Batimetrija un ūdenstilpņu gultnes uzmērīšana Latvijā

Batimetrija ir okeānu, upju, ezeru un citu ūdenstilpņu zemūdens iezīmju mērīšanas un kartēšanas process. Ūdenstilpju gultnes apsekošana ir kritisks uzdevums, kam nepieciešamas progresīvas tehnoloģijas un zināšanas.

Pēdējos gados jaunākās daudzstaru ehalotu tehnoloģijas un zemūdens droni, kuri aprīkoti ar batimetrijas iekārtām ir radījuši revolūciju batimetrijas un mērniecības jomā. Starp vadošajiem uzņēmumiem šajā jomā ir Latvijas uzņēmums, “Dronelab” SIA, kura zemūdens mērījumu speciālisti ir zināmi ar savu kvalitatīvo darbu. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kāpēc Latvijas uzņēmuma speciālistu iegūtie batimetrijas dati ir labākā izvēle profesionāliem mērniecības darbiem.

Batimetrija ir okeāna, ezeru vai upju dibenu zemūdens dziļuma izpēte
Dronelab SIA: Batimetrija ir okeāna, ezeru vai upju dibenu zemūdens dziļuma izpēte

Mūsu klientu zemūdens kartēšanas prasības ietver dažādus uzdevumus – apsekošana upēs, ezros vai ostās. Dziļuma mērījumu veikšana ar augstas precizitātes gultnes virsmas atainojošu daudzstaru eholotu (izšķirtspēja ir ne mazāk kā 0,1m, un izstaroto staru impulsu skaits nav mazāks 500 vienībām),

Batimetrija un ūdenstilpņu gultnes uzmērīšana
Batimetrija un ūdenstilpņu gultnes uzmērīšana

Batimetrijas nozīme Latvijā

Batimetrija ir ļoti svarīga dažādiem lietojumiem, tostarp piekrastes zonas pārvaldībai, navigācijas drošībai, infrastruktūras attīstībai un vides uzraudzībai. Batimetriskos datus izmanto, lai izveidotu precīzas un detalizētas zemūdens objektu kartes, piemēram, dziļuma kontūras, jūras dibena topogrāfiju un substrāta sastāvu. Šī informācija ir ļoti svarīga, lai izprastu ūdens vides ģeomorfoloģiju, prognozētu ūdens cirkulācijas modeļus un identificētu iespējamos apdraudējumus.

Kāpēc izvēlēties Latvijas uzņēmumu Dronelab, batimetrijas datu iegūšanā?

Dronelab SIA ir vadošais, uz tehnoloģijām balstītu mērniecības un kartēšanas pakalpojumu sniedzējs, kuri izmanto jaunākās akustiskās zemūdens skanēšanas tehnoloģijas. Starp vadošajiem Latvijas uzņēmumiem batimetrijas, zemūdens mērījumu jomā labi pamanāma ir speciālistu grupa, “Dronelab” SIA, kura zemūdens mērījumu speciālisti ir zināmi ar savu operatīvo un kvalitatīvo darbu, gan seklās, gan dziļās ūdenskrātuvēs. Uzņēmuma piesaistītie inženieri, hidrogrāfijas un hidroloģijas speciālisti ir eksperti zemūdens mērniecības un citu modernu tehnoloģiju izmantošanā batimetrisko datu vākšanai un apstrādei. Šeit ir daži no iemesliem, kāpēc Dronelab ir labākā izvēle profesionāliem mērniecības darbiem:

Jaunākās tehnoloģijas: Uzņēmums izmanto modernu aprīkojumu, piemēram, daudzstaru hidrolokatoru sistēmas, lai savāktu augstas izšķirtspējas batimetriskos datus. Šīs sistēmas spēj radīt precīzas jūras dibena kartes pat sarežģītos apstākļos.

Liela pieredze: zemūdens batimetrijas speciālistiem ir liela pieredze batimetriskā uzmērīšanā un kartēšanā. Viņi ir apmācīti strādāt ar sarežģītu aprīkojumu, interpretēt datus un izveidot detalizētas zemūdens objektu kartes.

Efektivitāte: Dronelab uz jaunākām tehnoloģijām balstītie mērniecības pakalpojumi ir ļoti efektīvi. Viņi var ātri savākt lielu datu apjomu un apstrādāt tos reāllaikā, ļaujot klientiem savlaicīgi pieņemt apzinātus lēmumus.

Drošība: Dronelab par prioritāti piešķir drošību visās savās darbībās. Viņu speciālisti ir apmācīti strādāt ar aprīkojumu atbilstoši visiem attiecīgajiem noteikumiem, un viņi izmanto virkni drošības pasākumu, lai nodrošinātu, ka viņu darbs norit bez starpgadījumiem.

