Niršana Radžu karjerā

Atvērtā ūdens nirēji

Esam veikuši zemūdens niršanu Radžu karjera ūdenskrātuvē un veikuši tā apsekošanu, lai izvērtētu ezera piemērotību zemūdens niršanai.

Kā nokļūt Radžu karjerā:

Radžu karjers atrodas Jēkabpilī, Krustpils pagastā. No Rīgas uz Jēkabpili var nokļūt ar automašīnu pa A6 šoseju vai ar autobusu. No Jēkabpils līdz karjeram var nokļūt ar automašīnu pa Krustpils ceļu.

Niršanas noteikumi Radžu karjerā:

  • Niršana karjerā ir atļauta tikai ar niršanas centra pavadību.
  • Nirējiem jābūt sertificētiem un jāievēro niršanas drošības noteikumi.
  • Nirējiem jāiepazīstas ar karjera karti un jāplāno niršanas maršruts.
  • Nirējiem jāievēro ūdens piesārņojuma aizlieguma noteikumi.

Niršana Radžu karjerā ir lieliska iespēja izbaudīt Latvijas dabas skaistumu un iepazīt zemūdens pasauli.

Radžu karjers ir iecienīta vieta gan pieredzējušiem, gan iesācējiem nirējiem. Niršanas apstākļi karjerā ir parasti labi, ar labu redzamību un ūdens temperatūru, kas vasarā sasniedz 20 grādus pēc Celsija.

Karjerā ir iespējams redzēt dažādas zivis, tostarp līdakas, karūsas, karpas, zandartus, samus, plaužus, karpas, asarus un līņus. Karjerā atrodas arī otrs lielākais Latvijas dižakmens – Radžu dižakmens, kas ir 220 tonnas smags un 19 metrus apkārtmērā.

Zemūdens niršanas klubs ar komandu sertificētiem daiveru – nirēju – veica organizētu ieniršana vienā no skaistākajām Latvijas ūdenstilpnēm, Radžu dolomīta ūdenskrātuvē Jēkabpilī. Ieteicams ar Advanced Open Water diver, Open Water diver un augstākiem sertificētiem daiveriem, kluba Daivings instruktoru vadībā.

Aplūkosim DOLOMĪTA SIENU, KLINTIS, ZEMŪDENS MEŽU, AKMENI, maksimālais dziļums < 10 metri. Izpētām ezera dzidro ūdeni un dziļo karjera galu.

Zemūdens niršana sausajā tērpā ar skūteri
Zemūdens niršana sausajā tērpā ar skūteri

Ezerā atrodams arī Radžu dižakmens, kas ir 220 tonnu smags, tā apkārtmērs ir 19 m, tas ir otrs lielākais Latvijas dižakmens, pēc Nīcgales Lielā akmens. Ūdenskrātuvē mīt: līdaka, karūsa, karpa, zandarts, sams, plaudis, karpa, asaris un līnis. Pirms karjera ierīkošanas šajā vietā atradies lidlauks.

Peldvietu gultni attīra no sadzīves radītiem atkritumiem

Pieteikties 22077202 WhatsApp.

Uzziniet vairāk par populārajām niršanas vietām Latvijā, šeit

Iemācies nirt kopā niršanas klubu “Daivings”, šeit