Ēdiens pirms niršanas- vai drīkst nirt uzreiz pēc ēšanas?

Ēdiens pirms niršanas Latvijā

Vai pirms zemūdens niršanas drīkst ēst?

Niršanas treneris iesaka neēst pusotru līdz divas stundas pirms niršanas, īpaši tad, ja runa ir par palielinātas slodzes niršanu. “Šis noteikums attiecas uz daudziem sporta veidiem, taču ūdenī sajūtas var būt īpaši nepatīkamas, jo spiediens uz kuņģi un sirdi ir stiprāks. Pēc niršanas drīkst ēst, protams, ja tu negrasies atkal pēc 40 minūtēm atkal iet ūdenī un nirt.”

Kāds ir efekts pēc kārtīgas maltītes un niršanas?

Ir dzirdēts, ka nirēji aprunājieties savā starpā saka – “Man nevajadzēja ēst pirms niršanas, nākamreiz uzmanīšos, neēdīšu vispār vai uzkodīšu ko pavisam vieglu”. Sajūta ir tāda, ka mutē nāk kuņģa sula, kopā ar ēdiena pārpalikumiem. Daži nirēji sūdzas par kuģa spazmām, vai diafragmas raustīšanās. Sajūtas parāda to, ka cilvēka kuņģim nav bijis viegli niršanas reizē.

Ko vislabāk ēst pirms niršanas?

Viss atkarīgs no tā, ko parasti ēdat pirms niršanas, pirms došanās ūdenī ieteicams apēst kādu nelielu uzkodu, lai niršanas laikā uzkrātu enerģiju. Lasiet tālāk, lai saņemtu dažus noderīgus padomus tieši no mūsu niršanas kluba nirējiem. Un arī dažas vietējās pārtikas iedvesmas būtu – šokolāde – laba siltuma un enerģijas iegūšanai, banāns, burkāni, enerģijas batoniņš.

Neēdiet lielu maltīti pirms niršanas, pat iepriekšējā vakarā. Ja Jūsu vēderā ir pārāk daudz pārtikas, var rasties slikta dūša vai sāpes vēderā, ja jūra ir viļņaina, jūs, iespējams, pabarosit zivis.

Niršana Sarkanajā jūrā
Niršana Sarkanajā jūrā

Daudz svarīgāk ir būt labi hidrētam (ūdens uzņemšana) pirms un pēc niršanas

Dehidratācija, jeb atūdeņošanās, ir viena no sliktākajām lietām, kas var rasties niršanas laikā, un tā palielina iespēju saslimt ar dekompresijas slimību. Dehidratācija padara asinis biezākas, apgrūtinot skābekļa cirkulāciju, kas var izraisīt muskuļu krampjus un vispārēju apjukumu. Tāpēc dzeriet daudz ūdens pirms un starp intervāliem, kā arī pēc niršanas dienas. Uzlieciet kaut ko vieglu uz vēdera, ticiet mums, jūs to nenožēlosit, tā ir visbriesmīgākā sajūta, ja ēdiens ir iestrēdzis kaklā, atraugas visu niršanas laiku, it īpaši ja uzturā ir lietots eļļains ēdiens.

Dehidratācija, jeb atūdeņošanās

Ko ēst pirms niršanas? Vai alkohols vai trekns ēdienu ir laba ideja?

Meksikāņu ēdieni ir labi pazīstami kā viens no labākajiem pasaulē, jo ēdieni ir pilni ar garšvielām, ēdienu piedevām, garšaugiem, asajiem čili un daudz ko citu. Un, nirstot pēc ēšanas, jums vajadzētu nedaudz pagaidīt, lūk, ko darīt un kā baudīt labāko no abiem: ēdienu un niršanu. Dosimies nirt… un ēdīsim kopā ar pēc niršanas. Centieties neēst šādus ēdienus pat naktī pirms niršanas – lielas maltītes, taukaini ēdieni, daudz olu, trekna gaļa.

Ēdiens pirms niršanas, pārtika Ēģiptes restorānā

“Ja tu esi lietojis alkoholiskus dzērienus, tad par peldēšanos vari aizmirst – šādā gadījumā ūdeni var “lietot” tikai dzeramā veidā” skaidro niršanas treneris.

Cik ilgi jāgaida pēc ēšanas, lai dotos nirt ar akvalangu?

Nogaidīt 60-120 minūtes pirms došanās niršanā vai peldēšanā varbūt ir mīts. Tas ir atkarīgs no tā, ko un cik daudz jūs ēdat. Tā varētu būt taisnība, ka, kad kuņģis ir pilns ar ēdienu, jūs novirzāt daudz asiņu uz kuņģi gremošanai, un tas var izraisīt krampjus. Jūs varat arī iegūt kaut ko, ko sauc par diafragmas raustīšanās, krampjus tieši zem plaušām. Neliels diskomforts ir ikreiz, kad pirms niršanas ieturat lielu maltīti, varat justies kā grēmas vai vemšana, tas var būt no refleksa, galvenokārt tāpēc, ka uz ķermeni ir liels ārējais spiediens, ko var izraisīt zemūdens sajūta.

Cik ilgi jāgaida pēc ēšanas, lai dotos nirt ar akvalangu

Tāpēc vislabāk ir ieturēt pauzi, lai nodrošinātu labu gremošanu, vai ēst vieglu, viegli sagremojamu ēdienu pirms zemūdens pasaules izpētīšanu Centieties būt labi hidratēts, pirms lecat ūdenī, lai jūs varētu izbaudīt patīkamu niršanu.

Ko drīkst ēst pirms niršanas?

Labākais ēdiens pirms niršanas ir kaut kas viegls, viegli sagremojams. Izvairieties no lielām, smagām ēdienreizēm, kas var nenepatīkamas sajūtas. Vienkārši ēdiet pārtiku, kas satur daudz ogļhidrātu, un dzeriet daudz ūdens pirms un pēc niršanas.

Kur pieteikties, lai iegūtu ar niršanu saistīto apmācību Latvijā?

🤿😀 Ja meklējat padomu niršanā vai konsultāciju par niršanas sportu ar vai bez baloniem, zvaniet PADI nirēju instruktoram (PADI niršanas instruktors un lektors Valters Preimanis) t. 220-77-202 (Whatsapp 220-77-202).

Saistītie raksti šajā sadaļā