Zemūdens nirēju sliktākie ieradumi, no kuriem jāizvairās

Šis raksts par dažādiem ūdenslīdēju sliktajiem ieradumiem (scuba) niršanas laikā, tas koncentrējas uz 10 vissliktākajiem niršanas ieradumiem un to radītajām riskiem un briesmām. Desmit ieradumu apskatā ietver gan ievadu, kopsavilkumu un bieži uzdoto jautājumu un atbilžu sadaļu. Kopsavilkums par svarīgajiem , zemūdens drošības, punktiem, kurus noteikti saprast un ievērot iesaka zemūdens niršanas kluba “Daivings”, PADI instruktors:

Zemūdens niršanā izplatītākie sliktie ieradumi:

 1. Drošības pārbaudes izlaišana: Nepārbaudot viens otra ekipējumu pirms niršanas, var rasties nopietnas problēmas zem ūdens.
 2. Niršana pārāk dziļi: Ignorējot dziļuma ierobežojumus un pārsniedzot savas apmācības robežas, jūs riskējat saslimt ar dekompresijas slimību.
 3. Zemūdens dzīvnieku aizskaršana: Tas var kaitēt ekosistēmai, nodarīt kaitējumu dzīvniekiem un potenciāli ievainot jūs.
 4. Slikta peldspēja: Nepareiza pozicionēšanās un nevajadzīgas kustības tērē gaisu un padara niršanu mazāk efektīvu.
 5. Maksimālā dziļuma ignorēšana: Niršanai bieži vien ir iemesla dēļ noteikti dziļuma ierobežojumi. Tos ir svarīgi ievērot.
 6. Neuzmanīga un pārāk ātra pacelšanās: Pārsteidzīga pacelšanās uz virsmas pēc niršanas var palielināt dekompresijas slimības risku.
 7. Nirēja sapīšanās tīklos vai vievēs: Nepārvaldītas auklas var radīt briesmas gan sev, gan citiem.
 8. Maskas un regulatora izņemšana no mutes zem ūdens: Tas var izraisīt ūdens ieelpošanu un citas problēmas.
 9. Drošības apstāšanās pieturu ignorēšana: Šīs svarīgās pauzes ceļā uz augšu palīdz jūsu ķermenim droši atbrīvoties no slāpekļa.
 10. Neievērojot notikumus un apkārtni: Ignorējot savu biedru, niršanas plānu un vidi, var rasties negadījumi.

Atcerieties: Niršana ar akvalangu ir jautra un atalgojoša aktivitāte, taču drošība ir vissvarīgākais. Vienmēr ievērojiet pareizas procedūras, nirstot ievērojiet savas robežas un esiet uzmanīgi pret apkārtējo vidi un citiem nirējiem.

Bieži uzdotie jautājumi (BUJ):

J: Kāds ir vissvarīgākais padoms drošai niršanai?

A: Vienmēr dodiet priekšroku drošībai. Veiciet dubultpārbaudi aprīkojumam, nirstot ievērojiet savas robežas un ievērojiet labāko praksi.

J: Ko man darīt, ja es nejauši ienirstu pārāk dziļi?

A: Lēnām un droši pacelieties, ievērojot savu niršanas datoru un dekompresijas tabulas. Ja Jums rodas kādi simptomi, meklējiet medicīnisko palīdzību.

J: Kā es varu uzlabot savu peldspēju?

A: Praktizējiet pareizu svarošanu, apdares regulēšanu un ķermeņa stāvokli. Apsveriet iespēju apmeklēt specializētu kursu par peldspējas kontroli.

J: Ko man darīt, ja zem ūdens man nokrīt maska vai regulators?

A: Saglabājiet mieru, signalizējiet savam biedram un praktizējiet ārkārtas situāciju procedūras, ko apguvāt niršanas apmācības laikā.

J: Kur es varu uzzināt vairāk par drošas niršanas praksi?

A: Apmeklējiet sertificētus niršanas kursus, konsultējieties ar niršanas profesionāļiem un izmantojiet uzticamus resursus, piemēram, PADI vai Scuba Diving Magazine.

Ievērojot šos vienkāršos padomus, jūs varēsiet nodrošināt sev un citiem drošu un patīkamu niršanas pieredzi.

Papildus informācija:

 • Daivings: Drošības pārbaude pirms ieniršnas
 • Apmeklējiet sertificētus niršanas kursus, lai apgūtu pareizas niršanas prakses.
 • Konsultējieties ar niršanas profesionāļiem, lai saņemtu padomus un ieteikumus.
 • Izmantojiet uzticamus resursus, lai uzzinātu vairāk par drošu niršanu, piemēram, PADI vai Scuba Diving Magazine.

Atcerieties: Drošība ir vissvarīgākā lieta niršanā!