Praktiskais PADI ICE daivings Latvijā, trešā no četrām daļām

Dubkalnu karjers atrodas dabas parka „Ogres Zilie kalni” teritorijā, Ikšķiles novadā

Praktiskais PADI ICE daivings Latvijā ir aprakstu sērija par zemledus niršanas apmācību vairākās daļās – Šeit ir Pirmā daļa, Otrā daļa, Trešā daļa, un noslēdzošā Ceturtā daļa par praktisko zemledus niršanu.

Latvijā var iegūt PADI ICE DIVER sertifikātu, apgūstot to zemūdens niršanas klubā “Daivings.lv”, ziemas laikā, kad uz ūdeņiem ir droša ledus kārta.

PADI ICE zemledus pasaule

PADI ICE Diver

kursos ir redzama neparasta zemledus pasaule

Pareizo niršanas vietu izvēle Latvijā

Latvija ar saviem ledainajiem ezeriem un upēm piedāvā valdzinošu ledus segu ūdenslīdējiem, kuri vēlas izpētīt slēptos brīnumus zem sasalušās virsmas. Šajā sadaļā mēs iepazīstināsim jūs ar pareizo niršanas vietu izvēli Latvijā, nodrošinot dažādu prasmju līmeni un uzsverot vides saglabāšanu.

Pārskats par populārām ICE niršanas vietām

Dolomīta karjers Slokā, Jūrmalā- Atrodas netālu no galvaspilsētas Rīgas, Juglas ezers ir iecienīta niršanas ICE entuziastu izvēle. Ezers piedāvā daudzveidīgu zemūdens topogrāfiju, tostarp iegremdētus maketus, platformas kokus un dolomīta klinšu veidojumus, radot intriģējošu vidi izpētei.

Dolomīta karjers Slokā

Dolomīta karjers Slokā

Ezers, kas ir izveidojies karjera vietā, atrodas Rīgas rajonā, Jūrmalas pilsētas teritorijā. Lai sasniegtu Dolomīta karjera ūdenskrātuvi, ceļā no Rīgas ir jāpavada ~25 min.

Dubkalnu karjers, Ogrē– atrodas gleznainajā Ikšķiles novadā. Viena no iecienītākajām atpūtas vietām Ogrē ir Dubkalnu karjers. Karjers atrodas dabas parka „Ogres Zilie kalni” teritorijā. Pie karjera ir ērta piebraukšana no Ogres puses. Ūdens krātuves austrumu pusē atrodas stāvs kalns. No šejienes paveras krāšņs skats uz ūdenstilpni ar daudzām smilšainām peldvietām. Kalna virsotnē ir ceļš, kas ved uz Ogri. Ūdenskrātuve ir mežu ieskauta. Dubkalnu karjers ir slavens ar savu kristāldzidro ūdeņu un unikālo zemūdens ainavu, ko veido senas smilšu ieguves paliekas. Ezers piedāvā niršanas iespējas ne pārāk dziļos ūdeņos, kas ir piemērotas gan iesācējiem, gan pieredzējušiem nirējiem.

Dubkalnu karjers, Ogrē

Atrodas gleznainajā Ikšķiles novadā

Daugava pie salu tilta – Tiem, kas meklē upes piedzīvojumus, Daugava, ir Latvijas lielākā upe (367 km), piedāvā niršanas iespējas zem ledus. Ūdenslīdēji var izpētīt upes gultnes apslēptos dārgumus, sākot no akmens veidojumiem un beidzot ar vēsajiem ūdeņiem pielāgotiem ūdens organismiem.

Zemūdens niršana sausajā tērpā

Daugava

Celtņi, kuģi un jahtas Mangaļsala,Rīga

Dažādu prasmju līmeņu apsvērumi

Iesācējiem nirējiem, ar PADI Open Water Diver sertifikātu: Iesācējiem vajadzētu izvēlēties niršanas vietas ar mazāku dziļumu un minimālu zemūdens apdraudējumu. Tādi ezeri kā, Dolomīta karjers Slokā, ar pakāpenisku nolaišanos un skaidru redzamību nodrošina ideālu vidi iesācējiem niršanā, lai iegūtu pārliecību un pieredzi.

Nirēji, ar PADI Advanced Open Water diver sertifikātu: tie, kam ir daži zemledus niršanas gadījumi, var doties uz sarežģītākām vietām, piemēram, Juglas ezeru. Ar dažādu dziļumu un iegremdētām konstrukcijām šīs vietas piedāvā iespējas pilnveidot prasmes un izpētīt niršanas zem ledus nianses.

Pieredzējuši nirēji, PADI Tec Deep diver sertifikātu, pieredzējuši zemledus nirēji var pārvarēt savas robežas, izpētot Baltijas jūras dziļumus. Straumes plūsmas rada papildu sarežģītības līmeni, kas prasa uzlabotas navigācijas un peldspējas kontroles prasmes.

