Daivings Sauriešu karjerā

Daivings Sauriešu karjerā (Sauriešu stāvlaukums 56.914321, 24.346352) iespējams cauru gadu, arī ziemā. Ūdens vasarā nesasilda karjeru, kura dzelme atsevišķās vietās var sasniegt pat 15 metru dziļumu. Sauriešu karjers ir viens no retajām ūdens tilpnēm, kur redzamība ūdenī var sasniegt 5 un vairāk metrus, kas ir retums Rīgas tuvumā. Sauriešu karjera ezeri atrodas Rīgas rajonā, Stopiņu pagasts administratīvajā teritorijā. Tā kopējā platība ir 31.0 hektāri. Sauriešu ģipšakmens karjers ir vienīgā ģipšakmens karjera Baltijā, ko izmanto kopš 1913.gada un kur tagad izveidojušās vairākas ūdenskrātuves.

Daivings ūdenslīdēji, Saulriešu karjerā, 2007. gada 15. augustā

Sauriešu karjera dzelmē nekad nesasilst ūdens, dziļumā tas paliek 6-8 grādu robežās, kaut ūdens virspusē tas var sasniegt 16-18 grādus. Sauriešu karjerā ir redzamas dažādas zemūdens dzīvās radības, kā vēži un zivis.

Sauriesu karjerā dzīvo vēži.

Sauriešu karjerā sastopami nogrimuši koki un akmens krāvumi.

Sauriešu nogrimušie koki

Vēsturiska Sauriešu karjera aero uzņēmuma karte no 1995. gada

 

Mūsdienu Sauriešu karjera aero uzņēmuma karte no 2015. gada

Sauriešu karjeru zemūdens fotogrāfijas no ūdenslīdēju Daivings albumiem. Zemūdens peldēšana Sauriešu karjerā iespējama daivinga instruktora un gida vadībā, jautājiet par šī  iespējām. Ir iespēja nokārtot ūdenslīdēju organizācijas Padi OWD kursus un iegūt ūdenslīdēju sertifikātu.

Sauriešu karjera zemūdens apskates objekti

Pa labi no stāvvietas ir redzama klinšu siena, līdz tai ir jāpeld aptuveni 3-5 minūtes, un tā sastopama 5 metru dziļumā. Ja ir vajadzīga bedre, tā ir atrodama 130 grādu leņķī , tās dziļums ir ~15 metri. Vidēji karjerā ir ~12 metru dziļš. Ir sastopams auto vraks, lai to sastaptu ir jānirst visu laiku pa labi, tas sastopams, ja būsiet 8 metri dziļumā un peldēsiet 25 minūtes. Pēc vietējo nostāstiem karjerā ir traktors un arī ēku paliekas, kuras atrodas pie agrākās saliņas.

Lūdzu rakstiet mums un informējiet par Sauriešu karjera vēsturi, tā ir ļoti svarīga mums!