Zemūdens fotogrāfa specialitāte un apmācība (Underwater Photographer)

Zemūdens fotogrāfs
Zemūdens fotogrāfs

Zemūdens fotogrāfa specialitātes kurss (Underwater Photographer Specialty Course) ir daļa no PADI zemūdens apmācības specialitātēm, kuru var nolikt ikviens  PADI Open Water Diver, PADI Junior Open vai citas līdzīgas kvalifikācijas nirējs ar vecumu sākot no 10 gadiem.

Šis zemūdens fotogrāfa kurss ir paredzēts, lai iepazīstinātu ar zemūdens fotografēšanas pamatiem, lai palīdzētu ūdenslīdējam attīstīt prasmes, zināšanas un praktiskas metodes, kuras ir nepieciešamas, lai tas varētu individuāli strādāt ar fotoaparātu zem ūdens.

Apmācību var veikt PADI Zemūdens Instruktors (vai cits PADI Instruktors ar augstāku reitingu), kurš ir sertificēts kā PADI zemūdens fotografēšanas instruktors. Maksimālais studentu skaits, kurus var apmācīt viens instruktors  atklātā ūdenī ir astoņi studenti.

PADI zemūdens fotogrāfs specialitātes kursa mērķis ir iepazīstināt ūdenslīdējus ar prasmēm, zināšanām, plānošanu, organizēšana, procedūrām, metodēm, problēmām, bīstamības kā arī ieguvumiem, kurus sniedz zemūdens fotografēšana.

  • Pierādīt un izskaidrot pamata fotografēšanas principus, sastāvu, ieskaitot principi pareizai ekspozīcijai un fokusam, zibspuldžu izmantošanu un pieejams gaismas izmantošanu fotografēšanā, kamera-pārkraušanas metodes, un statīvu izmantošana.
  • Izvēlēties,  sagatavot, aprūpēt un uzturēt labā kārtībā zemūdens foto iekārtas.
  • Zemūdens fotogrāfijas kompozīcija, no kā tā sastāv, krāsai utt.

Pieteikties PADI Underwater Photographer Specialty Course Latvijā, šeit