Latvijas ūdenslīdēju vēsture

Latvijas ūdenslīdēju vēsture

Veikalos ir nopērkama grāmata daiveriem un ūdenslīdējiem – grāmata par Latvijas ūdenslīdēju vēsturi ar nosaukumu “Latvijas ūdenslīdēju vēsture “, ar ko mūs kārtējo reizi ir iepriecinājis nirējs, zemūdens pētnieks un autors Andris Vanags.

Latvijas ūdenslīdēju vēsture
Latvijas ūdenslīdēju vēsture

Andris Vanags izdod jaunu grāmatu grāmatu, kurai ir paskaidrojošs nosaukums – Latvijas ūdenslīdēju vēsture. Andra Vanaga grāmata ir par Latvijas nirējiem, ūdenslīdējiem un citiem šī aroda meistariem. Kuru darbība, ir apskatīta sākot no Latvijas aizvēstures līdz mūsdienām. Latvijas vēsture ir aprakstīta daudzos un dažādos izdevumos. Bet šajos plašajos darbos, kā tas mēdz būt, dažreiz pazūd, dažreiz tiek aizmirstas detaļas, no kā arī ir veidojusies šī veselā kopa, tas ir Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums kopumā.
Ejot laikam vēsturiskās detaļas vai notikumi pārklājas ar putekļiem, aculiecinieki un dalībnieki aiziet mūžībā, pieraksti ja tādi vispār ir bijuši tiek deponēti arhīva glabātuvēs un paliek tukšums. Viena no Latvijas vēstures šāda veida (es atļaušos nosaukt šādi) detaļām ir – Latvijas ūdenslīdēju vēsture.
Līdz šim Latvijā nekad nav skatīti, pētīti šie ūdenslīdēju vēsturiskie notikumi. Nav apzināti un vākti materiāli Latvijā vai kādu citu valstu arhīvos. Nav izdota neviena grāmata vai cita veida literatūra par šo jautājumu, vārdu sakot baltais plankums Latvijas vēsturē.  Līdz ar ko mana darba mērķis bija izcelt gaismā vienu no spilgtākajām, drosmīgākajām un notikumiem bagātākajām Latvijas vēstures lappusēm -Latvijas ūdenslīdēju vēsturi.

Grāmatu var prasīt: ,,Jāņa Rozes” grāmatnīcās. Internetā: www.jr.lv

Autors Andris Vanags iepriekš ir izdevis vairākas grāmatas par niršanu – Zemūdens peldēšana ar autonomo elpošanas aparātu un Ūdenslīdēju stāsti.