Daivinga kursiNiršanas pasākumi

Niršana ar akvalangu ir viena no labākajām aktivitātēm, kuras jāveic pēc Covid-19 ierobežojumu noņemšanas

Zemūdens nirēju treneris Valters Preimanis saka par zemūdens niršanas sportu – “Ir pierādīts ka, niršana ūdenī ļoti nomierina cilvēku, tas ir labākais antidepresants un ļoti meditatīvs sporta veids, uzskatu, ka zemūdens niršana ir viena no ideālākajām aktivitātēm, ko varat veikt COVID-19 pandēmijas laikā un pēc tās (nemaz nerunājot par garīgās veselības ieguvumiem)“.

Nirējs Gints no zemūdens niršanas kluba "Daivings" atklāj ūdenskrātuvi Dubkalnu karjerā

Minēšu vairākus piemērus, kāpēc niršana ir labākā aktivitāte:

Jūs vienmēr valkājat masku

  • Obligātā prasība ir izmantot sejas masku, nirstot ar akvalangu Jūs aizsedzat seju un elpojat caur regulatoru, un, lai arī tas ir izgatavots no cita materiāla nekā tas, kuru esat pieradis valkāt šajās dienās, jūsu maska un elpošanas regulators visu laiku aizsedz degunu un muti.

Niršana ar akvalangu nodrošina fizisku sagatavotību

  • Jo vairāk mēs nirstam un peldam, jo vairāk mūsu muskuļi iegūst spēku un elastību. Niršana ir fiziski prasīga darbība, kas palīdz uzturēt fizisko formu un sadedzināt kalorijas. Jums ir vajadzīga enerģija, lai uzvilktu niršanas tērpu, nēsātu balonus, ielēktu ūdenī, uzvilktu pleznas un peldētu zemūdens pasaulē. Kad mēs pārvietojamies pa ūdeni, mūsu muskuļi mēdz strādāt vairāk nekā tad, ja mēs atrastos uz virsmas. Tas ir saistīts ar ūdens pretestību, tā blīvāko masu un straumēm, kas var pievieno vēl lielāku pretestību jūsu kustībām.

Jūs varat mācīties atsevišķi

  • Ja jūs interesē kāds no jūsu zemūdens niršanas PADI kursiem, bet esat noraizējies par veselības apdraudēšanu, atrodoties klasē kopā ar citiem cilvēkiem, Jūs varat apgūt kursu tiešsaistē kopā ar instruktoru un mācīties no savas mājas.

Jūsu garīgā veselība uzlabojas

  • Neapšaubāmi, mēnešiem ilgi paliekot ieslodzījumā, tas var negatīvi ietekmēt mūsu emocijas un garīgo veselību. Niršanu ar akvalangu daudzi uzskata par „labāko terapiju”, jo, iegremdējoties jūrā, jūsu problēmas un rūpes paliek uz ūdens virsmas, un vienīgais, kas ir svarīgi, ir šī brīža skaistums. Nav vārdu, kas varētu izskaidrot, cik maģiski ir iespēja elpot zem ūdens, izpētīt ūdeņus un satikt zemūdens dzīvo dabu. Niršana daudziem cilvēkiem pat ir palīdzējusi tikt galā ar depresiju un trauksmi.

Jūs esat kopā ar cilvēkiem, kuri apzinās un domā par veselību

  • Lai nirtu, jums jābūt labā fiziskā stāvoklī. Jebkurš atbildīgs nirējs, kuram var būt koronavīrusa vai citas līdzīgas slimības, piemēram, klepus, gripa vai galvassāpes, simptomi, zinās, ka viņu ķermenis nav labā fiziskā stāvoklī, lai atrastos zem ūdens. Tāpēc personiskās drošības labad un neatkarīgi no šī COVID laikmeta, kurā mēs dzīvojam, labāk palikt mājās un izvairīties no niršanas.

Niršana ar akvalangu, tas ir jautri!

  • Pat bez COVID pandēmijas niršana vienmēr ir jautra nodarbe. Tas ir veids, kā izpētīt mūsu zilo planētu, kas ir tik daudzveidīga ar dzīvi un enerģijas pilna. Pirmām kārtām tā ir klātienes tikšanās ar dabu, kurā jūs dalīsities ārkārtas brīžos ar jūras dzīvi. Visbeidzot, laimīgumam var būt nozīmīgi ieguvumi gan jūsu imūnsistēmai, gan vispārējai veselībai, un es vēl neesmu saticis nevienu, kurš nenāktu no ūdens ar MILZĪGU smaidu! Tātad, ko jūs gaidāt?

Vai vēl neesat PADI nirējs? Piesakies un uzsāciet atvērtā ūdens nirēja kursu vai zvaniet instruktoram Valteram , tel./WhatsApp 22077202.

p.s. Attēlā Nirējs Gints no zemūdens niršanas kluba “Daivings” atklāj ūdenskrātuvi Dubkalnu karjerā, Covid-19 pandēmijas laikā.