Niršana ar akvalangu ir labākais ūdenssporta veids, uzzini kas ir labākais niršanas dators 2024 gadā (Apple, Cressi, Shearwater, Garmin)

Kas ir niršana ar akvalangu?

Valters Preimanis ir niršanas eksperts un instruktors, kurš nodarbojas ar niršanu ar akvalangu, tehnisko niršanu un brīvo niršanu. Viņš ir PADI MSDT, TEC DEEP, EFR, Freediving un PADI Adaptive Techniques specialitāšu apmācības instruktors, kas nozīmē, ka viņš var apmācīt nirējus dažādos līmeņos un specialitātēs, kā arī palīdzēt cilvēkiem ar dažādiem fiziskiem un garīgiem izaicinājumiem iepazīt niršanas prieku. Viņš ir niris vairāk nekā 17 gadus, un ir apmācījis simtiem nirēju Latvijā un citur pasaulē.

PADI niršanas instruktors Valters Preimanis
PADI niršanas instruktors Valters Preimanis

Viņš, kopā ar saviem atbalstītājiem ir arī dibinājis niršanas klubu Daivings.lv, kur viņš organizē regulārus niršanas pasākumus un braucienus. Viņš ir arī modernāko niršanas datoru praktiskais lietotājs, un viņš saviem studentiem stāsta, kāpēc niršanas dators ir viens no svarīgākajiem aprīkojuma elementiem, kas nodrošina nirēja drošību, komfortu un baudu.

Niršanas dators ir elektroniska ierīce, kas palīdz nirējam plānot un kontrolēt savu niršanu, parādot svarīgu informāciju un sniedzot ieteikumus. Niršanas dators arī ļauj nirējam izmantot dažādus gāzes maisījumus, piemēram, nitroksu, kas palielina niršanas iespējas un prieku.

Niršanas datoru tirgū ir daudz dažādu modeļu, kas atšķiras pēc savām funkcijām, veiktspējas un cenas. Lai palīdzētu nirējiem izvēlēties labāko niršanas datoru sev, niršanas kluba komanda ir sagatavojusi sarakstu ar pieciem niršanas datoriem 2024. gadam, kas ir  atrodams zemāk.

Shearwater Teric
Shearwater Teric

Īsumā par niršanu ar akvalangu

Niršana ar akvalangu ir ūdenssporta veids, kurā nirējs elpo zem ūdens virsmas, izmantojot speciālu aprīkojumu, kas nodrošina gaisa piegādi un informāciju par dzīļumu, laiku un spiedienu. Niršana ar akvalangu ļauj izpētīt un izbaudīt dažādus ūdens vidēs, piemēram, jūras, ezerus, upes un alus. Niršana ar akvalangu ir populāra un aizraujoša aktivitāte, jo tā piedāvā iespēju redzēt un tuvināties dažādiem ūdens dzīvniekiem, augiem un koraļļiem, kā arī apskatīt vēsturiskus un mākslīgus nogrimušus objektus, piemēram, kuģus, lidmašīnas un skulptūras.

Niršana ar akvalangu prasa speciālu aprīkojumu un apmācību, lai nodrošinātu nirēja drošību un komfortu. Viens no svarīgākajiem aprīkojuma elementiem ir niršanas dators, kas ir elektroniska ierīce, kas palīdz nirējam plānot un kontrolēt savu niršanu.

Niršanas dators nepieciešams ikvienam ūdenslīdējam

Niršanas dators ir noderīgs instruments, kas palīdz nirējam izvairīties no potenciāli bīstamām situācijām, piemēram, pārāk liela dziļumā, pārāk ilga laika vai pārāk strauja uzlīšanas sasniegšanas, kas var izraisīt dekompresijas slimību, pazeminātu gaisa rezervi niršanas balonos vai barotraumu.

Niršanas dators parāda nirējam svarīgu informāciju, piemēram, pašreizējo dziļumu, kopējo un atlikušo niršanas laiku, pašreizējo un maksimālo spiedienu, ūdens temperatūru, dekompresijas stadijas un gaisa patēriņu.

Niršanas dators arī sniedz nirējam ieteikumus, piemēram, kad un cik ilgi jāveic dekompresijas pieturas, kādu gāzes maisījumu jāizmanto, un kādu drošības rezervi jāatstāj. Niršanas dators ir īpaši noderīgs, ja nirējs izmanto nitroksu, kas ir gāzes maisījums, kas satur augstāku skābekļa procentu nekā parastais gaiss, un kas ļauj nirējam paildzināt savu niršanas laiku un samazināt dekompresijas risku.

Cressi Michelangelo
Cressi Michelangelo

Niršanas datori šajā gadā

Niršanas dators ir būtisks aprīkojuma elements, kas nodrošina nirēja drošību, komfortu un baudu. Niršanas dators palīdz nirējam plānot un kontrolēt savu niršanu, parādot svarīgu informāciju un sniedzot ieteikumus. Niršanas dators arī ļauj nirējam izmantot dažādus gāzes maisījumus, piemēram, nitroksu, kas palielina niršanas iespējas un prieku. Niršanas datoru tirgū ir daudz dažādu modeļu, kas atšķiras pēc savām funkcijām, veiktspējas un cenas. Lai palīdzētu jums izvēlēties labāko niršanas datoru sev, mēs esam sagatavojuši sarakstu ar pieciem niršanas datoriem 2024. gadam, kas ir:

  • Visinovatīvākais: Apple Watch Ultra Oceanic+ Niršanas dators (+ lietojams visur, + modes aksesuārs, – liela cena, – mazs displejs, – siksniņa mēdz attaisīties niršanas laikā)
  • Labākais iesācējiem: Cressi MICHELANGELO vai Cressi Donatello niršanas dators (+ praktisks pirkums, + labi saskatāms ekrāns, + garantija, nopērkams Latvijā, skaties šeit)
  • Labākais kombinētai niršanai un sportam: Garmin Descent G1 Solar (+ lietojams visur, + modes aksesuārs, + moderns izskats, – cena, – mazs displejs nirējam)
  • Kompakts tehniskais niršanas dators: Shearwater Teric (+ lietojams visur, + modes aksesuārs, – cena, – radīts ASV tirgum , – mazs displejs)
  • Dara visu: Garmin Descent Mk2 & MK2i (+ lietojams visur, + modes aksesuārs, – cena, – reizēm uzkārās niršanas laikā)
Shearwater Teric
Shearwater Teric

Patstāvīga niršanas prakse daivinga klubā DAIVINGS

Piedāvājam prakses vietas daiveriem un topošajiem daivinga Divemaster (GO-PRO – no iesācēja līdz PADI Divemaster). Organizējam daivinga ceļojumus, sekojiet mums >>>!

Sagatavojam, apmācam un sertificējam ūdenslīdējus gan DrySuit diver, gan Full Face Mask Diver kursos. Piedāvājam 30 dažādas specializācijas ūdenslīdēju apmācībā un starptautisko PADI zemūdens niršanas sertifikātu izsniegšanu.

Niršanas Dry Suit Diver apmācības kursu latviešu, krievu un angļu valodā apmācam Rīgā un visā Latvijā  (nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, tālr./WhatsApp 220-77-202)