Niršanas vietas

Zemūdens niršana Rummu karjerā

Rummu karjera ezers ar savu dzidro ūdeni un daudzveidīgo ezera gultni ir piesaistījis zemūdens nirējus jau ilgu laiku. Bijušajā karjerā atrodas savdabīgs zemūdens muzejs, kas piedāvā iespaidīgu pieredzi zemūdens niršanas entuziastiem.

Rummu karjera bijušā ciemata ēkas

Bijušajās Rummu karjera raktuvēs atrodas dažādas ēkas un garāžas, kas agrāk piederēja cietumam un raktuvju teritorijai, kā arī dažādas karjerā izmantotās ierīces.

Zemūdens niršana Rummu karjerā, bijušā cietuma ēkas

Igaunijas Rummu karjera raktuves tika izveidotas ap 1930.gadu vienlaicīgi ar Murru cietumu, un tajās tika nodarbināti Igaunijas ieslodzītie. Cietums padomju laikos bijis bēdīgi slavens ar nežēlīgu izturēšanos pret ieslodzītajiem. Te katru gadu ir bijuši bojāgājušie “nelaimes gadījumā”, bet plašāk Rummu vārds izskanēja, kad ieslodzītie pieteica badastreiku, jo neredzēja citu veidu, kā izbeigt necilvēcīgo izturēšanos.

Kā aizbraukt uz Rummu karjeru Igaunijā

Izmantojot automašīnu ceļš no Rīgas ceļš uz Rummu prasa aptuveni četras stundas ceļā var arī aizbraukt izmantojot niršanas kluba “Daivings” organizēto busiņu.

Ceļš uz Rummu no Rīgas, ceļā sastopam pilsētas –  Saulkrasti, Ainaži, Pērnava, Marjamā un Rummu.

Rummu karjera mūsdienu rašanās vēsture, kas interesē nirējus

Mūsdienās ar pagātnes liecībām var iepazīties izmantojot zemūdens nirēja aprīkojumu, un redzēt, gan virs ūdens, gan arī  zemūdens objektus. Līdz ar Igaunijas neatkarības atgūšanu un jaunu laiku iestāšanos darbi marmora karjera raktuvēs tika pārtraukti, sūkņi izslēgti, un karjers ātri applūda, zem ūdens atstājot ne tikai mājas, kurās mūsdienās var iepeldēt, bet arī dzeloņdrātu žogus ar apgaismes stabiem, karjera rakšanas tehniku un veselu zemūdens mežu, kas arī ir iemesls, kādēļ šī vieta ir īpaši interesanta nirējiem. 2012.gadā slēgts arī pats cietums un karjers nonācis ceļotāju un zemūdens nirēju obligāto piedzīvojumu sarakstā.

Niršana un apstākļi Rummu karjerā

Zemūdens nirēji pārģērbjas turpat karjera malā vai mašīnā – der piebilst, ka Rummu karjera teritorijā ir labierīcības tikai seklākajā daļā, jāģērbjas uzmanīgi, jo šeit viegli var uzdurties dzeloņdrātu gabaliem no karjera cietuma laikiem. Ūdenī gan izskatās tīrāks, parādās dažādās neparastas ainas no senākiem laikiem. Satiekam citus latviešu zemūdens nirējus, kas Rummu esot no piektdienas un tagad gatavojas braukt mājās. Tepat, pie žoga, mums plānota pirmā ieiršana, lai apskatītu zem ūdens esošo māju paliekas.

Zemūdens niršana Rummu karjerā
Zemūdens niršana Rummu karjerā kopā ar “Daivings”

Kā pieteikties niršanai Rummu karjerā

Zemūdens niršana Rummu karjerā ar latviešu instruktoru iespējams vasaras sezonā, sekojiet zemūdens nirēju kluba Daivings, paziņojumiem Facebook. Foto galerija no mūsu braucieniem uz Rummu:

Niršana Rummu karjerā
Niršana Rummu karjerā, kopā ar niršanas klubu “Daivings”, kopbilde no pasākuma

Izmēģinājuma niršana Rummu ezerā

Esam atbildīgi par veselību. Mums bieži zvana un cilvēki prasa par izmēģinājuma niršanu Rummu karjerā. Vienmēr atbalstam visus niršanas interesentus un ar lielu atbildību par Jūsu veselību paziņojam, ka kvalitatīvi apskatīt Rummu karjeru varat apskatīt kā sertificēti un apmācīti nirēji. Mēs iesakām pabeigt pirmā līmeņa kursus, Atvērto ūdeņu nirējs (Open Water Diver),  iemācīties pamata soļus niršanā, pārvaldīt savu peldspēju, lai izbaudītu šo unikālo zemūdens ceļojumu.

Riski. Patiesība ir tāda, ka bijušā cietuma seklākā zemūdens daļa, kur laiž iesācējus, ir ar drātīm, dzeloņstieplēm, asiem un sarūsējošiem metāla gabaliem uz kuriem var uzdurties nepieredzējuši nirēji ar sliktām peldspējas prasmēm. Ir liels risks sabojāt veselību, pārplēst niršanas tērpus, savainot rokas, pirmo reizi veicot izmēģinājuma niršanu Rummu karjerā, bez labos niršanas kursos iegūtam zināšanām.

Mācamies nirt pirms apciemojam Rummu. Ar niršanas kursos iegūtām pamata zināšanām Jūs varēsit droši izpeldēt cauri nogrimušām ēkām, drošā augstumā pārpeldēt šķēršļus, dzeloņstiepļu žogus un gūt vislabākos iespaidus par Rummu.

Ko var apskatīt zemūdens daļā Rummu karjerā

Seklākā Rummu zemūdens daļa – Zemūdens kazarmas, divstāvu ēkas, zemūdens žogs ar lampām, metāla kāpnes, zemūdens mežs.

Dziļākā Rummu zemūdens daļā – Zemūdens sūkņu stacijas , konteineru mājas, zemūdens mežs.

Kā pieteikties niršanai Rummu karjerā?