Batimetrija shematisks attēlojums SIA Dronelab
Batimetrija shematisks attēlojums SIA Dronelab

Batimetrijas datu iegūšanā galvenās sastāvdaļas vienmēr ir cilvēks

Ir jāsaka, ka batimetrija ir kritiska joma, kurā nepieciešama progresīva tehnoloģija un zināšanas. Dronelab ir vadošais zemūdens mērniecības un kartēšanas pakalpojumu sniedzējs, un viņu speciālisti ir labākā izvēle profesionālam batimetrijas darbam. Viņi izmanto visprogresīvāko aprīkojumu, tiem ir liela pieredze, tie ir ļoti efektīvi un par prioritāti piešķir drošību. Ja jums nepieciešamas precīzas un detalizētas zemūdens objektu kartes, Dronelab ir uzņēmums, kuru izvēlēties.

Profesionāla batimetrijas aparatūra un programmatūras rīki ir būtiski, lai precīzi izmērītu zemūdens vides dziļumu un topogrāfiju. Ir vairāki zīmoli, kas piedāvā augstas kvalitātes aparatūras un programmatūras risinājumus batimetrijas uzmērīšanai, kartēšanai un analīzei.

Populārākie batimetrijas aparatūras zīmoli

 1. Kongsberg: Kongsberg ir vadošais zemūdens kartēšanas sistēmu nodrošinātājs, tostarp daudzstaru eholotes un sānu skenēšanas hidrolokatori.
 2. Teledyne Marine: Teledyne Marine piedāvā plašu hidrogrāfiskās uzmērīšanas rīku klāstu, tostarp viena stara un daudzstaru eholotes, kā arī sānu skenēšanas hidrolokatorus un apakšējo profilētājus.
 3. R2Sonic: R2Sonic ražo augstas izšķirtspējas daudzstaru eholotes batimetrijas uzmērīšanai.
 4. Sonardyne: Sonardyne ražo progresīvas akustiskās pozicionēšanas un sakaru tehnoloģijas jūras nozarei, tostarp batimetrijas aparatūru.
 5. Valeport: Valeport specializējas zemūdens sensoru, tostarp skaņas ātruma profilētāju un viļņu reģistratoru, projektēšanā un ražošanā.

Populārākie batimetrijas programmatūras zīmoli

 1. HYPACK: HYPACK ir visaptveroša hidrogrāfiskās uzmērīšanas programmatūras pakotne, kas ietver rīkus datu iegūšanai, apstrādei un analīzei.
 2. CARIS: CARIS piedāvā virkni batimetrijas programmatūras risinājumu hidrogrāfijas datu apstrādei un analīzei, tostarp HIPS un SIPS komplektu.
 3. QPS: QPS nodrošina programmatūru jūras ģeotelpisko datu, tostarp batimetrijas, iegūšanai, apstrādei un analīzei.
 4. Fledermaus: Fledermaus ir 3D vizualizācijas un analīzes programmatūra hidrogrāfisko datu apstrādei un analīzei.
 5. Trimble Marine: Trimble Marine nodrošina programmatūras risinājumus jūras mērīšanai un navigācijai, tostarp batimetrijas kartēšanai un analīzei.

Pareizas batimetrijas aparatūras un programmatūras rīku izvēle var būt sarežģīts uzdevums. Ir svarīgi ņemt vērā tādus faktorus kā precizitāte, izšķirtspēja, datu apstrādes iespējas un lietošanas vienkāršība. Ieteicams konsultēties ar profesionālu batimetrijas speciālistu, lai noteiktu jūsu konkrētajām vajadzībām piemērotākos instrumentus.

Atsauces un raksti par batimetriju:

 • “Batimetrija: ūdens dziļuma mērīšanas māksla.” Nacionālā okeāna un atmosfēras administrācija, 2019.
 • “Dronelab — pakalpojumi.” Dronelab, 2021.
 • “Multibeam Sonar Systems.” Teledyne Marine, 2021.
 • “Batimetrija: jūras dibena kartēšana.” Šmita Okeāna institūts, 2021.
 • “Batimetrijas loma piekrastes zonas pārvaldībā.” Starptautiskā Hidrogrāfijas organizācija, 2018.

Nobeigumā par batimetriju

Paldies, kad izlasījāt līdz beigām mūsu rakstu par batimetriju. Starp vadošajiem Latvijas uzņēmumiem batimetrijas, zemūdens mērījumu jomā ir vietējais uzņēmums, “Dronelab” SIA, kura zemūdens mērījumu speciālisti ir zināmi ar savu operatīvo un kvalitatīvo darbu.

“Kāpēc mūsu zemūdens drons iegāja vannā?”
“Protams, lai labāk izprastu batimetriju!”