Praktiskais PADI ICE daivings Latvijā, otrā no četrām daļām

Praktiskais PADI ICE daivings Latvijā ir aprakstu sērija par zemledus niršanas apmācību četrās daļās – Šeit ir Pirmā daļa, Otrā daļa, Trešā daļa un Ceturtā daļā.

PADI ICE zemledus pasaule
Zemledus pasaule Latvijā

Mācību uzsākšana, lai iegūtu “PADI ICE DIVER” niršanas sertifikātu

Iedziļināties zemledus niršanas sasaluma apstākļos ir aizraujoša perspektīva, taču vissvarīgākā ir drošība un zināšanas. “PADI ICE Diver” sertifikāts kalpo kā atslēga sasalušās pasaules pieejamībai, nodrošinot nirējiem nepieciešamās prasmes un zināšanas, lai viņi varētu droši izpētīt. Sāksim apmācības, lai sāktu iegūt PADI ICE niršanas sertifikātu.

Daivings piedāvā Padi Ice Diver certificate
“PADI ICE Diver”

Priekšnosacījumi “PADI ICE Diver” iegūšanā

Pirms ienirt zemledus niršanas jomā, ir svarīgi nodrošināt atbilstību PADI ICE Diving sertifikācijas priekšnosacījumiem. Sertifikācija ir padziļināts kurss, kurā dalībniekiem ir jābūt “PADI Open Water Diver” sertifikātam vai tam līdzvērtīgam. Šī pamata sertifikācija nodrošina pamatīgu izpratni par niršanas pamatprincipiem, tostarp peldspējas kontroli, niršanas plānošanu un ārkārtas procedūrām.

PADI Open Water Diver sertifikāts Latvijā
“PADI Open Water Diver”

Lai gan iepriekšēja pieredze niršanā aukstā ūdenī nav obligāta, ir ļoti ieteicama liela interese par aukstas vides izpēti. Fiziskā sagatavotība ir ļoti svarīga, jo zemledus niršanas izaicinājumi prasa noteiktu izturību un spēju pielāgoties aukstumam. Pirms reģistrēšanās PADI ICE niršanas kursā var būt nepieciešama medicīniskā pārbaude, lai pārliecinātos, ka dalībnieki ir piemēroti izaicinājumiem, ko rada zemledus pasaules ūdeņi.

Sertifikācijas procesa pārskats

“PADI ICE Diver” sertifikācijas process ir izstrādāts, lai nodrošinātu ūdenslīdējus ar specializētām zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas drošai un patīkamai aukstā ūdens izpētei. Kurss parasti sastāv no teorētiskās apmācības, slēgtā ūdens sesijām un niršanas atklātā ūdenī. Zemledus kursu dalībnieki var sagaidīt:

 • Sesijas klasē–  Teorētiskās sastāvdaļas aptver tādas tēmas kā unikālie izaicinājumi niršanai ar ledu, termiskās aizsardzības apsvērumi, ārkārtas procedūras aukstam ūdenim un izpratne par aukstā ūdens vidi.
 • Apmācība ierobežotā ūdenī– praktiskās nodarbības kontrolētā vidē, piemēram, peldbaseinos vai slēgtos atklāta ūdens posmos, koncentrējas uz tādu prasmju apguvi kā peldspējas kontrole, ārkārtas kāpumi un aprīkojuma lietošana aukstos apstākļos.
 • Niršana atklātā ūdenī– sertifikācijas kulminācija ietver apgūto prasmju pielietošanu reālās pasaules scenārijos. Nirēji uzsāk virkni niršanas atklātā ūdenī, bieži vien nodarbojas ar zemledus niršanu īpašās vietās, kur viņi pārvietojas ledainās ainavās un saskaras ar īpašajiem izaicinājumiem, ko rada auksts ūdens.
PADI ICE daivings Latvijā
Zemledus daivings Latvijā

Veiksmīga PADI ICE Diving sertifikācijas iegūšana apliecina nirēja kompetenci izturēt unikālās aukstā ūdens vides prasības, radot pamatu drošiem un patīkamiem zemledus niršanas piedzīvojumiem visa mūža garumā.

Aukstā ūdens specializācijas nozīme

Lai gan tradicionālie niršanas sertifikāti nodrošina stabilu pamatu, specializācija auksta ūdens vidē ir ļoti svarīga ikvienam, kas vēlas izpētīt zem ledus. Aukstā ūdens specializācija, ko piedāvā PADI ICE Diver sertifikāts, iedziļinās niršanas niansēs zemledus apstākļos.

