Vai pareizi ir lietot vārdu daivings latviešu valodā?

daivings latviešu valodā

Niršanas klubam jautā – Vai pareizi ir lietot vārdu daivings latviešu valodā?

Niršanas kluba “Daivings” PADI MSDT instruktors, treneris Valters Preimanis par latviešu valodas lietošanu niršanas sportā saka, “Ikdienā mēs lietojam vārdu daivings, vārds ir cēlies no angļu valodas diving, gan krieviski lietotā дайвинг .  Neatkarīgi no tā, vai Jūs nirstat katru nedēļas nogali vai pirmoreiz atnākat uz niršanu, mēs ikdienā automātiski lietojam un saprotam vārdu daivings. Esmu novērojis, ka, latviešu valodā izrunājot vārdu niršana, cilvēki pārklausās ar citu vārdu (sākas ar m…) ar pavisam citu nozīmi, lietojot vārdu daivings, nav šādu pārpratumu.”

Latviešu valodas vārdi, kuri apzīmē zemūdens niršanu

  • daivings, daiveris
  • niršana, nirējs
  • niršana ar akvalangu, akvalangists (senāk lietots vārds)
Skūteru kursi Dolomīta karjerā
Skūteris ar logo DAIVINGS

Kā tulko starptautisko niršanas organizāciju PADI

Niršanas instruktoru profesionālā asociācija PADI ir atpūtas, tehniskās un brīvās niršanas dalībnieku un nirēju apmācības organizācija, kuru 1966. gadā dibināja Džons Kronins un Ralfs Ēriksons.

Latviski niršanas organizāciju PADI (Professional Association of Diving Instructors) žurnālisti tulko, un veido vārdu salikumu kā DIPA (Daivinga instruktoru profesionālās asociācija) vai NIPA (Niršanas instruktoru profesionālā asociācija).

Ūdenslīdēju izglītības sistēma PADI ir pasaulē populārākā nirēju apmācības programma. Trīs no četriem ūdenslīdējiem izvēlas tieši PADI niršanas sertifikātu. Pēdējo 50 gadu laikā PADI ir nodrošinājusi savu vietu kā pasaules vadošā autoritāte nirēju izglītībā. PADI apmācības programma atspoguļo tādu pašu līmeni apņemšanās sasniegt izcilību un turpina tradīciju pēc augstākā līmeņa un augstākās kvalitātes apmācības tirgū.

daivings latviešu valodā
daivings latviešu valodā

Ja jums ir jautājumi, lūdzu sazināties ar mums, šeit