Daivings un zemūdens niršana

Latvijas ūdenslīdēji pulcējas Jūrmalā

Šā gada 3. jūnijā pl. 11:00, ūdenslīdēji no visas Latvijas pulcēsies bijušajā Dolomīta Karjera Ūdenskrātuvē, Jūrmalas pilsētā, lai kopīgi atklātu ūdenslīdēju sezonu un kā jau ierasts veiktu peldētavas tīrīšanu.

Ūdenslīdēju sports Latvijā ir populārs, katru gadu  vairāki tūkstoši Latvijas Republikas iedzīvotāji veic apmācību, lai iegūtu “Open Water” ūdenslīdēja sertifikātu.

Kā stāsta Latvijas ūdenslīdēju instruktors Valters Preimanis :

“Ūdenslīdēju kopā sanākšana jau ir tradīcija, kas notiek vairākus gadu desmitus.  Tiek prognozēts ka pasākumā piedalīsies vairāk kā 50 ūdenslīdēju un viņu draugi, ģimenes locekļi.

Ūdenslīdēju vidū populārā Dolomīta Karjera Ūdenskrātuve ir vieta, kur daivinga instruktori ir izskolojusi vairākus tūkstošus ūdenslīdējus no visas Latvijas.

Dolomīta Karjera Ūdenskrātuvē ir daudzi pārsteigumi jaunajiem ūdenslīdējiem, starp tiem ir 3.5 metrus gara baltā haizivs ”Antons”  un īsts zemūdens plentozaura, saukts par Nesiju līdzinieks, kurš reizēm paceļ galvu no ūdenskrātuves dzīlēm.”

Pasākuma laikā , kā jau ierasts, žurnālisti un preses pārstāvji varēs iepazīties ar ūdenslīdēju ekipējumu, kas nodrošina drošu zemūdens pasaules apskati, kā arī veikt iegremdēšanos instruktora vadībā. Arī interesenti varēs pieteikties ūdenslīdēju apmācībai.