Kādi ir profesionāli zemūdens biezuma mērīšanas instrumenti komerciāliem nirējiem

Profesionāliem ūdenslīdējiem ir nepieciešami precīzi un uzticami ultraskaņas zemūdens biezuma mērīšanas instrumenti un programmatūra dažādiem mērķiem, piemēram, zemūdens konstrukciju, kuģu un cauruļvadu metāla biezuma pārbaudei, apkopei un remontam. Daži no populārākajiem, Latvijas zemūdens niršanas uzņēmuma Dronelab SIA, profesionāliem nirēju zemūdens biezuma mērīšanas rīku un programmatūras zīmoliem ir:

  • Olympus — Olympus rokas zemūdens biezuma mērītājs ir paredzēts, lai precīzi un uzticami izmērītu metāla biezumu zem ūdens. Zīmols piedāvā dažādus modeļus, kas piemēroti dažādiem lietojumiem, piemēram, niršanai, ārzonas un jūras nozarēm.
  • Cygnus – Cygnus ir pazīstams ar saviem ultraskaņas biezuma mērītājiem, kas var izmērīt biezumu caur pārklājumiem un zem ūdens. Mērinstrumenti ir izstrādāti, lai izturētu skarbu zemūdens vidi un nodrošinātu precīzus un uzticamus rezultātus.
  • Tritex – Tritex nodrošina virkni ultraskaņas biezuma mērītāju, kas piemēroti zemūdens mērījumiem. Zīmola mērinstrumenti ir kompakti, pārnēsājami un ērti lietojami, tāpēc tie ir ideāli piemēroti ūdenslīdējiem, kas strādā šaurās vietās.
  • Sonatest – Sonatest piedāvā ultraskaņas biezuma mērītājus, kas var precīzi un ātri izmērīt biezumu zem ūdens. Zīmola mērinstrumenti ir izstrādāti tā, lai tie būtu lietotājam draudzīgi, padarot tos par lielisku iespēju nirējiem, kuriem nav pieredzes ultraskaņas mērītāju izmantošanā.

Salīdzinot zīmolus, piemēram, Cygnus un Tritex, ir svarīgi ņemt vērā tādus faktorus kā precizitāte, uzticamība, izturība, lietošanas vienkāršība un savietojamība ar citām iekārtām. Abi zīmoli piedāvā augstas kvalitātes produktus, kuriem niršanas nozares profesionāļi uzticas.

Divi no populārākajiem ultraskaņas biezuma mērītājiem ir Cygnus un Tritex

Cygnus ir Apvienotajā Karalistē reģistrēts uzņēmums, kas piedāvā dažādus zemūdens biezuma mērītājus, tostarp Cygnus 1 Intrinsically Safe, Cygnus 4+ daudzrežīmu ultraskaņas biezuma mērītāju un Cygnus DIVE Mk2.

Tritex ir Apvienotajā Karalistē reģistrēts uzņēmums, kas piedāvā Tritex Multigauge 5700, Tritex Multigauge 5800 un Tritex Multigauge 6000. Šie mērinstrumenti ir paredzēti, lai nodrošinātu precīzus biezuma mērījumus dažādās zemūdens vidēs.

Kā strādā ultraskaņas tehnoloģija zemūdens vidē

Gan Cygnus, gan Tritex izmanto ultraskaņas tehnoloģiju saviem zemūdens biezuma mērīšanas instrumentiem. Ultraskaņas viļņi tiek nosūtīti cauri izmērītajam materiālam, un laiks, kas nepieciešams viļņu atlēcienam, tiek izmantots, lai noteiktu materiāla biezumu.

Viena no galvenajām atšķirībām starp abiem zīmoliem ir tā, ka Cygnus mērinstrumenti parasti tiek uzskatīti par izturīgiem un ilgi kalpojošiem, padarot tos par populāru izvēli jūrā un zemūdens vidē. Savukārt Tritex mērinstrumenti ir pazīstami ar to lietošanas ērtumu un lietotājam draudzīgu saskarni.

Zemūdens niršanas uzņēmuma Dronelab SIA aparāts
Uzņēmuma Dronelab SIA mērīšanas aparāts

Programmatūras ziņā abi zīmoli piedāvā jaudīgu un intuitīvu programmatūru datu analīzei un ziņošanai. Cygnus izmanto savu CygLink programmatūru, savukārt Tritex piedāvā Multigauge 5 programmatūru.

Kopumā gan Cygnus, gan Tritex ir cienījami zīmoli zemūdens biezuma mērīšanas rīku un programmatūras jomā. Izvēle starp abiem galu galā ir atkarīga no lietotāja īpašajām vajadzībām un prasībām.

Kā darbojas ultraskaņas biezuma mērītājs

Cygnus DIVE zemūdens mērītājs ir rokas ultraskaņas biezuma mērītājs, kas īpaši izstrādāts zemūdens metāla biezuma mērīšanai. Ierīce izmanto vairāku atbalss tehnoloģiju, lai nodrošinātu precīzus mērījumus, izmantojot pārklājumus, kuru biezums ir līdz 20 mm, nenoņemot pārklājumu vai zondi no virsmas.

Ierīci darbina ūdenslīdējs, un to darbina uzlādējams akumulators. Tas ir aprīkots ar spilgtu OLED displeju, ko var viegli nolasīt zemūdens apstākļos, un tam ir intuitīvs lietotāja interfeiss vienkāršai darbībai.

Uzņēmuma Dronelab SIA mērīšanas aparāts

Lai veiktu mērījumus, ūdenslīdējs novieto zondi uz metāla virsmas un aktivizē mērierīci. Ierīce izsūta ultraskaņas impulsu, kas pārvietojas caur metālu un atstaro no pretējās puses. Laiks, kas nepieciešams, lai impulss pārvietotos caur metālu, tiek mērīts un izmantots, lai aprēķinātu metāla biezumu.

Uzņēmuma Dronelab SIA mērīšanas aparāta displejs
Uzņēmuma Dronelab SIA mērīšanas aparāta displejs

Cygnus DIVE zemūdens mērītājs ir paredzēts darbam vissmagākajos zemūdens apstākļos, un ir paredzēts 300 metru dziļumā. Ierīce ir aprīkota arī ar A-scan displeja režīmu, kas ļauj nirējam redzēt mērāmā materiāla atbalss rakstu, ko var izmantot, lai identificētu iespējamos materiāla defektus.

Citi profesionāli nirēju zemūdens biezuma mērīšanas rīku populārākie zīmoli ir Tritex un SubC Imaging.

Zemūdens tehniskie darbi

Veicam tehniskos zemūdens darbus, kas ietver zemūdens mērījumu veikšanas, piestātņu apsekošanas, zemūdens meklēšanas, zemūdens labošanas un zemūdens tīrīšanas darbus. Ir iespēja veikt zemūdens tehniskos meklēšanas (Zemūdens sonors, zemūdens sānu sonors, zemūdens daudz-staru eholots, zemūdens magnetometrs un zemūdens metāla detektors) un izcelšanas darbus no ūdenstilpnēm.

Darbu vadītājs – “Dronelab” SIA, tālrunis tel. 220-77-202, e-pasts: mail@dronelab.lv