Daivinga kursi

Dāvana ikvienam aktīvam cilvēkam

AICINI TUVĀKOS UZ AKTĪVA DZĪVESVEIDA PIEREDZI

Zemūdens niršanas nodarbības apvieno visu aktīvam cilvēkam nepieciešamo – cilvēks ir svaigā gaisā, tas socializējas, tas ir arī fizisks sporta vaids un arī garīgi mentāls, jo nomierina un atslēdz prātu no ikdienas rūpēm un stresa. Daivings ir niršana ar akvalangu. Kā stāsta zemūdens niršanas kluba “Daivings.lv” daivinga apmācības instruktors, niršana ir tikpat droša kā pastaiga pārgājienā.

Dodamies nirt! Niršanas klubs “Daivings.lv” piedāvā zemūdens niršanu izbaudīt uz savas ādas, piesakies pats vai pasūti aktīvam cilvēkam dāvanu karti.

AKTĪVA CILVĒKA VESELĪGS DZĪVESVEIDS

Cilvēka veselīgs dzīvesveids ir pareiza izpratne par to, kā dzīvot, kā strādāt, kā atpūsties, kā ēst, kā satikt un kontaktēties ar citiem cilvēkiem. Svarīga loma ir katram no minētajiem faktoriem – dienas un atpūtas režīms, fiziskās aktivitātes, savstarpējās attiecības, ēšanas ieradumi.

DIENAS REŽĪMS AKTĪVAM CILVĒKAM

Katram cilvēkam un katrai dzīvai būtnei ir savs noteikts dzīves ritms. Ikvienam cilvēkam ir individuāls diennakts režīms jeb bioloģiskais ritms. To regulē sarežģīti procesi galvas smadzenēs. Bioloģiskais ritms regulē daudzas organisma funkcijas, piemēram, miega – nomoda ciklu.

Droši vien katrs cilvēks ir ievērojis sev nepieciešamās stundas miegam, lai justos atpūties, aktīvs un možs. Tāpat zinām, vai esam tā saucamie “cīruļi”, kas agri dodas pie miera un agri mostas, vai – “pūces”, kuras jūtas labi paliekot nomodā arī vēlās nakts stundās. To visu regulē organisma bioloģiskie ritmi jeb tā sauktais “iekšējais pulkstenis”.

Svarīgi, lai cilvēks dzīvotu atbilstoši savam bioloģiskajam ritmam. Tas ir viens no veselīga dzīvesveida priekšnoteikumiem. Protams, ne vienmēr izdodas to īstenot dzīvē – mācību vai darba režīms uzliek savus pienākumus. Tomēr ikvienam jāizprot bioloģiskās norises savā organismā un jāmāk tām piemēroties, jābūt aktīvam.

AKTĪVS CILVĒKS UN FIZISKAS AKTIVITĀTES

Zinātnieki ir pierādījuši, ka cilvēki, kuri dzīves laikā daudz un aktīvi ir strādājuši, mazāk slimo, un viņu vidēji nodzīvotais mūžs ir garāks. Tas ir labs pierādījums tam, ka darbs ir veselīga dzīvesveida veicinošs faktors. Katra cilvēka mērķis būtu strādāt sev tīkamu un interesantu darbu, kas sagādā prieku un gandarījumu.

Fizisks kustības svaigā gaisā ir vispusīgākais kustību veids, lai cilvēks būtu aktīvs. Taču arī regulāras sporta nodarbības, kā piemēram niršana var sniegt līdzvērtīgu labumu. Fiziskās aktivitātes attīsta veiklību, uzmanību, neļauj uzkrāties liekam svaram. Bez tam tās arī palīdz mazināt stresu, pārdzīvojumus, uztraukumu. Īpaši tas jāņem vērā cilvēkiem, kuri strādā mazkustīgu darbu, kas prasa lielu emocionālo spriedzi.

Aktīvam cilvēkam fiziskās aktivitātes ir svarīgas ikvienā vecumam. Tās veicina normālu organisma attīstību un nobriešanu, tomēr jebkurā mūža posmā fiziskās aktivitātes ir obligāts nosacījums veselības uzturēšanai.

ATPŪTA AKTĪVAN CILVĒKAM IR TIKPAT SVARĪGA KĀ DARBS

Dienas režīmā vienmēr jābūt paredzētam laikam arī atpūtai. Pēc ikdienas pienākumu veikšanas cilvēkam nepieciešams atslēgties no saspringtā darba ritma. Sestdienas un svētdienas izmantojiet atpūšoties aktīvi. Ir ļoti noderīgi, ja darba vai mācības tiek kompensēta ar aktīvu atpūtu – atrašanos svaigā gaisā ārpus pilsētas, socializēšanos ar citiem, aktīvu dzīvesveidu un niršanu zem ūdens ar akvalangu.

Uzturēt aktīvu dzīvesveidu iesaka Dr. Krastiņš Kārlis 

Dodamies nirt! Niršanas klubs “Daivings.lv” piedāvā zemūdens niršanu izbaudīt uz savas ādas, telefons 22077202 WhatsApp,  piesakies pats vai pasūti aktīvam cilvēkam dāvanu karti.