Neoprēna tērpa biezuma izvēle daiveriem un frīdaiveriem 3mm, 5mm vai 7mm

zemudens skūteru kursi

Izvēloties sev jaunu neoprēna tērpu, ūdens sportistiem, bieži rodas jautājums, kādu neoprēna tērpa biezumu izvēlēties. Daiveriem un frīdaiveriem sanāk ilgi uzturēties ūdenī, tapēc piemērota neoprēna tērpa biezuma izvēle ir svarīga, lai nesāktos nosalšana (hipotermija). Vispareizākais veids kā iegūt informāciju, ir pajautāt padomu savam niršanas instruktoram, jo viņš katru dienu palīdz apgērbties daudziem nirējiem pirms nodarbībām.

Dažādi niršanas ekipējuma ražotāji, kā Aqualung, Cressi un Sopras Sub, daiveriem un frīdaiveriem piedāvā 1mm/3mm/5mm/7mm biezus neoprēna tērpus. Piedāvājumā ir arī Dry Suit, niršanas sausos tērpus, kurā nirējs nepaliek saskarsmē ar ūdeni, īpaši aukstos apstākļos ar tiem ir ērti nirt 0-10 C grādu aukstā ūdenī.

  • 1mm tērps piemērots 25 grādu temperatūrai
  • 3mm tērps ir piemērots 22-25 grādu siltam ūdenim
  • 5mm tērps ir piemērots 15-18 grādu siltam ūdenim
  • 7mm tērps ir piemērots 10-15 grādu siltam ūdenim

Jāņem vērā arī katra cilvēka aukstuma izturība, tā var ievērojami atšķirties. Mainās arī peldēšanas intensitāte, dažādās sporta veida disciplīnās, jo aktīvāk cilvēks kustēsies, jo plānāku tērps tas iespējams varēs vilkt. Zemāk atrodama detalizēta temperatūras un atblilstošo tērpu tabula , ko piedāvā tērpu ražotājs, tērpa biezuma izvēlei.

Daivinga un frīdaivinga ekipējuma pasūtīšana uz e-pastu vai WhatsApp

  • Pasūti savu daivinga ekipējumu rakstot uz e-pastu info (at) daivings.lv, WhatsApp 22077202.
  • Iesakām vienmēr tērpu un aprīkojumu pasūtīt pie PADI instruktora vai izvēlēties autorizētu centru, lai saņemtu atbilstošāko un kvalitatīvu daivinga ekipējumu ar garantiju.
  • Niršanas ekipējumam, tai skaitā, neoprēna tērpam, saspiesta gaisa baloniem, elpošanas regulatoram un peldspējas vestei ir nepieciešama apkope ik gadus.