Vai ir ieteicams peldēt un nirt ar mēnešreizēm?

Vai ir ieteicams sievietēm peldēt vai nirt ar mēnešreizēm

Tēma par peldēšanu un niršanu menstruāciju laikā bieži ir apvīta ar dažādiem mītiem un maldīgiem priekšstatiem. Kaut gan mēnešreizes piedzīvo puse planētas iedzīvotāju – sievietes, par šo tematu joprojām ir daudz klusēšanas un nezināšanas. Daudzi cilvēki brīnās par drošību, komfortu un praktiskumu, iesaistoties ūdens aktivitātēs šī dabiskā ķermeņa procesa laikā.

Ginekoloģe iedrošina mammas par mēnešreizēm ar pusaugu meitām runāt bez aizspriedumiem par veselības tēmām. Ko pārrunāt ar meitu, sagaidot pirmās mēnešreizes un kas viņai par tām būtu jāzina, saistībā ar zemūdens niršanu?

Šajā, zemūdens niršanas portāla “Daivings”, autores Anetes Imantas veidotajā rakstā mēs izpētīsim apsvērumus, kas saistīti ar peldēšanu un niršanu menstruāciju laikā, kliedēsim mītus un piedāvāsim ieskatu apzinātāka lēmuma pieņemšanai.

Ja meklējat padomu vai palīdzību par niršanas apmācību ar vai bez baloniem, vai dažādām niršanas precēm sievietēm, kuras var iegādāties veikalā “Daivings”, sazināties un apmeklējiet nirēju klubu “Daivings” vai zvaniet niršanas trenerim t.220-77-202, lai atrastu pareizo palīdzību un nodarbotos ar drošu niršanu ar akvalangu.

Vai ir ieteicams sievietēm peldēt un nirt ar mēnešreizēm
Meitenes gatavojās nirt Slokas dolomīta karjerā

Higiēnas bažas un maldīgi priekšstati

Viena no izplatītākajām problēmām ir bailes no ūdens iekļūšanas maksts kanālā, dažādu zemūdens aktivitāšu laikā. Tomēr ar pareiziem sieviešu higiēnas līdzekļiem, piemēram, tamponiem vai menstruāciju kausiem, šīs bažas var mazināt. Šo iespēju izpēte var padarīt ūdens aktivitātes menstruāciju laikā ērtākas un bezrūpīgākas.

Ūdens aktivitātes un menstruāciju krampji

Nodarbošanās ar peldēšanu vai niršanu dažām sievietēm var atvieglot menstruāciju krampjus. Ūdens peldspēja un maigs vingrinājums var palīdzēt mazināt diskomfortu. Tomēr ir svarīgi klausīties savu ķermeni un noteikt, kāds aktivitātes līmenis šajā laikā ir ērts. Daudzi cilvēki uztraucas, ka menstruāciju laikā piedaloties peldēšanā, var pasliktināties krampji. Tomēr, šāds pārdzīvojums ir atkarīgs no individuālajām sajūtām. Patiesībā, dažas sievietes atzīmē, ka peldēšana var palīdzēt atbrīvoties no krampjiem, jo ūdens ietekme mazina sāpes un veicina relaksāciju.

Menstruālie produkti ūdens aktivitātēm

Izvēloties menstruālos produktus peldēšanai un niršanai, tamponi ir populāra izvēle, jo tie paliek vietā un ir paredzēti, lai absorbētu menstruālo asins plūsmu. Menstruālie kausi ir vēl viena iespēja, piedāvājot ilgāku lietošanas laiku un mazāku ietekmi uz vidi. Eksperimentējot ar dažādiem produktiem, var atrast to, kas vislabāk atbilst individuālajām vēlmēm.

Noplūžu un traipu pārvaldība

Bažas par noplūdēm un traipiem ir dabiskas, taču, pareizi lietojot menstruālo līdzekli, šīs bažas var mazināt. Nodrošinot drošu piegulšanu un vajadzības gadījumā mainot produktus, tiks nodrošināta pārliecinošāka un ērtāka pieredze ūdenī. Linda par pieredzi peldoties saka- Es parasti izmantoju tamponus, tikai tos nomainu pirms paša baseina un uzreiz pēc peldes, lai nav noplūdes, jo peldēšanās laikā tampons sasūcas ar ūdeni.

Vienmēr ieklausieties savu ķermeni

Katra cilvēka ķermenis menstruāciju laikā reaģē atšķirīgi, arī ūdenī. Daži cilvēki var justies enerģiski un ērti peldoties vai nirstot, savukārt citi varētu dot priekšroku atpūtai. Ir svarīgi noskaņoties uz sava ķermeņa signāliem un pieņemt lēmumus, pamatojoties uz to, kā jūtaties konkrētā dienā.

Vai ir ieteicams sievietēm peldēt un nirt ar mēnešreizēm
Zemūdens aktivitātes, peldspējas vingrinājumi dolomīta karjerā

Uz peldēšanu un niršanu droši ar mēnešu reizēm

Peldēšana un niršana menstruāciju laikā var būt personiska izvēle, kas ietekmē komfortu, higiēnas prakses un individuālās vēlmes. Ar pareizajiem menstruālajiem produktiem un labu izpratni par ķermeņa vajadzībām, ūdens aktivitātes šajā laikā var būt gan drošas, gan baudāmas. Ir ļoti svarīgi atbrīvoties no mītiem un pieņemt faktu, ka menstruācijām nevajadzētu ierobežot cilvēka iesaistīšanos fiziskajās aktivitātēs.

Vai ir ieteicams sievietēm peldēt vai nirt ar mēnešreizēm
Jaunās sievietes gatavojās kārtējai niršanai dolomīta karjerā

Ko raksta par šo citi portāli?

Nobeigumā par delikātām tēmām sievietēm

Ja meklējat padomu vai palīdzību par niršanas apmācību vai dažādām niršanas precēm sievietēm, kuras var iegādāties veikalā “Daivings”, sazināties un apmeklējiet nirēju klubu “Daivings” vai zvaniet mums t.220-77-202, lai atrastu pareizo palīdzību un nodarbotos ar drošu niršanu ar akvalangu.

Pasniedzam gan zemūdens niršanas “Open Water Diver” un “Pirmā ārkārtas palīdzības” kursus un uzsākot mācīšanos, iesakām aktivizēt apdrošināšanas polisi niršanas sportam.