Vides saglabāšana un atbildīga niršanas prakse

Cieņa pret sastaptiem savvaļas dzīvniekiem

Latvijas aukstie ūdeņi atbalsta smalku ekosistēmu. Ūdenslīdējiem jāievēro mierpilns attālums no ūdens organismiem, asariem, līdakām un vēžiem un jāatturas no dabiskās dzīvotnes traucēšanas. Nepieskarieties zemūdens un jūras organismiem vai nesavāciet tos, lai saglabātu ekoloģisko līdzsvaru.

Neatstājiet nekādas pēdas

Atbildīgie ūdenslīdēji ievēro principu- neatstāt pēdas. Izvediet visus personīgos un ar niršanu saistītos atkritumus, nodrošinot, ka zemūdens vide saglabājas neskarta nākamajām paaudzēm.

Dalība zemūdens talkas iniciatīvās

Iesaistieties vietējās sakopšanas iniciatīvās. Daudzi niršanas centri organizē zemūdens tīrīšanas darbus, lai noņemtu gružus un veicinātu vides saglabāšanu. Piedalīšanās šādās aktivitātēs veicina Latvijas ūdens ekosistēmu labklājību.

Paņēmieni veiksmīgai niršanai zem ledus

Gatavojoties izpētīt Latvijas sasalušās zemūdens ainavas, ir svarīgi apgūt galvenās tehnikas, lai nodrošinātu drošu un patīkamu pieredzi.

Peldspējas kontrole aukstā ūdenī

Auksts ūdens ietekmē peldspēju, tāpēc precīzai kontrolei ir izšķiroša nozīme. Praktizējiet peldspējas regulēšanu kontrolētā vidē, pirms dodaties uz atklātu ūdeni. Pareiza svēršana un peldspējas kontroles metožu apgūšana veicina vienmērīgāku un drošāku niršanu ar ledu.

Komunikācijas stratēģijas ledus apstākļos

Zemūdens sakari kļūst grūtāki aukstā ūdenī ierobežotas redzamības dēļ. Pirms katras nolaišanās ūdens dzelmē, izveidojiet skaidrus rokas signālus un saziņas protokolus ar saviem niršanas kolektīva draugiem. Regulāri piedalāties zemledus niršanas pasākumos un reģistrējieties laicīgi, lai nodrošinātu, ka visi niršanas pasākuma dalībnieki ierodas vienā laikā.

Navigācija un zemūdens ledus veidojumu izpēte

Lai pārvietotos pa zemūdens ledus veidojumiem, ir nepieciešama laba izpratne par vidi. Iepazīstieties ar niršanas vietas izkārtojumu un iepriekš plānojiet savu maršrutu. Esiet piesardzīgi ledus veidojumos, lai izvairītos no nejaušām sadursmēm un iespējamiem apdraudējumiem.

Iedziļinoties zemledus niršanas jomā Latvijā, pareiza niršanas vietu izvēle, dažādu prasmju līmeņu ievērošana un apņemšanās ievērot atbildīgu niršanas praksi ir pamats pilnvērtīgai un ilgtspējīgai zemūdens pieredzei. Sekojiet līdzi mūsu būtisko paņēmienu izpētei, kas uzlabos jūsu zemledus niršanas pieredzi Latvijas ūdeņos.

Seko Soc. tīklos un uzzini zemledus niršanas jaunumus

Nirēju kluba “Daivings.lv” vecgada tradīcija turpinās jau 20 gadu un nirēju kopā sanākšanai, niršana zem ledus notiek 31. decembrī pl 10.00 Dolomīta karjerā. Niršanas skolas apmeklētāji stāsta, ka pēc šādām nodarbībām būtiski uzlabojies arī viņu naktsmiers, jo atrašanās zem ūdens labā nozīmē uz brīdi nošķir no ārpasaules un atpūtina domas un prātu.

Upes sargi: Niršanas talka Daugavā

Zemūdens niršana zemledus apstākļos Slokas Dzirnavās

Slokas karjera Dzirnavās

Zemūdens niršana zemledus apstākļos

Seko mums sociālajos tīklos un esi līdzi jaunumiem, bildēm un video saturam par mūsu zemledus niršanas pasākumiem.

Piedalies mūsu niršanas kopienā un dod sev iespēju iegrimt aizraujošajā pasaulē zem ūdens!

PADI niršanas instruktors Valters Preimanis

Zemūdens niršanas klubs “Daivings”
Pieneņu iela, Mārupes novads, Rīgas rajons
Tālrunis saziņai 220–77–202
E-pasts: daivingslv@gmail.com