Daivings Igaunijas pamestajā Rummu zemūdens cietumā

Netālu no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas ir unikāla vieta, kas pārsteigs gan iesācējus, gan arī pieredzējušus ūdenslīdējus , tas ir Rummu zemūdens cietums un karjers. Senajā karjerā atrodas applūdis cietums, kura ieslodzītie tika iesaistīti dolomīta ieguvē. Tāpat uz teritorijas funkcionēja padomju rūpnīcu filiāles, veicot cita dažādus valsts militārus pasūtījumus. Agrāk, šajās rūpnīcas ikdienā strādāja ap 400 darbiniekiem, bet pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados ieslodzīto piespiedu darbs cietums tika slēgts, ražošana apstājās un drīz vien tika pārtraukta vispār. Sūknis, kas izsūca ūdeni no karjera, tika atslēgts, kā rezultātā applūda ēkas un būves.

Tagad šī vieta ir līdzīga ezeram ar izcēlušies virs ūdens būvju fragmentiem, bet pats interesantākais ir paslēpts zem ūdens. Tikai nirēji var pilnā mērā izbaudīt neparastu applūdušā cietumā ainu. Jūs iespaidos applūdinātas mājas, garāžas, noliktavas, ķieģeļu cietuma sienas, pārklātas ar aļģēm dzeloņstieples. Šeit Jūs varat iepeldēt ēkā bez apdraudējuma dzīvībai.

Īpaši iespaidīgas ir nakts ieniršanas, kuru laikā zemūdens aina ir sirreālā, fantastiska, vienkārši neaprakstāma. Ieniršana Rummu karjerā būs reāls piedzīvojums katram daiverim.

Karjera maksimālais dziļums ir 14 metri, ūdens temperatūra vasarā – aptuveni 20 grādi, tāpēc var komfortabli baudīt zemūdens ainavu pat mitros kostīmos. Ūdens karjerā ir ļoti tīrs, ar zilu nokrāsu, redzamība zem ūdens ir aptuveni 20 metri, kas ļauj apskatīt daudz zemūdens apskates objektu. Rummu karjera apmeklēšanu var veiksmīgi apvienot ar citu aizraujošo vietu apmeklējumu Tallinā un tuvākajās Igaunijas pilsētās.

Ieniršanas Rummu zemūdens cietumā brauciena izmaksas
– pasākuma maksa saskaņojama ar organizatoru

Piesakies

Rummu karjers ir viena no pievilcīgākajām niršanas vietām mūsu reģionā. Kā tas ir izveidojies par nirējiem pievilcīgu punktu? Vēstures liecības teic, ka šeit 1938. gadā tika izveidots Padomju cietums, kuru tajos laikos dēvēja par Murru cietumu. Blakus tam atradās kaļķakmens karjers, kurās nodarbināja šajā cietumā ieslodzītos. Līdz ar Igaunijas neatkarības atgūšanu, 1991. gadā darbs raktuvēs tika apturēts – izslēdzot ūdens sūkņus, karjers strauji applūda un kādreizējais cietums mūsdienās atrodas zem ūdens.

Tiek vēstīts, ka applūšana notikusi tik strauji, ka ne visas tehnikas vienības tika nogādātas drošā attālumā – dažas no tām joprojām atrodas zem ūdens. Niršanu šeit īpaši pievilcīgu padara dzidrais ūdens, kas ir ļoti reti sastopama parādība mūsu reģionā. Aplūko šo zemūdens skaistumu kopā ar mums!