Cik ilgi pēc niršanas nedrīkst lidot?

Kas ir niršana ar akvalangu?

Niršana ir aizraujoša un iedvesmojoša nodarbe, kas ļauj iepazīt zemūdens pasauli. Tomēr pēc niršanas ir svarīgi ievērot noteiktu laiku, pirms pacelties gaisā ar lidmašīnu. Šajā rakstā aplūkosim, kāpēc ir svarīgi ievērot nelidošanas laiku, kā to aprēķināt un atbildēsim uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par šo tēmu.

Kāpēc ir svarīgi ievērot nelidošanas laiku pēc niršanas?

Pēc niršanas jūsu organismā var veidoties dekompresijas radītie slāpekļa burbuļi. Ja jūs pārāk ātri paceļaties ūdens virspusē, šie burbuļi var palielināties un izraisīt nopietnas veselības problēmas, piemēram, dekompresijas slimību. Dekompresijas slimība var izpausties ar dažādiem simptomiem, sākot no vieglām sāpēm locītavās līdz pat smagiem neiroloģiskiem traucējumiem.

Kā aprēķināt nelidošanas laiku pēc iegremdēšanās?

Nelidošanas laiku aprēķina, ņemot vērā niršanas dziļumu un ilgumu. Niršanas dators uzrāda nelidošanas laiku, ja ir ticis ieslēgts visu niršanas laiku. Ir pieejamas dažādas tabulas un kalkulatori, kas palīdz aprēķināt nelidošanas laiku.

Populārākie jautājumi un atbildes:

Vai ir droši lidot uzreiz pēc niršanas?

Nē, nav droši lidot uzreiz pēc niršanas. Ir svarīgi ievērot nelidošanas laiku, lai samazinātu dekompresijas slimības risku.

Cik ilgi ir jāgaida pēc niršanas, pirms var lidot?

Nelidošanas laiks ir atkarīgs no niršanas dziļuma un ilgumu. Parasti rekomendētais nelidošanas laiks ir no 12 līdz 48 stundām.

Kā es varu uzzināt precīzu nelidošanas laiku?

Jūs varat aprēķināt nelidošanas laiku, izmantojot niršanas tabulas vai kalkulatorus, vai Jūsu niršanas datoru. Jūsu niršanas dators uzrāda precīzu nelidošanas laiku, pēc niršanas. Jūs varat arī konsultēties ar niršanas instruktoru vai speciālistu, cik ilgi jāgaida pirms lidošanas.

Ko darīt, ja es lidoju pārāk ātri pēc niršanas?

Ja jūs iekāpāt lidmašīnā un saprotat, ka lidojat pārāk ātri pēc niršanas, ir svarīgi nekavējoties sazināties ar medicīnas speciālistu.

Kādas ir dekompresijas slimības pazīmes un simptomi?

Dekompresijas slimības simptomi var būt dažādi, tostarp:

 • Sāpes locītavās
 • Nogurums
 • Galvassāpes
 • Reibonis
 • Slikta dūša
 • Vemšana
 • Bezsamaņa

Kā var novērst dekompresijas slimību?

Dekompresijas slimību var novērst, ievērojot šādus ieteikumus:

 • Ievērojiet nelidošanas laiku pēc niršanas, ievērojot niršanas datora paziņojumus
 • Nepārkāpjiet niršanas drošības robežas
 • Izmantojiet pareizi apkoptu niršanas aprīkojumu
 • Regulāri veiciet niršanas apmācības un atjauniniet savas prasmes

Kopsavilkums

Ievērojot nelidošanas laiku pēc niršanas, jūs varat samazināt dekompresijas slimības risku un nodrošināt drošu niršanas pieredzi. Ja jums ir kādi jautājumi par nelidošanas laiku vai niršanas drošību, konsultējieties ar niršanas instruktoru vai speciālistu.

Papildu informācija:

Daivings.lv instruktori vienmēr rūpējas par jūsu drošību niršanas laikā. Ievērojiet nelidošanas laiku un niršanas drošības noteikumus, lai izbaudītu drošu un aizraujošu niršanas pieredzi!

Ja pēc niršanas jūtat dekompresijas slimības simptomus, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību! Ātra diagnostika un ārstēšana ir ļoti svarīga, lai novērstu nopietnas veselības sekas.