Aukstā ūdens ietekmes uz ķermeni izpratne, termiskās aizsardzības tehnikas apgūšana un spējas reaģēt uz aukstā ūdens avārijām ir neatņemami aukstā ūdens specializācijas aspekti. Sertifikācija ne tikai uzlabo drošību, bet arī nodrošina, ka ūdenslīdēji var pilnībā novērtēt un izbaudīt unikālo pieredzi, ko piedāvā zemledus niršana.

Turpinot izzināt ICE Diving praktiskumu Latvijā, PADI ICE Diving sertifikāts kļūst par izšķirošu atspēriena punktu, paverot durvis uz sasalušu brīnumu pasauli. Sekojiet līdzi jaunumiem, lai iegūtu plašāku ieskatu par aprīkojumu, drošības pasākumiem un paņēmieniem, kas padarīs jūsu ICE Diving ceļojumu Latvijā gan aizraujošu, gan drošu.

Būtisks aprīkojums ledus niršanai Latvijā

Iesaistīšanās ICE Diving piedzīvojumā Latvijā nav tikai ieniršana aukstos ūdeņos, bet gan rūpīgi izplānota apmācība ar elementiem. Gatavojoties šai zemledus pasaulei, vissvarīgākais ir aprīkot sevi ar pareizo niršanas ekipējumu. Šajā daļā mēs izpētām būtiskāko niršanas aprīkojumu, kas nodrošina drošību, komfortu un nodrošina aizraujošu niršanas pieredzi zem Latvijas ezeru un upju ledainajām virsmām.

Ieteikumi aukstā ūdens niršanai nepieciešamajam ekipējumam

Sausais tērps: zemledus niršanas aprīkojuma stūrakmens, sausais tērps nodrošina necaurlaidīgu barjeru pret aukstu ūdeni. Atšķirībā no hidrotērpiem, sausie kostīmi ļauj nirējam nožūt, pilnībā izvadot ūdeni. Izvēlieties brīvi pieguļošu sauso tērpu, kas ļauj ērti pārvietoties un ir aprīkots ar augstas kvalitātes blīvēm plaukstu locītavās un kaklā.

 • Apakšveļa vai termoveļa: slāņošana ir galvenais, lai uzturētu ķermeņa siltumu aukstā vidē. Ieguldiet kvalitatīvā termoveļā, ko valkāt zem sava sausā tērpa. Šie izolācijas slāņi aiztur un saglabā siltumu, novēršot siltuma zudumus niršanas laikā.
 • Ziemas niršanas regulators: parastie akvalangu regulatori var būt pakļauti sasalšanai ļoti aukstā ūdenī. Izvēlieties regulatoru, kas īpaši paredzēts niršanai ar ledu, ar aukstā ūdens blīvēm un izolāciju, lai novērstu sasalšanu.
 • Niršanas dators: pārliecinieties, vai jūsu niršanas dators ir piemērots aukstā ūdens apstākļiem, un tam ir tādas funkcijas kā siltumizolācija un izturība pret sasalšanu. Uzticams niršanas dators ir būtisks, lai uzraudzītu niršanas laiku, dziļumu un dekompresijas ierobežojumus.
 • Zemledus niršanas pleznas: izvēlieties pleznas, kas paredzētas lietošanai aukstā ūdenī, ņemot vērā tādus faktorus kā stingrība, asmens forma un materiāls. Aukstā ūdens spuras ir optimizētas efektivitātei un manevrētspējai ledus apstākļos.
 • Termiskās zeķes un zābaki: Saglabājiet kājas siltas, izmantojot termozeķes un zābakus, kas paredzēti niršanai aukstā ūdenī. Pareiza izolācija ap pēdām ir ļoti svarīga, lai saglabātu kopējo ķermeņa siltumu.

