Daivings un zemūdens niršana

Pie Zviedrijas krastiem atrasta un nofilmēta Krievijas zemūdene

Krievijas zemūdene

Zviedrijas krastu tuvumā, organizācija Ocean X Team, dodoties pētnieciskā uzdevumā ar Ancylus kuģi atklāja interesantu zemūdens objektu.  2015.gada jūlijā ar sānskata sonāra un citu ierīču palīdzību tika atrasta neparastas formas zemūdene bez redzamām bojājumu pazīmēm. Izmantojot zemūdens vadāmo robotu Ocean Modules V8 Sii ROV, zemūdens objekts tika apsekots, kā arī nofilmēts uz grunts esošā zemūdene, atklājot uzrakstu, sastāvošu no slāvu rakstu zīmēm.

Nogrimusī zemūdene iespējams jūras dzelmē guļ jau aptuveni 100 gadus, un joprojām atrodas labā izskatā pateicoties aukstajiem Baltijas jūras ūdeņiem.

Krievijas zemūdene
Krievijas zemūdene

Zem ūdens tika atrasta apmēram 20 metrus gara, Krievijas izcelsmes zemūdene ar uzrakstiem kirilicā, kā liecina informācija zviedru zemūdens dārgumu mednieku  “Ocean X-team” mājas lapā.  Kā parasti šādos gadījumos, netiek atklāta precīza zemūdenes vraka atrašanās vieta, taču tā esot aptuveni 1,5 jūras jūdzes jeb 2,78 km attālumā no Zviedrijas krasta.

Krievijas zemūdene
Krievijas zemūdene

Dārgumu mednieki norāda, ka atrastajai  zemūdenei nav ārēju bojājumu pazīmju, visas tās lūkas ir aizvērtas. “Tāpēc mēs esam pārliecināti, ka zemūdenes apkalpe neizglābās pirms peldlīdzeklis nogrima,” teikts zemūdens organizācijas paziņojumā.

Krievijas zemūdene ar uzrakstu kirilicā
Krievijas zemūdene ar uzrakstu kirilicā

Zviedrijas jūras spēki pēc “Ocean X-team” video materiāla izpētes apliecinājuši, ka tā ir Krievijas izcelsmes zemūdene.

Iespējamā zemūdene identificēta
Iespējamā zemūdene identificēta

Kā ziņots, pagājušajā vasarā pie Zviedrijas krastiem tika pamanīta darbojamies ārvalstu zemūdene, taču Zviedrijas armija nespēja to atrast, lai arī tās meklēšana notika ilgstoši.

Zemudenes video kadri
Zemudenes video kadri

Nekad netika atklāts, kādas valsts zemūdene tā bija, taču plaši izskanēja minējumi, ka tā varētu būt bijusi Krievijas zemūdene.

Kuģis Ancylus

Kuģis “Ancylus” ir būvēts 1972 gadā Zviedrijā.