Zemūdens fotografēšana un filmēšana

Profesionāli veicam zemūdens objektu fotografēšanu un filmēšanu, kā arī apmācam zemūdens fotogrāfus, kuri pēc ūdenslīdēju kursu beigām saņem starptautisku sertifikātu – Padi Photographer vai Padi Videographer. Zemūdens fotokamera atrodas speciālā plastmasas vai alumīnija apvalkā, kurš nodrošina kameras atrašanos sausumā un ļauj piekļūt fotokameras pogām zem ūdens.

Svarīgi zemūdens fotografēšanas fakti

Ūdens absorbē tādas krāsas kā sarkana, oranža un dzeltena. Tādēļ jūsu zemūdens fotoattēli izskatās zilā krāsā, ja neizmantojat zibspuldzi. Jo dziļāk jūs esat, jo vairāk krāsas tiek absorbētas. Kompaktām kamerām ir iekšējās zibspuldzes, kuras var izmantot, lai krāsas pievienotu savām fotogrāfijām.  Zemūdens fotogrāfi bieži izmanto ārēju zibspuldzi kā krāsu papildināšanas veidu. Ūdens samazina kontrastu, krāsu un asumu, tāpēc zemūdens fotoattēli jāuzņem 1 metru attālumā no kameras, vēlams, daudz tuvāk. Jums ir nepieciešams tuvināties jūsu objektam, kuru gatavojaties fotografēt zem ūdens.

Svarīgi zemūdens filmēšanas fakti

Jacques Cousteau radīja pirmos pasaules zemūdens video. Šīs zemūdens filmas iedvesmoja tūkstošiem cilvēku, kā arī dziļjūras pētniekus.  Zemūdens filmu rezultātā daudzi cilvēki pirmo reizi ieraudzīja jaunas floras un faunas sugas, slavenās vēsturiskās kuģu avārijas un neizpētītās zemūdens alas. Tādējādi Cousteau filmas deva zemūdens kino veidošanai lielāku prestižu un uzmanību. Cilvēki ar interesi seko zemūdens videogrāfiju darbiem, kuri dalās šajā neaprakstītajā vidē ar pārējo pasauli.

Jacques Cousteau

Ne visi no mums var kļūt par Jacques Cousteau, bet sagatavošanās un regulārs darbs var padarīt jūs par labu zemūdens video režisoru.  Filmējot videoklipus zem ūdens, jūs vēlaties pārliecināties, vai tuvumā esošie objekti netiktu sabojāti. Tas var izklausīties neticami, bet var būt samērā grūti saglabāt jūsu uzmanību uz filmējamo objektu, vienlaikus pārliecinoties, ka esat pietiekoši tuvu līdz filmējama objektam un saglabājat modrību par apkārtējo vidi un apkārtējiem zemūdens objektiem.