Pareiza termiskā aizsardzība: sausie kostīmi, kapuces un cimdi

 • Sausais tērps: Papildus sausas vides nodrošināšanai, sausie kostīmi piedāvā siltumizolāciju. Izvēlieties sauso tērpu, kas izgatavots no augstas kvalitātes materiāliem, kas līdzsvaro elastību un izolāciju, nodrošinot komfortu ilgstošas niršanas laikā.
 • Kapuces: Ievērojams ķermeņa siltuma daudzums tiek zaudēts caur galvu, tāpēc kapuce ir būtiska niršanai aukstā ūdenī. Izvēlieties kapuci, kas cieši nosedz galvu un kaklu, novēršot ūdens iekļūšanu un saglabājot siltumu.
 • Cimdi: Aukstam ūdenim raksturīgi cimdi ir ļoti svarīgi, lai saglabātu veiklību un aizsargātu rokas no kodīga aukstuma. Izvēlieties cimdus, kas izgatavoti no bieziem, izolējošiem materiāliem, kas joprojām ļauj efektīvi manipulēt ar aprīkojumu.

Labi uzturēta aprīkojuma nozīme aukstos apstākļos

Zemledus niršanas jomā ir nozīme pareizi uzturētam aprīkojumam. Aukstie laika apstākļi var veicināt aprīkojuma sasalšanas problēmas, radot diskomfortu un, iespējams, apdraudot drošību. Lūk, kāpēc rūpīga aprīkojuma apkope ir ļoti svarīga:

 • Sasalšanas novēršana: auksts ūdens palielina sasalšanas risku, īpaši regulatoru sistēmās un citās kustīgās daļās. Regulāri veiciet apkopi un pārbaudiet savu aprīkojumu, lai nodrošinātu, ka tas joprojām darbojas zem nulles temperatūras.
 • Blīvējuma un izolācijas nodrošināšana: Sauso tērpu noplūdes vai bojātas blīves var izraisīt ūdens iekļūšanu, liedzot termiskās aizsardzības mērķi. Regulāri pārbaudiet un vajadzības gadījumā nomainiet blīves, kā arī nodrošiniet izolācijas slāņu integritāti.
 • Uzticamība ārkārtas situācijās: avārijas gadījumā jūsu aprīkojumam ir jādarbojas nevainojami. Regulāra apkope uzlabo jūsu aprīkojuma uzticamību, nodrošinot sirdsmieru katras niršanas laikā.
 • Gatavojoties izpētīt Latvijas ledaino ainavu zemūdens brīnumus, investīcijas augstākās kvalitātes, labi uzturētā ekipējumā ir jūsu biļete uz drošu un patīkamu niršanu ledus apstākļos. Sekojiet līdzi jaunākajai informācijai par drošības pasākumiem, paņēmieniem un niršanas vietu ieteikumiem, turpinot mūsu ceļojumu par zemledus niršanas praktisko aspektu Latvijā.

Drošības pasākumi un apsvērumi

Iesaistīšanās zemledus niršanas piedzīvojumā Latvijā nav tikai izpēte — tā ir darbība ar aukstiem, prasīgiem elementiem, kas nosaka zemūdens pasauli. Šajā segmentā mēs iedziļināmies kritiskos drošības pasākumos un apsvērumos, kas jāievēro ikvienam topošajam ICE Diver, nodrošinot drošu un iepriecinošu pieredzi zem ledus virsmām.

Izpratne par niršanas aukstajā ūdenī izaicinājumiem

Temperatūras pārvaldība: galvenais izaicinājums niršanai aukstā ūdenī ir pārvaldīt ķermeņa reakciju uz aukstiem apstākļiem. Aukstā ūdens iedarbība var izraisīt hipotermiju, kas ietekmē kognitīvās funkcijas un motoriskās prasmes. Pareiza izolācija, slāņains apģērbs un jūsu ķermeņa signālu ievērošana ir ļoti svarīgi, lai mazinātu šo risku.

Peldspējas kontrole: Auksts ūdens ietekmē peldspēju, kas var izraisīt neparedzētus kāpumus vai nolaišanos. Nirējiem ir jāapgūst peldspējas kontroles metodes, kas raksturīgas aukstā ūdens apstākļiem, lai droši pārvietotos pa zemūdens ainavām.

Ierobežota redzamība: ledus daļiņas, suspendētie nogulumi un samazināta gaismas caurlaidība veicina ierobežotu redzamību aukstā ūdens vidē. Lai uzlabotu drošību, ūdenslīdējiem ir jāprot izmantot savas zemūdens gaismas un uzturēties tuvu niršanas draugiem.

