Veselīgs dzīvesveids

Liepājas barokamera atkal glābj nirējus

Liepājas barokamera

Kā ziņo avots, 4.augustā, aptuveni plkst.19.30, Liepājas Ūdenslīdēju skolā pēc medicīniskās palīdzības griezās civilais ūdenslīdējs ar sūdzībām par iespējamiem dekompresijas slimības simptomiem un veselības stāvokļa krasu pasliktināšanos, pēc niršanas Baltijas jūrā 77 metru dziļumā, portālu informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Sandra Brāle.

Liepājas barokamera
Liepājas barokamera
Liepājas Ūdenslīdēju skolas ūdenslīdēji, barokamera
Liepājas Ūdenslīdēju skolas ūdenslīdēji, barokamera

Pēc ūdenslīdēju ārsta veiktās medicīniskās apskates, tika konstatēts, ka civilajam ūdenslīdējam ir pamanāmas dekompresijas slimības pazīmes, kā rezultātā tika pieņemts lēmums nekavējoties uzsākt ārstēšanu barokamerā Liepājā.

Barokameras edicīniskās terapijas rezultātā tika panākta krasa pacienta stāvokļa uzlabošanās un kesona slimības simptomu samazināšanās.

Šāda līmeņa barokamera Baltijas valstīs ir vienīgā. Viens no Ūdenslīdēju skolas uzdevumiem ir sagatavot augsti kvalificētus barokameras operatorus Baltijas valstīm. Barokamera tiek izmantota, lai pārbaudītu kandidātus ūdenslīdēju kursiem, kā arī ūdenslīdēju treniņiem, veicot iegremdēšanos ziemas periodā, tomēr primārais tās uzdevums ir sniegt medicīnisko atbalstu.

Informatīvie attēli no interneta saita mod.gov.lv.