Daivings un zemūdens niršana

Labākās zemūdens fotogrāfijas 2015. gadā

Iepazīstinām ar starptautiskā konkursa zemūdens fotogrāfiju konkursa 2015 Underwater Photography Contest rezultātiem, kas atklāj daudzus acij pievilcīgus kadrus, kuri ir tapuši parastam cilvēkam nepieejamā zemūdens pasaulē. Zemūdens fotogrāfijas konkursu rīko Amerikas Savieto valstu, Maiami universitāte, un fotogrāfu darbi tika izvirzīti, vērtēti un apbalvoti četrās kategorijās: makrofotogrāfija, platleņķa foto, zivju un jūras iemītnieku foto, kā arī labākie studentu darbi.

Andrejs Špataks

Par uzvarētāju šogad kļuvis Andrejs Špataks, kuram Japāņu jūrā izdevies nofotografēt Chirolophis japonicas – zivi, kas mīt pie Hokaido un Honsju krastiem.

Tonijs Barross.

Kategorija: makrofotogrāfija. 1. vieta. Melnbaltā garnele (Periclimenes amboinensis), Filipīnas. Foto: Tonijs Barross.

Čin Hvan Nag

 

Kategorija: makrofotogrāfija. 2. vieta. Priolepis aureoviridis, Indonēzija. Foto: Čin Hvan Nag.

 

Marks Fullers

Kategorija: makrofotogrāfija. 3. vieta. Melnpunktotā pleirosicija (Pleurosicya micheli), Sarkanā jūra, Izraēla. Foto: Marks Fullers.

5

Kategorija: platleņķa foto. 1. vieta. Lielais jūras krauklis (Phalacrocorax lucidus) un medūzas (Rhizostoma pulmo), Bahreina. Foto: Hani Baders.

6

Kategorija: platleņķa foto. 2. vieta. Plectorhinchus polytaenia bars, Indonēzija. Foto: Filipo Borgi.

7
Kategorija: platleņķa foto. 3. vieta. Zivs – lauva (Pterois volitans) un Parapriacanthus guentheri zivtiņas, Izraēla. Foto: Marks Fullers.

8

Kategorija: zivju un jūras iemītnieku foto, 1. vieta. Zilais astoņkājis (Hapalochlaena lunulata), Indonēzija. Foto: Beta Vatsone.

9
Kategorija: zivju un jūras iemītnieku foto, 2. vieta. Nezumija (Macrouridae nezumia), Grieķija. Foto: Kostass Milunakis.

10

Kategorija: zivju un jūras iemītnieku foto, 3. vieta. Jūras sunīši (Scartella cristata), ASV. Foto: Džūdija Taunsenda.

11

Kategorija: studentu darbi, 1. vieta. Āmurhaizivs (Sphyrna mokarran), Bahamu salas. Foto: Lora Roka.

12

Kategorija: studentu darbi, 2. vieta. Citronhaizivs (Negaprion brevirostris), Bahamu salas. Foto: Lora Roka.

 

Par zemūdens fotogrāfu var kļūt ikviens, izejot zemūdens apmācību, iegūstot Open Water Diver zemūdens niršanas sertifikātu un specializējoties Padi Zemūdens fotogrāfs kursos.