Niršana Aiviekstes karjera ezerā

Niršana Aiviekstes karjera ūdenskrātuvē

Niršana Aiviekstes karjera ūdenskrātuvē ir daļa no niršanas kluba “DAIVINGS” aktivitātēm, Latvijas ezeru apceļošanā. Ikdienā niršanas kluba instruktori, kuri ir apguvuši prasmes un saņēmuši augstākos novērtējumus, Daivinga Instruktoru Profesionālā Asociācijā PADI, apmāca nirējus Dolomīta karjera ūdenskrātuvē Sloka, Rīgas tuvumā. 

Niršanas klubs Aiviekstes karjerā
Niršanas klubs “DAIVINGS” Aiviekstes karjerā

Kas atrodas Aiviekstes karjera ezerā

Ezers, kurš atrodas no Aiviekstes 2km attālumā, ir veidojies bijušajā dolomīta karjera ieguves vietā, atrodas Aizkraukles rajonā, Aiviekstes pagasta administratīvajā teritorijā. Sasniedzams ar automašīnu 2 stundu laikā, braucot no Rīgas. Maksimālais ezera dziļums ir 15.9 metri. Zemūdens ezera infrastruktūrā ir interesants piebraucamais, asfaltētais ceļš, kurš pamazām iestiepjas karjerā no ūdens virsmas līdz 6.2 metru dziļumam. Ezerā zem ūdens ir atrodamas dažādas metāla iekārtu daļas, kuras palikušas no dolomīta karjera izstrādes laikiem. Dzidrība ezerā, Maija mēnesī, sasniedz 3 metrus, kas ir pietiekoša lai veiktu ieniršanu. Ūdens temperatūra ir 9 grādi.

Niršana Aiviekstes karjera ūdenskrātuvē
Niršana Aiviekstes karjera ūdenskrātuvē

Niršanas apskates laikā veiktie atklājumi

Aiviekstes karjera ezerā apsekošanas laikā atklājām, dažādus dīvainus priekšmetus, pazīstamus un neatpazīstamus priekšmetus, kuri ir kļuvuši par vietējo zivju ekosistēmu. Starp atradumiem zem ūdens bija lieli dolomīta un granīta akmens bluķi , garus ūdens augus , kuri stiepjas līdz par ūdens virsmai, , troses, smago automašīnu riepas, smago automašīnu riepu kamera, metāla plāksne ar durtiņām vai lūku, mēness formas arka ar gultņiem, daļa redzama fotoattēlā, tuvumā gozējās arī vieglās automašīnas, saucama kā žiguļa vraks.

Aiviekstes zemūdens tehnika
Zemūdens objekti Aiviekstes karjerā
Zemūdens objekti Aiviekstes karjerā
Zemūdens objekti Aiviekstes karjerā
Zemūdens koki
Zemūdens koks Aiviekstes karjerā

Kam  ir ieteicams nirt Aiviekstes ezerā

Niršana Aiviekstes karjera ūdenskrātuvē ir ieteicama ikvienam niršanas interesentam, šeit instruktora vadībā var apgūt Atklāto ūdeņu nirēja, kā arī var iziet vairākas nirēju apmācību programmas. Populārākās ir Paplašinātais atklāto ūdeņu nirējs un Sausā tērpa nirējs, apstiprina niršanas instruktors Valters Preimanis. Latvijas ezeru ūdeņos veiksmīgi var apgūt dažādus kursus, kā Sānos montēto balonu, Zemūdens orientēšanās un Sausā tērpa nirēja apmācību kopā ar niršanas klubu “Daivings”, par kuriem var uzzināt lapā niršanas kursi.