Ārkārtas procedūras, kas ir unikālas niršanai ar ledu

Virszemes ledus izkļūšanas paņēmieni– Zināšanas, kā droši izkļūt no ūdens caur virszemes ledu, ir būtiska ICE nirēju prasme. Paņēmieni var ietvert ledus cērtes izmantošanu vai rūpīgu virszemes ledus izlaušanu, vienlaikus saglabājot kontroli un izpratni.

Sausā tērpa neveiksmes protokoli– Sausā tērpa neveiksmes gadījumā nirējiem jābūt gataviem efektīvi pārvaldīt ūdens iekļūšanu. Tas var ietvert alternatīvu peldspējas kontroles ierīču izmantošanu un signalizāciju pēc palīdzības no niršanas draugiem.

Glābšanas procedūras aukstā ūdenī– Aukstā ūdens avārijas situācijās ir nepieciešamas specializētas glābšanas metodes. Ūdenslīdēji ir jāapmāca, kā palīdzēt citiem ūdenslīdējiem, kuriem ir problēmas, kas saistītas ar aukstu ūdeni, tostarp hipotermija un aprīkojuma darbības traucējumi.

PADI ICE daivings Latvijā, zemledus ieniršana
PADI ICE daivings Latvijā, zemledus ieniršana

Rūpīga niršanas plāna nozīme

Vietnes iepazīšana- Pirms došanās zem ledus nirējiem rūpīgi jāiepazīstas ar niršanas vietu. Izpratne par zemūdens topogrāfiju, ieejas un izejas punktiem un iespējamiem apdraudējumiem ir ļoti svarīga drošai un patīkamai pieredzei.

Laika apstākļi un ledus apstākļi- aika apstākļi var būtiski ietekmēt ledus biezumu un zemūdens redzamību. Laika prognožu un ledus apstākļu uzraudzība ir būtiska, lai plānotu niršanu un izvairītos no neparedzētiem izaicinājumiem.

Komunikācija ar niršanas draugiem- efektīva saziņa ar niršanas draugiem ir ļoti svarīga aukstā ūdens vidē. Saziņa notiek pa virvi vai zemūdens sakaru iekārtu. Skaidru signālu izveide un pastāvīgas komunikācijas uzturēšana nodrošina, ka ūdenslīdēji var ātri reaģēt uz mainīgiem apstākļiem vai ārkārtas situācijām.

Ārkārtas reaģēšanas plāns- niršanai aukstā ūdenī nav apspriežams labi pārdomāts ārkārtas reaģēšanas plāns. Ūdenslīdējiem jāapspriež un jāizmēģina ārkārtas procedūras, tostarp komunikācijas protokoli un koordinēta glābšanas darbu izpilde.

Zemledus niršanas jomā drošība nav izvēles iespēja — tas ir priekšnoteikums patīkamai un bez starpgadījumiem pieredzei. Izprotot unikālos izaicinājumus, apgūstot ārkārtas procedūras un rūpīgi plānojot katru niršanu, entuziasti var ar pārliecību atklāt Latvijas ledaino ūdeņu skaistumu. Sekojiet līdzi jaunumiem, lai iegūtu plašāku ieskatu, turpinot mūsu ceļojumu uz ICE Diving praktiskajām lietām šajā Baltijas dārgakmens.

Uzzini vairāk par zemledus niršanu

Seko Soc. tīklos un uzzini zemledus niršanas jaunumus

Nirēju kluba “Daivings.lv” vecgada tradīcija turpinās jau 20 gadu un nirēju kopā sanākšanai, niršana zem ledus notiek 31. decembrī pl 10.00 Dolomīta karjerā. Niršanas skolas apmeklētāji stāsta, ka pēc šādām nodarbībām būtiski uzlabojies arī viņu naktsmiers, jo atrašanās zem ūdens labā nozīmē uz brīdi nošķir no ārpasaules un atpūtina domas un prātu.

Seko mums sociālajos tīklos un esi līdzi jaunumiem, bildēm un video saturam par mūsu zemledus niršanas pasākumiem.

Piedalies mūsu niršanas kopienā un dod sev iespēju iegrimt aizraujošajā pasaulē zem ūdens!

PADI niršanas instruktors Valters Preimanis
PADI instruktors Valters Preimanis (atsauksmes)

Zemūdens niršanas klubs “Daivings”
Pieneņu iela, Mārupes novads, Rīgas rajons
Tālrunis saziņai 220–77–202
E-pasts: daivingslv@gmail.com