Daivinga kursa PADI Open Water Diver (OWD) – atklāto ūdeņu nirējs ieguvumi

Daivinga eksperta Valtera Preimaņa padomi

Daivings ir aizraujošs un atalgojošs veids, kā izpētīt zemūdens pasauli. Tas sniedz unikālu iespēju vērot jūras dzīvi savvaļā un iepazīt dabu no jauna perspektīvas. Lai sāktu nodarboties ar daivingu, ir jāiziet apmācības kurss, kas sniedz nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai niršana būtu droša un patīkama. Viens no populārākajiem daivinga kursiem pasaulē ir PADI Open Water Diver (OWD) kurss. Šis kurss ļauj nirt neatkarīgi no instruktora, iznomāt niršanas ekipējumu līdz 18 metru dziļumam atklātos ūdeņos, un ir sākums turpmākiem niršanas piedzīvojumiem.

PADI Open Water Diver sertifikāts Latvijā
PADI Open Water Diver sertifikāts Latvijā

Šajā rakstā es, PADI MSDT instruktors Valters Preimanis, vēlos pastāstīt par ieguvumiem, ko var iegūt, apmeklējot PADI OWD kursu un niršanas apmācību.

Kursa PADI Open Water Diver (OWD) ieguvumi

PADI OWD kursa ieguvumi ir gan īstermiņa, gan ilgtermiņa.

Īstermiņa ieguvumi

  • Niršanas drošības zināšanas un prasmes. PADI OWD kursā dalībnieki apgūst visas nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai nirtu droši un patīkami.
  • Praktiskas niršanas pieredze. Kursa laikā dalībnieki veic četras praktiskas niršanas baseinā un četras praktiskas niršanas atklātos ūdeņos.
  • PADI Open Water Diver sertifikāts. Pēc kursa pabeigšanas dalībnieki saņem PADI Open Water Diver sertifikātu, kas ļauj nirēt neatkarīgi līdz 18 metru dziļumam atklātos ūdeņos.

Ilgtermiņa ieguvumi

  • Jauna aizraušanās. Daivings ir aizraujošs un atalgojošs hobijs, kas var sagādāt daudz prieka un izklaides.
  • Jauna pieredze. Daivings ļauj izpētīt zemūdens pasauli, kas ir unikāla un aizraujoša.
  • Jauni draugi. Daivings ir lielisks veids, kā satikt jaunus cilvēkus ar līdzīgām interesēm.
Zemūdens niršana baseinā Mārupē, Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS
Zemūdens niršana baseinā Mārupē, Zemūdens niršanas klubs DAIVINGS

Nirēju apmācība PADI organizācija

PADI (Professional Association of Diving Instructors) ir visvairāk atzītā daivinga apmācības organizācija pasaulē. PADI piedāvā plašu apmācības kursu klāstu, sākot no sākuma līmeņa kursu, piemēram, PADI OWD, līdz profesionālo nirēju kursu.

PADI ir stingri kvalitātes standarti, kas nodrošina, ka visi PADI kursi un instruktori atbilst augstiem drošības un izglītības standartiem.

OWD absolventu niršanas klubs

Visiem PADI OWD kursa studentiem, kas iziet kursu pie mums, ir iespēja pievienoties un ceļot ar klubu “Daivings”. Klubs piedāvā dažādas ekskursijas un ceļojumus uz dažādām daivinga vietām visā pasaulē.

Nobeigums

PADI OWD kurss ir lieliska iespēja tiem, kuri vēlas sākt nodarboties ar daivingu. Kurss ir drošs un efektīvs veids, kā apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai niršana būtu droša un patīkama.

Ja jūs interesē daivings, noteikti apsveriet PADI OWD kursu. Tas var būt sākums aizraujošam un atalgojošam piedzīvojumam.