivas klāju un saņemsiet norādījumu no kolēģiem! Veltiet laiku, lai pareizi izskalotu savu hidrotērpu uzreiz pēc urinēšanas, niršanas pabeigšanas. Tālāk ir norādītas divas metodes. Lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti, apsveriet iespēju izmantot abus.

 1. Satveriet hidrotērpa krūškurvi un dažas reizes pavelciet to prom no ķermeņa.
 2. Atveriet uzvalka plaukstas, pēdu un kakla blīves un ielaidiet tur svaigu ūdeni.

Atkārtojiet to 5-10 reizes.

Kā hidrotērpā urinē profesionāli nirēji

Rūpējieties par sevi niršanas sākumā, skalojiet savu tērpu, nevis gaidiet līdz niršanas beigām. Tas rada lielāku iespēju urīnu izskalot. Izvairieties no pārtikas produktiem, kas padara urīnu tumšu un smakojošu, piemēram: sparģeļiem, Briseles kāpostiem, ķiplokiem un lašieSkatīt ziņum.

Veicot urinēšanu zem ūdens, ievērojiet pieklājīgu distanci no citiem. Tā ir stingra zīme, kad ūdenslīdējs apstājas, ieņem dīvainu pozu un skatās ar izteiksmi kaut kur starp neveiklību un atvieglojumu.

Neurinējiet īrētā hidrotērpā vai mācību laikā piešķirtā. Apsveriet cilvēku, kuram tas ir jātīra.

Ja jūsu hidrotērps ir piedzīvojis pārāk daudz vannas istabas pārtraukumu, apmeklējiet niršanas klubu “Daivings”, Dive Shop, lai iegādātos hidrotērpu tīrītāju, vai palutiniet sevi ar pilnīgi jaunu hidrotērpu. Lielākā daļa hidrotērpu kalpo tikai trīs līdz piecus gadus, un ir novērots, ka daudzi nirēji pārāk ilgi turas pie vecā niršanas aprīkojuma.

Kur pieteikties, lai iegūtu ar niršanu saistīto apmācību Latvijā?

🤿😀 Ja meklējat padomu niršanā vai konsultāciju par niršanas sportu ar vai bez baloniem, zvaniet PADI nirēju instruktoram (PADI niršanas instruktors un lektors Valters Preimanis) t. 220-77-202 (Whatsapp 220-77-202).

Vai drīkst urinēt niršanas hidrā
Niršanas klubs “Daivings” Ēģiptē

Saistītie raksti

Foto – Niršanas klubs “Daivings”, 2007.gads, 22.jūlijs