Starptautiskā nāru diena (29. marts) “PADI Mermaid Course”

"PADI Mermaid Course"

Starptautiskā nāru diena tiek svinēta katru gadu 29. martā

Nārošana un nāru kustība (eng. Mermaiding) palielina visas pasaules zemūdens pētošo cilvēku kopienu. Sākot ar zemūdens lomu spēlēm, ko veidoja neliela, kaislīga entuziastu grupa, nārošana ir kļuvusi par vienu no visstraujāk augošajiem niršanas segmentiem. Niršanas aizgūšana no brīvā niršanas ir savs elpas aizturēšanas veids, uzsverot kostīmu, zemūdens horeogrāfiju un komandas spēli elegantās trīsdimensiju zemūdens “dejās”. Uzzini vairāk par nārošanu, izejot “PADI Mermaid Course”.

Nārošanas kustība

Tas ir jaunums, jo iepriekšējos gados tāda darbošanās zem ūdens virsmas netika novērota. Nārošana jeb Mermaiding ir pielīdzināts zemūdens dejām, jo tas ir par grāciju, formu, kostīmu un komandas mijiedarbību. To var skatīties pat nenirušie, tāpēc tā ir arī performances māksla. Lai gan citiem niršanas veidiem ir mākslinieciski aspekti un pielietojums, nāra patiešām ir vienīgā mākslas forma, kas pati par sevi ir mākslas forma. 🥳✌️🧜‍♀️

Kas ir “PADI Mermaid Course”

PADI Mermaid™ kurss ietver zināšanu pilnveidošanu un vismaz divas ūdens prasmju sesijas, kas attīsta dinamiskākas sirēnas prasmes, kas pārsniedz Basic Mermaid™, tostarp daudzas prasmes, kas padara nāru par zemūdens pašizteiksmes mākslu, kas ir nošķirta no citiem niršanas veidiem. (Ņemiet vērā, ka PADI Mermaid kursā ir iekļauta Basic Mermaid, tāpēc varat sākt ar PADI Mermaid — nav nepieciešams atsevišķi apgūt Basic Mermaid.)

Lai reģistrētos PADI Mermaid kursā, jums ir jābūt vismaz desmit gadus vecam. Jums ir jāspēj nopeldēt vismaz 50 m/160 pēdas bez peldēšanas palīglīdzekļiem, jāspēj ērti peldēt virspusē vismaz 5 minūtes un jābūt labā fiziskā stāvoklī. Kā sākuma līmeņa nāriņu niršanas kurss nav nepieciešama iepriekšēja pieredze niršanā.

Nāriņu kustība ir cilvēku radniecība ar okeānu

Jutāt plūdmaiņu pievilkšanos un prātojat, kas slēpjas zem viļņiem jūras dzīlēs? Tad jums patiks ienirt Starptautiskajā nāru dienā un svinēt šos mistiskos cilvēkus! Ar savām senajām saknēm un nozīmi kultūrās visā pasaulē. Nāras turpina mūs intriģēt un apburt līdz pat šai dienai…

Dīvainu radījumu, pa pusei cilvēku, pa pusei zivju, attēlojumi ir bijuši jau sen. Tūkstošiem gadu senā Babilonijas periodā. Kamēr stāsti par šiem noslēpumainajiem ūdens iemītniekiem pirmo reizi parādījās Asīrijā apmēram pirms 3000 gadiem.

Mūsu mūsdienu priekšstatu par nārām ļoti ietekmēja sengrieķu mitoloģijas sirēnas. Lai gan šīs būtnes sākotnēji tika iecerētas kā pa pusei sieviete, pa pusei putns, tika uzskatīts, ka tām piemīt daudzas īpašības, kas gadsimtu gaitā ir bijušas saistītas ar nārām. Burvīgs skaistums, debesu dziedāšana, spēja kontrolēt viļņus un vēju un nodevīga tieksme vilināt jūrniekus nāvē. Laika gaitā pārtapa par mums tagad pazīstamo pusi sievietes, pa pusei zivs formu. Mūsdienās nārošana saistās ar profesijas apguvi speciālos kursos – “PADI Mermaid Course”.

Kā pieteikties PADI Mermaid Course?

Pieteikties kursam, PADI Mermaid Course, izmantojot kontaktformu vai zvanot pa lapā norādīto tālruni.  🤿😀 Ja meklējat padomu niršanā vai konsultāciju par niršanas sportu ar vai bez baloniem, zvaniet PADI nirēju instruktoram (PADI niršanas instruktors un lektors Latvijā) t. 220-77-202 (Whatsapp 220-77-202).